reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Roczny maluch nie chce się kąpać

Dołączył(a)
19 Maj 2017
Postów
3
Witam serdecznie :-)

Od ponad miesiąca mamy problem z naszą już 13 miesięczną córcią. Pewnego wieczoru po prostu przestała chcieć się kąpać. Po włożeniu do wanienki zaczęła płakać i wręcz z niej uciekać. Dodam, że woda na pewno była o odpowiedniej temperaturze, bo zawsze tego pilnujemy. Zrobiliśmy jej przerwę w kąpieli i obmywamy ją na przewijaku wodą. Myśleliśmy, że po takim "detoksie" przekona się na nowo do kąpieli, ale niestety nie. Do suchej wanienki wchodzi, ale jak tylko poczuje na stópkach wodę, to od razu jest płacz i ewakuacja.

Czy ktoś z Was też miał taki problem ze swoim maluchem? Nie ukrywam, że bardzo nas to martwi. Będę zatem wdzięczna za wszelkie sprawdzone sposoby i metody namówienia takiego brzdąca do kąpieli :-)

Pozdrawiam,
Ewa
 
reklama
Jakbym widziała swojego syna :) kąpiel była tragedia w pewnym momencie. A później to chciał się kąpać po kilka razy dziennie.
 
Ostatnia edycja:
Moim zdaniem przejściowe. Może możecie kupić mały kolorowy basenik , włożyć zabawki, napełnić wodą i wtedy zaskoczy?
 
Moim zdaniem przejściowe. Może możecie kupić mały kolorowy basenik , włożyć zabawki, napełnić wodą i wtedy zaskoczy?
Oj, niestety próbowaliśmy już czegoś takiego. Wanienka dmuchana z kaczuchą, która kwacze + zabawki do kąpieli i w suchej wanience się bawi, a jak tylko poczuje wodę, to ucieka.
 
A jaki znaleźliście na to sposób? :-) I jak długo trwał ten "bunt"? :-)
A nowe płyny do kąpieli żeby było dużo piany, wrzucałam na dno drobne zabawki A synek miał je szukać, albo po prostu pozwalałam mu ochlapać mnie woda. Na początku wody było tylko tylko A później z czasem więcej . Po tym kryzysie nie można było jego z wody wyciągnąć.
 
A może kolorowa woda ?:)
upload_2017-5-21_8-54-15.jpeg

upload_2017-5-21_8-54-29.jpeg

Wystarczy dodać barwnik spożywczy :)
Tylko dodajemy minimalną ilość bo barwią skórę :p I czekamy aż się rozpuści :)
 

Załączniki

  • upload_2017-5-21_8-54-15.jpeg
    upload_2017-5-21_8-54-15.jpeg
    277 KB · Wyświetleń: 2 524
  • upload_2017-5-21_8-54-29.jpeg
    upload_2017-5-21_8-54-29.jpeg
    200,1 KB · Wyświetleń: 2 534
Ostatnia edycja:
U nas bylo to samo.Pewnego razu poprostu plakala jak ja wsadzilismy do wanienki.A probowaliscie moze kapac ja juz w zwyklej wannie lub brodziku od prysznica?ja tak wlasnie sprobowalam i od tego czasu placz jest... ale wtedy jak juz trzeba wychodzic.Do tego zakupilam fajna kolorowa zabawke osmiorniczke ona sprawia jej taka frajde ze nawet bez kapieli sie nia bawi.

Teraz jest bardzo duzo fajnych zabawek do kapieli wlasnie ta osmiorniczka z malymi osmiorniczkami,osmiorniczka grajaca,swiecaca i robiaca banki mydlane podczas kapieli itp
 
Ostatnia edycja:
u nas kapiel celebrujemy codziennie:) bez tego mala najchetniej nie mylaby sie w ogole. Zawsze przy niej, wlewam do wanienki z butelki emulsje do kapieli eloderm i mowie, ze to mleczko i sie ksiezniczki w tym kiedys kapaly... no cyrk po prostu, ale dzieki temu mozemy sie spokojnie kapac :) swoja droga eloderm super nawilza :)
 
reklama
Muszę o tym pomyśleć, bo jak u mnie przychodzi czas kąpieli, to jest tragedia tylko mam tez inny problem moje dziecko ma atopie i boje się używać tych wszystkich kulek, płynów o których piszecie, ja myje ja jedynie balsamem albo krochmalem atoperal, bo wiem, ze nie podrażnia jej wrażliwej skory, myślicie, ze jej nie zaszkodzą?
 
Do góry