reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jeśli to o nasienie chodzi oczywiście.
Jeszcze tak sobie przypomniałam. Jak ja podchodziłam do in vitro ze słabym nasieniem męża lekarz powiedział, że nasienie jest na tyle słabe, że oceni je embriolog i:
  • jeśli wg niego będzie sie nadawało to zapładnianie nastąpi przez zalanie komórek jajowych spermą męża
  • jeśli wg niego szansa będzie mała na takie zapłodnienie, to zrobi to "ręcznie" - wybierze najlepsze wg niego plemniki i wprowadzi je do komórek jajowych.
  • jeśli wg embriologa nasienie będzie bardzo słebe to przeprowadzą dodatkową weryfikację i też zapłodnią "ręcznie"
U nas skończyło się na drugiej metodzie. Na 6 komórek zapłodniło się i zaczęło dzielić 5. 2 dotrwały do blastki, obie wzięłam ze sobą, jedna rozwija się dalej.
 
reklama
No i mam nic nie bolało i się zaczęło 4dpt i od wczoraj wieczora zaczęło mnie ciągnąć w podbrzuszu to nie są jakies straszne bóle ale pytanie czy na takie ciągnięcia tez braliście nospe ?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
A ja Wam powiem, że po tych betach naszło mnie dzisiaj zrobić test, bo jeszcze jeden miałam- zawsze chciałam zobaczyć dwie krechy, fajne uczucie, zrobiłam zdjęcie na pamiątkę;) Dzisiaj 14 dpt, a mam wrażenie że od transferu wieki minęło;)

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
Ja cie rozumiem, ja juz tyle testow robilam i zawsze jedna kreska, a teraz jak juz bete mam potwierdzoną po tzrech weryfikacjach to nawet testu nie robilam. Jutro ide na USG wkoncu:) Chyba polece do apteki aby mieć na pamiątke zdjecie z dwoma kreskami:)
 
Chyba znowu sie nie udało jestem załamana dzwoniłam do embriologa mija doba a plemnik cie nie jeszcze przyjął i 3 komórki nie zapłodnili. Mówią ze daj szanse do wieczora i maj nadzieje ale ja wiem co to znaczy. Juz rozpacz, płacz i znowu zawód. Nie moge sie pogodzić z tym ze nie bede mieć dzieci po prostu nie moge:(
Jeśli dobrze rozumiem miałaś klasyczne ivf. Klinika dysponując informacjami ze juz był problem z samoistnie zaplodnieniem powinna wykonać icsi. Chyba ze ja czegoś nie doczytałam. ..

[emoji127] 28.10.2017
 
No i mam nic nie bolało i się zaczęło 4dpt i od wczoraj wieczora zaczęło mnie ciągnąć w podbrzuszu to nie są jakies straszne bóle ale pytanie czy na takie ciągnięcia tez braliście nospe ?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Bierz nospe

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
No i mam nic nie bolało i się zaczęło 4dpt i od wczoraj wieczora zaczęło mnie ciągnąć w podbrzuszu to nie są jakies straszne bóle ale pytanie czy na takie ciągnięcia tez braliście nospe ?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Oczywiscie. Ona nie zaszkodzi a przynajmniej moze uratowac kropka
 
A ja Wam powiem, że po tych betach naszło mnie dzisiaj zrobić test, bo jeszcze jeden miałam- zawsze chciałam zobaczyć dwie krechy, fajne uczucie, zrobiłam zdjęcie na pamiątkę;) Dzisiaj 14 dpt, a mam wrażenie że od transferu wieki minęło;)
Aj cudnie. Dbajcie teraz o siebie. Ja tam kończę z sikaczami budza we mnie okropne uczucia. Abym sie bety doczekala w koncu wyzszej...

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chyba znowu sie nie udało jestem załamana dzwoniłam do embriologa mija doba a plemnik cie nie jeszcze przyjął i 3 komórki nie zapłodnili. Mówią ze daj szanse do wieczora i maj nadzieje ale ja wiem co to znaczy. Juz rozpacz, płacz i znowu zawód. Nie moge sie pogodzić z tym ze nie bede mieć dzieci po prostu nie moge:(
Kochana nie poddawaj się! Daj mu jeszcze szansę! Trzymam kciuki i mocno wierzę że jeszcze nie wszystko stracone!

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
— Phil Bosmans
 
reklama
Dziewczynki mamy 7 zarodków z tego jeden 4AA ale reszta też dobra. 3 do mrozenia napewno a trzy jeszcze do jutra na obserwacje zostawili. Leżę teraz pod kroplowka rozkurczowa i za godz transfer jednego mega zarodka :) pierwszy raz mam tak dobry zarodek! Trzymajcie kciuki!

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
— Phil Bosmans
 
Do góry