reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czeste sikanie 5 latka

aleesa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Styczeń 2013
Postów
38
Miasto
Londyn
Moje dziecko od 6 tygodni zaczelo duzo sikac.Czasami w 15min moze isc na siku 8-10 razy,Nie ma infekcji moczowej ani zadnych problemow zdrowotnych a lekarz stwierdzil ze to okres w krorym ma mala cewke moczowa i zbiera sie duzo siku wiec jest wraznie ze jest ciagle przepelniona.
Czy spotkalyscie sie z czyms takiem???
Kazal czekac i namaiwac dziecko do sikania rzadziaj.
 
reklama
jezeli lekarz zlecil badanie moczu i wyszlo oki,to nie masz czym sie martwic na zapas.Tymbardziej jezeli dziecko nie uskarza sie na zaden bol.
 
Ja spotkałam się z przypadkiem że początkowo owszem było to taki okres,dużo sikało i często, ale jakoś rodzice nie zwracali na to większej uwagi i dziecko potem miało bardzo duże problem natury psychicznej, nie mogło spac w nocy, a w dzień źle funkcjonowało bo wydawało mu się że cały czas chce mu się siusiu, a faktycznie "wysikiwał" tylko troszkę zmuszając się do tego. Dlatego uważaj, kontroluj i tak jak lekarz zalecił namawiaj do rzadszego sikania.
 
ja mialam taki problem u mojego synka tez ma 5 lat :) wyniki byly w porzadku a on dalej czesto sikal robilam mu nasuadowki z rumianku tylko bardzo uwazaj zeby sie nie poparzyl i podawaj mu taki sok z zurawiny dostepny w aptece (zurawit czy jakos tam) powinno samo przejsc
zrob tez posiew moczu na obecnosc bakterii jesli jeszcze tego nie zrobilas
 
dziekuje za podpowiedzi,sprobuje z tym sokiem,ale mi sie wydaje ze to sikanie psychiczne.Sika wieczorem przed spaniem i jak sie jej nudzi,jak jest zajeta caly dzien to nawet nie wspomni.Musze sie temu dokladniej przyjrzec
 
Idźcie po prostu do pediatry, wyjaśni się pewnie tam wszystko.. nie czekajcie ani chwili. Lepiej chuchać na zimne. :) niż potem płakać jak coś się stanie. :)
 
Tak jak pisze solina, nie czekaj az pojawia sie wieksze problemy. Moj synek na szczescie musial z tego wyrosnac ale czytalam ze to moga byc problemy z cukrzyca i sie wystraszylam! :( Jesli dodatkowo wiecej pije niz zazwyczaj to poczytaj sobie wiecej o cukrzycy i tu jak widzisz nie ma co bagatelizować.
 
reklama
Moje dziecko od 6 tygodni zaczelo duzo sikac.Czasami w 15min moze isc na siku 8-10 razy,Nie ma infekcji moczowej ani zadnych problemow zdrowotnych a lekarz stwierdzil ze to okres w krorym ma mala cewke moczowa i zbiera sie duzo siku wiec jest wraznie ze jest ciagle przepelniona.
Czy spotkalyscie sie z czyms takiem???
Kazal czekac i namaiwac dziecko do sikania rzadziaj.
Moje dziecko też tak miało. Poszliśmy prywatne do lekarza urologa dziecięcego. Dał nam tabletki na 2 tyg. Rozkurczanie pęcherza i po sprawie. Ratuj dziecko
 
Do góry