reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutówki w kuchni - przepisy godne polecenia :)

reklama
Kinder Country

350ml śmietanki słodkiej 30%, 250 g serka mascarpone,
paczka herbatników,
dwie białe czekolady,
dwie mleczne czekolady,
3 szklanki płatków Nestle Kanguś plus garść na wierzch.

Białe czekolady roztopić w kąpieli wodnej, ostudzić.
200 ml śmietanki ubić na sztywno, Dodać serek mascarpone, miksować na wolnych obrotach dolewając powoli ostudzoną białą czekoladę. wsypać płatki (ja dałam 2szkl) i wymieszać łyżką. W kąpieli wodnej roztopić czekolady mleczne, ostudzić. resztę śmietany 150 ml ubić na sztywno, dodać do ostudzonej mlecznej czekolady i wymieszać, aż składniki się połączą. formę do pieczenia lub tortownice wyłożyć papierem do pieczenia ułożyć herbatniki, (ja piekłam biszkopta z 3 jajek) wlać jasną masę, wyrównać, ponownie wyłożyć herbatnikami i wylać masę ciemną.
Wierzch posypać garścią płatków wstawić do lodówki na około dwie godziny.
przepis na małą brytfankę.


Wysłane z mojego Tiger przy użyciu Tapatalka
 
"warzywny rosół". Pyszna zupa, podobno odchudzająca :)
Kroisz w kostkę/w kolka czy jak tam pasuje: pierś z kurczaka, cukinia, marchew, por, seler, dynia, brokuły, papryka i pomidor, czosne (można dodać fasolkę szparagowa, groszek),zalewasz woda i gotujesz wszystko razem, dodajesz sól, pieprz, paprykę (ja lubie ostra), dużo natki pietruszki i w sumie takie przyprawy jakie ci smakują, może być oregano, rozmaryn, lubczyk, imbir itp :)
I fajne jest to ze mozesz pominąć prawie każdy składnik (oprócz kurczaka) i zupa się uda :)

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Sernikobrownie ze strony kwestia smaku [emoji4]

1493918145-aaaaaa.jpeg


SKŁADNIKI

BROWNIE

200 g masła200 g gorzkiej czekolady3 jajka200 g cukru135 g mąki1/2 łyżeczki proszku do pieczeniaszczypta soli

MASA SEROWA

500 g twarogu sernikowego50 g miękkiego masła50 g cukru1 jajko1 cukier wanilinowy1 budyń waniliowy

ORAZ

słoiczek wiśni w syropie / frużelinie (gotowe lub DOMOWE)

PRZYGOTOWANIE

Piekarnik nagrzać do 160 stopni C. Przygotować niedużą prostokątną foremkę o wymiarach 21 cm x 28 cm. Posmarować ją masłem i wyłożyć papierem do pieczenia.

BROWNIE

Masło pokroić w kosteczkę i włożyć do rondelka, dodać połamaną na kosteczki czekoladę i na minimalnym ogniu roztopić co chwilę mieszając. Odstawić z ognia.W oddzielnej misce rozmiksować lub wymieszać rózgą jajka z cukrem. Dodać do nich roztopioną czekoladę z masłem i zmiksować lub wymieszać rózgą na gładką masę.Dodać przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia, sól i zmiksować na jednolite ciasto. Wyłożyć do przygotowanej blaszki.

MASA SEROWA

Ser i masło ogrzać w temperaturze pokojowej, zmiksować. Dodać cukier, jajko, cukier wanilinowy i proszek budyniowy. Zmiksować na jednolitą masę.Wyłożyć na brownie i cienkim końcem drewnianej łyżki zrobić kilka "ósemek" w jednej i drugiej masie. Wyłożyć wiśnie i wstawić do piekarnika. Piec przez ok. 40 - 45 minut.
 
NALEWKA Z ZIAREN KAWY

SKŁADNIKI :

szklanka cukru
pół litra wódki
60-70 ziaren kawy (ja daję prawie szklankę, czym więcej tym lepszy smak i aromat)

PRZYGOTOWANIE :

Cukier, ziarna kawy wsypać do butelki o większej pojemności. Wlać alkohol, porządnie wstrząsnąć. Zostawić do momentu, aż ziarna kawy opadną na dno (około trzech tygodni) a nalewka stanie się brązowa, (kolor parzonej kawy) ważne by codziennie wstrząsnąć by cukier się rozpuścił.
Przecedzić i gotowe. :)

Wysłane z mojego Tiger przy użyciu Tapatalka
 
Sprostowanie : składniki dać do większego słoika a nie butelki :)

Wysłane z mojego Tiger przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Nie umiem subskrybować wątków,więc muszę coś maznąć by mi wątek nie zginął [emoji12]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry