reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Katarina91 nie mozna herbatki z lisci malin a owoce jak najbardziej mozesz[emoji4]
Mnie dzis boli brzuch jak na okres.

Na obiad zrobilam chicken curry ,wracam z pracy taka happy,ze zejm,a zrobilam na dwa dni i Coooo??? Przyprawa ktora dodalam garam masala najprawdopodobniej ma galke muszkatalowa a jej nie mozna i do ..... zjadlam na obiad jajecznice z 3 jajek i 2 kanapki z chleba bezglutenowego,na koniec loda oreo.
W gratisie potrzaskalam moj ulubiony kubek do kawy.

Z ciekawostek dla brzuchatek nie mozna jesc lubczyku ,wiec jak bedziecie jadly rosolek to uwazajcie[emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
A niby jak pytasz lekarza to mowi wszystko można .... jeszcze o podrobach wiem, ze nie można


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@hona ja mam normalnie ale jestem na apce[emoji4]

@katarina w sumie wielu rzeczy nie mozna lub nie powinno sie ,w skrocie:
Ryby najlepiej baltyckie lub slodkowodne.
Wazne aby nie byly z okolic ameryki pld i azji,bo zawieraja duzo rteci wtedy.

Lososia w sumie w ogole nie powinno sie jesc,bo ma mnostwo metali ciezkich(a ja uwielbiam)

Wedzone ryby(metale i inne szkodliwe subst)

Wedliny wedzone i surowe,dojrzewajace(salami,kabanosy,szynka parmenska,chyba ,ze zostaly poddane innej obrobce,czyt etykiety)

Niepasteryzowane produkty(swieze mleko,sery)ale tu tez polecam czytac etykiety.

Ananas wywoluje skurcze,tak jak pisalas,choc moje kolezanki pily bo nie wiedzialy.

Ciasta ,zawsze trzeba sie dowiedziec czy nie ma surowych jaj w skaldzie.

Jajecznica scieta,nie wiem jak jest z jajkiem na miekko?mozna ?po ilu min gotowania?ktos wie?

Podroby(pasztety,watkrobki,kaszanki)maja duzo wit a i jest jeszcze jakis powod ale nie pamietam[emoji4]

Generalnie jak czegos nie jestem pewna to czytam,zawsze mozna tu zapytac[emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Funia90 hm sama nie wiem nic nie było mówione o niskim progesteronie a ja sama też wcześniej nie przykładałam uwagi do tego bo się nie znałam tyle co teraz ;p w ostatniej ciąży zaczełam plamic to za 2 dni było juz po wszystkim :<
Funia stłukło się na szczęście :D
@Katarina91 o to super daj znac czy załatwiłaś świstek jak coś , bo może też będę musiała dzwonić ;/

Dobre pytanie , jaa też nie wiem co można czego nie w ciąży i dlaczego - możecie zrobić liste :)
 
@hona ja mam normalnie ale jestem na apce[emoji4]

@katarina w sumie wielu rzeczy nie mozna lub nie powinno sie ,w skrocie:
Ryby najlepiej baltyckie lub slodkowodne.
Wazne aby nie byly z okolic ameryki pld i azji,bo zawieraja duzo rteci wtedy.

Lososia w sumie w ogole nie powinno sie jesc,bo ma mnostwo metali ciezkich(a ja uwielbiam)

Wedzone ryby(metale i inne szkodliwe subst)

Wedliny wedzone i surowe,dojrzewajace(salami,kabanosy,szynka parmenska,chyba ,ze zostaly poddane innej obrobce,czyt etykiety)

Niepasteryzowane produkty(swieze mleko,sery)ale tu tez polecam czytac etykiety.

Ananas wywoluje skurcze,tak jak pisalas,choc moje kolezanki pily bo nie wiedzialy.

Ciasta ,zawsze trzeba sie dowiedziec czy nie ma surowych jaj w skaldzie.

Jajecznica scieta,nie wiem jak jest z jajkiem na miekko?mozna ?po ilu min gotowania?ktos wie?

Podroby(pasztety,watkrobki,kaszanki)maja duzo wit a i jest jeszcze jakis powod ale nie pamietam[emoji4]

Generalnie jak czegos nie jestem pewna to czytam,zawsze mozna tu zapytac[emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Najlepiej to zyc tylko miloscia do fasolki :wink:

Tez nie masz ochoty jesc?
Ja musze w siebie wmuszac jedzenie bo w ogole nie mam apetytu. Maz specjalnie po nocce leci do piekarni po swieze buleczki dla mnie a ja z trudem zjadam rano jedna kajzerke. Dwie bulki ( kajzerki ) zrobie sobie do pracy, ktore tez wmuszam w siebie.
Dzisiaj na kolacje zjem pierogi z miesem bo od 2 dni za mna laza :biggrin2:

Dzisiaj jak do pracy jechalam to malo braklo i zawal gotowy. Jakis gosciu szedl i padaczki dostal. Podlecialam do goscia z jakas babka i gosciem, pogotowie my wezwali i musialam isc bo do roboty autobusem jezdze a innego nie mialam.

Dziewczyny jest taka znieczulica na pomaganie ludziom w potrzebie, ze nie moglam w to uwierzyc. Tyle ludzi przeszlo obojetnie, ze az mi sie przykro zrobilo. :sad:
 
Funia skoro stluklas ulubiony kubek do kawy,to moze to znak zeby tej kawy nie pic :laugh2: Ja tez przestalam pic kawe w ciazy,ale ja niestety pilam rozpuszczalna,z ekspresu jest dla mnie za mocna.W pracy tez pilam do niedawna,ale zoladek zaczal sie buntowac,wiec znowu tylko rozpuszczalna.Wiem,ze nie jest zdrowa,ale pokazcie mi cos co jest na prawde zdrowe?Warzywa?Owoce?Jakie?Wszedzie pelno pestycydow.Mieszkam w "zaglebiu truskawkowym", wiosna czasem nie da sie wyjsc z domu,wszedzie w powietrzu czuc opryski.A potem zajadamy sie taka tablica Mendelejewa.Nawet moj lekarz po drugim poronieniu (polowa kwietnia) powiedzial,ze moglam sie podtruc takimi opryskami i gotowe.

Karotka witaj kochana,swiatelko dla Twojego Aniolka (*) Alez to przykre,zaszlas juz tak daleko.Ale glowa do gory kochana,zostan z nami,dziewczyny sa wspaniale,wszystkim to mowie,wiec powiem i Tobie.Zawsze doradza,wesprza dobrym slowem,pociesza,przytula do serca,wysluchaja wszystkiego i nigdy nie krytykuja.Ja dwa razy znalazlam tu pocieszenie.Pytaj o co tylko chcesz,zawsze dostaniesz odpowiedz :)

Uff,doczytalam,nie wiem co mi sie przez chwile dzialo,ale juz mi sie plakac chcialo,ze nie bede widziala co na forum sie dzieje.To forum tak uzaleznia,ze nawet bedac w pracy mysle o Was,zastanawiam sie jak beta tej czy tamtej,jak wizyta, itd.Czuje sie tu swietnie,a Was traktuje jak najlepsze kolezanki.:D
Powiedzcie mi jak mam wejsc na watek ze zdjeciami,bo cos nie moge zanlezc:oo:
 
@hona uzależnia uzależnia :) ja już sobie nie wyobrażam zerwać kontaktów z dziewczynami ... gdyby nie Wy to pewnie byłabym ciemna jak noc listopadowa i utknęłabym w miejscu ...
https://www.babyboom.pl/forum/temat/po-prostu-my.88538/

@Calineczka24 ojej to się stresu najadłaś za to ! uważaj na siebie :* i to prawda , że ludzie olewczo podchodza byle się w nic nie mieszać
 
Witajcie dziewczyny. Na tym forum jestem od dawna,ale na tym wątku po raz pierwszy.
7.04 poroniłam moją trzecią ciążę, to był już 11 tc. Przeżyłam to trochę,ale nie załamałam się. Mam już 2 dzieci,moze dlatego miałam czym zająć myśli. :( Na początku myślałam,że może to i lepiej,że ta dwójeczka,którą mam mi wystarczy,że w sumie niedługo będę mogła w końcu iść do pracy,odetchnąć od pieluch itp. No i co? I nic. Rozum podpowiada jedno,a serce coś zupełnie innego. Chcę tego trzeciego dziecka, od kilku dni znowu mam takie "napady" myślowe, nie mogę spać...Mąż mnie wspiera,rozumie,a przynajmniej stara się zrozumieć. I stąd moje pytanie....według was,powinnam się zdecydować jeszcze na próbę zajścia w ciążę czy dać sobie spokój i cieszyć się tym co mam? Wiem,że jestem na forum,gdzie nie ma głupich komentarzy,tylko są wspaniałe kobiety,o czym nieraz się przekonałam będąc tutaj użytkowniczką przez ładnych kilka lat. :) Liczę na wasze zrozumienie i pomoc.
Kochana jestem w tej samej sytuacji :) mam dwoje dzieci trzecie poronilam 07.04 w 16/17 tydzien i baardzo chce trzeciego dziecka ale moj M juz nie chce :(:( a teraz przyplatal sie problem z jelitem mialam zaczac staranka id czerwca ale musze wyleczyc jelita to chcialabym od lipca wiesz co? A jesli za pare lat bedzie za pozno zawsze bedziesz zalowala ze nie sprobowalas!!! Ja nie znioslabym mysli ze moglam miec trzecie i nie zawalczylam :):):*
 
@hona ja mam normalnie ale jestem na apce[emoji4]

@katarina w sumie wielu rzeczy nie mozna lub nie powinno sie ,w skrocie:
Ryby najlepiej baltyckie lub slodkowodne.
Wazne aby nie byly z okolic ameryki pld i azji,bo zawieraja duzo rteci wtedy.

Lososia w sumie w ogole nie powinno sie jesc,bo ma mnostwo metali ciezkich(a ja uwielbiam)

Wedzone ryby(metale i inne szkodliwe subst)

Wedliny wedzone i surowe,dojrzewajace(salami,kabanosy,szynka parmenska,chyba ,ze zostaly poddane innej obrobce,czyt etykiety)

Niepasteryzowane produkty(swieze mleko,sery)ale tu tez polecam czytac etykiety.

Ananas wywoluje skurcze,tak jak pisalas,choc moje kolezanki pily bo nie wiedzialy.

Ciasta ,zawsze trzeba sie dowiedziec czy nie ma surowych jaj w skaldzie.

Jajecznica scieta,nie wiem jak jest z jajkiem na miekko?mozna ?po ilu min gotowania?ktos wie?

Podroby(pasztety,watkrobki,kaszanki)maja duzo wit a i jest jeszcze jakis powod ale nie pamietam[emoji4]

Generalnie jak czegos nie jestem pewna to czytam,zawsze mozna tu zapytac[emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Kochana jajka na miekko absolutnie musi byc ugotowane lub sciete moze byc salmonella nawet z chowu sciolkowego a jak wiecie salmonella w ciazy to cichy zabojca wiec dokladnie gotujcie min 7 minut lub dibrze smazcie :)
 
reklama
To i ja coś napisze w kwestii kolejnego dziecka. Doskonale was rozumiem ze chcecie 3 dzieciatko bo sama chce. Jednak u mnie rozegrała się walka między sercem a rozumem. W tej ostatniej ciąży mieliśmy ogromne ryzyko chorego synka z trisomią 21 i chora zastawką serduszka. Wszystko na szczęście skończyło się dobrze ale strach jaki mi towarzyszył przez całą ciążę jest nie do opisania. Prawdopodobnie poronienia tez mogły być przez słabe hromosomy bo juz tez młoda nie jestem. Chciałam rodzeństwo dla starszego syna za wszelką cenę, a moglam mu dac obciazenie do konca zycia. Nie słuchałam tez tego co mówil mój mąż, że woli zdrowa rodzinę z 1 dzieckiem niż patrzeć na chorobe i cierpienie, woli mieć zdrowa żonę niż dwoje dzieci bez zony itp. To jest loteria. Słuchajcie jednak mężów, słuchajcie głosu rozsądku. Absolutnie was kochane nie neguje, nie odbierajcie tego tak. Tylko człowiek w obliczu tragedii rozpatruje wszystko innymi kategoriami. Cieszcie się z tego co macie i nic wbrew losowi. Całuje ciepło ♡ podziwiam was bo ja zawiesiłam broń
 
Do góry