reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie pecherza, blagam o pomoc!!

No tak, jak bierzesz urofuraginum max to kuracja trwa tydzień, a te tabletki mają wiekszą dawkę niz te zwykle. Ogólnie jednak najlepiej skonsultować sie z lekarzem, bo każdy przypadek jest inny.
 
reklama
Jesc zurawine i duzo witaminy c zeby zakwasic mocz :) do tego codzienna higiena oraz czeste zmienianie bielizny (ja zmieniam czasem 2 razy dziennie) zapalenia dostaje glownie z satynowych, koronkowych majtek, najlepsze sa z bambusa :) no i cieple skarpetki, wazne zeby nie przemrazac stop :)

 
Też właśnie słyszaąlm że zapalenie może się pojawić po zmarznięciu, higiena i bielizna to oczywista oczywistość ;)
 
Pamiętam, że jak byłam mała to babcia parzyła mi rumianek, dziurawiec i krwawnik na zapalenie pęcherza. Teraz też piję te herbatki, kiedy mam zapalenie, ale głównym sposobem na pozbycie się choroby to są jednak tabletki urofuraginum max. Same zioła niestety nie pomogą.
 
Moja babcia też miała fioła na punkcie leczenia wszystkiego ziołami. No i w sumie często mi pomagała na różne dolegliwości. Też teraz na zapalenie pęcherza piję rumianek, ale jednak podstawą, tak jak u Ciebie, jest urofuraginum max.
 
Po prostu najlepiej chyba łączyć te dwie rzeczy. Farmakologia, wiadomo, daje konkretny lek, więc dzięki temu leczenie trwa szybko i bezboleśnie. Nie trzeba się męczyć z pieczeniem, a zioła czy owoce typu żurawina, jeszcze bardziej łagodzą objawy.
 
Chyba muszę się rozejrzeć za tymi tabletkami, często mi się takie zapalenia pojawiają, raz na kilka tygodni to na pewno, może to też przez to że zwykle biorę to na przeczekanie, do lekarza jakoś nigdy nie mogę się wybrać, jakoś mi nie po drodze ;) robiłyście nasiadówki?
 
Ja robiłam. Nasiadówki są okej, ale tylko do złagodzenia objawów. Kiedyś myślałam, że się nimi wyleczę, ale to tak nie działa. Trzeba łykać tabletki, a nasiadówki traktować jako uzupełnienie kuracji. No i do tego pić dużo soku z żurawiny. Powodzenia :)
 
reklama
Kilka najważniejszych zasad przy walce z zapaleniem pęcherza:

Naturalna bawełniana bielizna ( unikajcie syntetycznych koronek)
Prasowanie bielizny
ciepłe ubieranie się ( tak więć zimą lepiej jest postawić na spodnie i ciepłe rajstopy a nie sukieneczki)
No i czasami warto jest sobie kupić jakiś wspomagający naturalny srodek typu Urofort ( zwiększa przepływ moczu i poprawia funkcjonowanie układu moczowego).
 
Ostatnia edycja:
Do góry