reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią a kawa zbożowa

M

malenstwo20

Gość
czy nadmierne picie kawy zbożowej może szkodzić??
czy dziecko może być przez to niespokojne??
położna mówiła żeby pić 3 dziennie. czasem zdarza mi się więcej.
 
reklama
Na poczatku napiszę, że moje dziecko ma prawie 10miesięcy i ja nadal karmię go piersią, po porodzie piłam tylko kawę zbożową, z tego co pamiętam chyba 2x dziennie, (w szpitalu też nam ją podawali), ale jakoś po 2 tygodniach przerzuciłam się na zwykłą kawę z ekspresu (pół na pół z mlekiem, więc słabiutką i ją piłam tylko raz dziennie, rano), na pewno mojemu dziecku żadna z kaw nie zaszkodziła, to, że dziecko jest niespokojne może wynikać z wielu różnych rzeczy, mój syn to strasznie charakterny chłopak i od urodzenia nie potrafił "usiedzieć" w jednym miejscu, może Twój Jaś to też mały pędziwiatr? ;)

a jak objawia się niepokój? może to kolki?
 
Kawa zbożowa na pewno nie szkodzi twojemu synkowi ..Znam takie kobiety które podczas karmienia 3 razy dziennie piły zwykłą kawę i mimo to z dzieckiem wszystko było ok(choć od razu mówię,że nie popieram pomysłu picia zwykłej kawy w takich ilościach podczas karmienia)
co do krzyków to odpisałam ci w Twoim drugim temacie , a co do kopania to może chłopak ma po prostu charakterek ? :laugh2: jak moja młoda w czasie karmienia się denerwowała to delikatnie poklepywałam ją po pampersie i zawsze pomagało , może spróbuj tego ...
 
ja słyszałam i czytalam że kawe zbożową to można w nieograniczonych ilościach pić:)

z tego co opisujesz to moze malenstwo po prostu gazy próbuje z siebie wyduszać przy cycku.
krzyczenie przez sen sie zdarza.
 
jeśli to faktycznie nagromadzone gazy to pomóc może częste kładzenie na brzuszku, słyszałam też wiele dobrego o kateterach rektalnych Windi, sama ich nie używałam, bo moje dziecko nie miało nigdy kolek, ale wiele dziewczyn na BB chwali ten wynalazek.
 
jedyną kawą jaką piję od wyjścvia ze szpitala jest właśnie zbożówka, której nigdy wczesniej nie piłam, bo wręcz jej nie znosiłam, a teraz smakuje mi, że aż miło. piję zaledwie jedną dzienno, z rana, no i rzecz jasna karmię piersią. mój synek też bardzo prężył się przy piersi, z początku z położną stwierdziłyśmy, że to chyba kolka, ale prężenie się przy cycku ustąpiło, jak przestaliśmy podawać witaminę K, po której to właśnie młody był meeega niespokojny.;-)
 
maleństwo- ja też karmię piersią i piję zbożówkę zwykle jedną rano i czasami drugą w ciągu dnia. Nie zauważyłam żeby Antoś był po niej jakiś nerwowy. Kolki też pewnie nie po kawie bo pojawiły się dopiero teraz a piję od ciąży. Na gazy od 2 dni stosuję kateterki i mogę z czystym sumieniem polecić chociaż miałam jakieś wewnętrzne opory na początku to widzę jak szybko dziecku przynosi to ulgę:)
 
reklama
Zbożówka jest bardzo dobra przy karmieniu piersią, bo pobudza laktację. A jeśli nie lubisz smaku tradycyjnej zbożówki to spróbuj rosmanowej, z mlekiem na przykład :)
 
Do góry