reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hejka Dziewczyny!
Pytanko mam do Was prośbę, ostatnio karolask87 pisła "Hmm...pilnuj jeszcze terminów badań według tutejszego MKP :)" - ma ktoś może wykaz tych terminów tk wszystko razem zebrane żebym sobie sprawdzała terminy w Austrii?
Będę wdzięczna za pomoc.
 
reklama
Kaśq89 tu lista badań z MKP
1500397525-aaaaaa.jpeg


To te "Untersuchungen während der Schwangerschaft"
 
Vixen89 super dzięki wielkie za pomoc :) Bardzo mi się przyda bo już pierwsze szczepienie za niedługo i chciałam wiedzieć jak z terminami.
 
Kaśqu a to Tobie chodziło o badania dzidziusia? W sumie racja bo chyba o to też chodziło Karolask we wcześniejszych postach, sorki, ale zakręcona ostatnio jestem :p Czyli to Untersuchungen des Kindes, jeszcze są na drugiej stronie ale to mogę jutro zrobic fotke, bo teraz już mi córcia przysypia na piersi i liczę na to, że uda mi się z nią położyć [emoji12][emoji12]

Super Beti, najważniejsze, że pieniążki są [emoji1303]
 
Dzięki za odpowiedzi i porady... Trochę się nie odzywałam ale obiecałam Wam że dam znać jak było u lekarza więc jestem :) Jednak poszłam do polskiego lekarza bo okazało się że tam gdzie chciałam mają bardzo długą przerwę wakacyjną... Na miejscu okazało się, że nawet jeśli jestem ubezpieczona na męża to muszę mieć swoją e- kartę. Ale ku mojemu miłemu zaskoczeniu lekarz nie chciał ode mnie pieniędzy i powiedział, że możemy sobie pogadać. (jeszcze się z takim czymś nie zetknełam w Polsce) Wytłumaczył mi co i jak. Powiedział że gdy załatwię sprawę z ubezpieczeniem przepisze mi wszystkie badania z Polski na MPK i że nie ma co się stresować. Ubezpieczenie już załatwione a karta ma przyjść na dniach... Wizytę mam 28 sierpnia. Przede wszystkim zaznaczył że badania w Polsce pokrywają się z tymi w Austrii a ja jestem z nimi bardzo do przodu. Lekarz bardzo miły i uczynny :) Napawdę jestem zadowolona że go wybrałam (w sumie mąż). Także teraz już tylko czekam na kolejną wizytę. Będzie już wiadomo czy to na pewno chłopiec. Pozdrawiam
 
Alicja no jak masz ubezpieczenie pod mężem to powinna przyjść E-Card :)
Badań mniej, ale to nie znaczy, że nie możesz chodzić częściej na kontrole itd. :)

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
reklama
Dokladnie ja np miałam tak kontrole jak w mkp ale raz mnie brzuch pobolewal jakby i poszłam na wizyte a koleżanka to raz w miesiącu miala. To chyba od lekarz zAleży ;)

Napisane na LG-H320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry