reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odszkodowanie za śmierć

Dołączył(a)
21 Lipiec 2017
Postów
4
Cześć wszystkim. W związku ze śmiercią męża moja koleżanka chce ubiegać się o rentę. Rozglądamy się w tym momencie za odpowiedzialnymi o to firmami. Mam więc pytanie - czy przysługuje jej ona jeśli mąż był jedynym żywicielem rodziny?
 
reklama
Renta przysługuje tylko dla dzieci, żona może dostać emeryturę jeśli on miał przepracowane ileś lat, a ona ma powyżej 45 czy 50 lat. Choć to raczej na starych zasadach, nie wiem jak jest teraz po nowemu, jak są wypłacane pierwsze emerytury z ofe...
 
Rentę tak czy siak jeśli pracował się należy, tak jak wspomniała bobino najlepiej mieć jednak ubezpieczenie, polisę, wtedy dodatkowo bardzo dużo się dostaje. My mamy całą rodziną w warcie i jak tata miał zawał to wypłacili pokaźną kwotę.
 
Ja sobie właśnie muszę coś kupić i jestem na etapie poszukiwań odpowiedniego ;) To w Warcie jest dobre? Ja myślałam o ubezpieczeniu właśnie całej rodziny, jakiś pakiet może jest, najlepiej by było
 
Zależy jaka firma, trzeba po prostu poszukać. Kiedyś jak się zwalniałam z pracy i chciałam indywidualnie kontynuować, to mi takie warunki zaoferowali że szkoda słów. Do zapłaty dwa razy tyle, a ochrona właściwie tylko od wypadku komunikacyjnego. A to grupowe to było wszystko - od leczenia szpitalnego, po śmierć nawet teściowej
 
reklama
U nas Warta się sprawdza ale wiadomo ile ludzi tyle opinii. Najlepiej tak jak napisała koleżanka wyżej, poszukać, masz przecież w internecie mnóstwo porównywarek, nawet taki rankomat oprócz oc/ac ma opcję na ubezpieczenia
 
Do góry