reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Hej

Emol a do 500+ nie wliczaja sie dochidy z macierzynskiego????

Monti oni na podstawie dochodu z 2015 wyliczaja dochod na chwile obecna wiec jesli np zmieni sie prace na mniej platna albo w ogole sie nie pracuje traktuja to jako dochod utracony i w druga strone tak samo.

Aniek czyzby z Antalaya kubelek??
Mam nadzieje ze dzis juz u Was lepszy humorek.


Wyszlo slonce!!!![emoji7] [emoji7] [emoji7] [emoji7] [emoji7] [emoji15]



Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Hej u nas dziś słonko za oknem robi się ciepło, aż lepiej człowiekowi. Młodego odstawiłam do szkoły zaliczyłam prysznic, bo terrorystka zasnęła.
W nocy było fajnie, zasnęła po 2 i obudziła się o 7.40. Pojadła i dalej spała do 9.00 pobawiła się, zawiozłyśmy braciszka do szkoły, cyc i drzemie.
Dziś po południu wpadnie koleżanka, totrochę poplotkujemy.

Emol Maja też lubi tak na" siedząco" w bujaczku/huśtawce, ale daję ją tam na max10-15 min, i najwyżej tak ją noszę w pionie pleckami do mnie, bo wiadomo że wszystko lepiej widzi niż leżąc.
Mój powiedział, że myślał, że już tego nie będę jadła, to szkoda wyrzucić. Tłumaczenie jak u przedszkolaka.:baffled:

Pumelova właśnie go wczoraj zjechałam i oznajmiłam, że jak coś mu nie pasuje, to go z małą zostawię na jeden dzień i ma nie zapomnieć posprzątać, ugotować i ogarnąć miśka z zadaniami. A teraz się do niego nie odzywam!
Dziękuję za linka.
Fajnie że chrzciny wam się udały, już to macie za sobą. Co Agatce na górę na sukienkę zakładałaś??
Jak mąż pomaga i wspiera to jest napewno łatwiej, super.
Widzisz! Czyli niepotrzebnie się dietą męczysz.

Liluli dobrze że masz gdzie iść odpocząć, a ja tu sama jak palec. W środę jadę do siostry odpocząć psychicznie, poplotkujemy bo jest po zabiegu i też sama w domu. Moja teściowa tak samo pomocna jak Twoja, na szczęście nie wpada za często.

Chybra to fuul wypas jak i peling i golenie wow!
Co innego jak rodzice się narzucają, ale pomagają, a co innego jak teściowa więcej szkody niż dobrego narobi.

Maziajka dokładnie z Antalaya:-)
Pogoda super i za chwilę wyruszamy na spacer.
Ja składałam papiery na becikowe i 500+ na Majkę, a księgowa u męża mi podpowiedziała że mam też na młodego złożyć i mimo macierzyńskiego mi przyznali na dwoje dzieci. Składałam nasze pity z 2014, 2015 i 2016 + milion papierów i oświadczeń.

Katja to Liwcia aniołek, oby jej tak zostało.
 
Maziajka raczej nie, bo byśmy wtedy przekraczali. Nie dostałam za lipiec bo przekroczylismy bo miałam jeszcze umowę przez 10 dni, teraz jak jestem na macierzyńskim to dostaje.

pumelova My już po spacerku, mały spał 1,5h i obudził się głodny, jak wracałam to zaczął głośniej płakać. Ale właśnie się karmimy. Fajna pogoda na spacer, trochę wieje Ale mały schowany za budka nic nie czuł.
 
Aniek doskonale Xie rozumiem, bo ja tak miałam przez dwa miesiace praktycznie dzien w dzien... wrzask. Teraz czesciej jest płacz, wyedy był wrzask... wlansie dokładnie jak opisujesz-darł sie jak nawiedzony, nic go nie uspokajało, prawd mowiac myslalam ze taki wrzask moglby byc rylko jako reakcja poszczepienna. Nieprawidłowa w dodatku. Ale nie miał w tym czasie szczepień.

Jakie metody "oduroczenia"? :D i w ogole noe znam tego przesądu :D

A mężem sie nie przejmuj. Czasem tak maja... moze przesilenie jesienne go dopadło [emoji23]

Pumelova [emoji1319] dla Agatki!

Emol moj lubi byc noszony w pionie.
A ostatnio przestał trzymać głowę jak leży na brzuchu, bo skupia sie na podnoszeniu pupy i pełzaniu. I dzis zamiast ćwiczyć karkX to on sie przekręcił o 90 stopni [emoji23]

Pumelova.... ja tak zawsze miałam z farbowaniem - zajarana pytam męża, znajomych, nawet mame (!) jak mi w nowym kolorze i wszyscy "eee... to ty zmieniłaś?" [emoji23][emoji23][emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ah trzymanie na siedząco to rozumiem ale nie sadzam jej jeszcze bo jest za mala:D

Aniek udanego plotkowania, żeby Ci Maja dała posiedzieć. Bardzo dobrze zrobiłaś! Na górę biała bluzę, średnio pasuje ale na sweterek było za zimno.
1506339166-aaaaaa.png


Emol super że już po spacerze :) ja przekładam spacer na 17 bo się wzięłam za ogarnianie domu

Ola W tak to jest z fryzjerem:D ale jak mój pójdzie do fryzjera to wszyscy ooo obciales sie- I tak co miesiąc:D

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny fajnie ze chrzciny udane :-)
U mnie tez sloneczko :-) bylismy na spacerze w chuscie :-) teraz sie karmimy :-)

Ja tez za duzo czasu nie mam dla siebie ale sie tym nie przejmuje :-) najbardziej wkurza mnie ze nie moge nigdzie z malym wyjsc, pojechac bo placze :-( moze to minie...
 
reklama
Aniek Emol to ja musze zlozyc bo z tego co czytam to macierzynski sie wlicza ale skoro wy dostalyscie to moze ja tez dostane musze sie dowiedziec jakie dokumenty dostarczyc.W sumie nie czaje tego a noz widelec zloze jak sie nie uda to trudno.


Edit czytam w necie i sama nie wiem chyba jednak dochody z macoerzynskiego powinny byc dodane

Link do: Zasiłek macierzyński jako dochód w pełni utracony. • 500+

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Do góry