reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Cześć dziewczyny! Ostatni obszerny post odnosnie prowadzenia ciazy i porodu w Norwegii znalazlam z 2014r. Czy ktoras z was mogłaby mi opisać jak ti teraz wyglada? Co przysługuje ciezarnej? Jak z prowadzeniem ciąży? Co badaja a czego nie itp? Będę bardzo wdzieczna .
 
reklama
Gratulacje jakie masz doswiadcznia z norweska sluzba zdrowia? Wiekszosc moich znajomych polek narzeka, a norwezki lub dziewczyny z innych krajow sa zadowolone.
 
Ja nie byłam prowadzona od początku tu bo numery personalne dostaliśmy jak byłam gdzieś w 26 tygodniu, ale ogólnie wszystko co trzeba zbadali, lepiej chyba jednak u położnej prowadzić ciążę niż u lekarza, ale to też zależy na kogo trafisz, u mnie każda wizyta u położnej z tłumaczem, badanie krwi, moczu, ciśnienie, tętno dziecka, mierzenie i ważenie, wywiad szczegółowy. Nie ma tylu usg ani badań ginekologicznych, ale tak naprawdę nie wiem czy by to coś zmieniło. Usg na których byłam 2x u lekarza i 1x u położnej bardzo dokładne i dość długo trwały, sprzęt rewelacyjny. Ktg przed ostatnim usg. No i jednak nacisk na poród sn, pomimo pierwszego cc i dużego dość dziecka, bo w 38 tygodniu na usg miał już 3900 [emoji57] no cóż spróbować można, ale oczywiście i położna i lekarz zapewniają, że opieka jest wzmożona jeśli pierwszy poród był przez cc i w razie czego nie zwlekają z zabiegiem. Że znieczuleniem zzo czy gazem też nie ma problemu, rodzisz jak chcesz, masz co dyspozycji wszelkie pozycje i sprzęt, w wodzie można, ale nie jeśli rodziłaś już cc. Wszyscy bardzo mili, wspierający, wszyscy świetnie mówią po angielsku. Przynajmniej tak jest u mnie [emoji6]

Napisane na HTC One A9s w aplikacji Forum BabyBoom
 
to masz wesolo! No i jeszcze chwila i juz bedziecie razem W ktorym szpitalu rodzisz? Ja mysle o Ulleval w Oslo.
To moja pierwsza ciaza, mi tez polecano tylko polozna. W Polsce natomiast robie tylko usgzPAppa. Pewnie dopoki nic sie z ciaza nie dzieje, to kazdy jest zadowolony z tutejszej opieki. Kolezanka zachwala tez porod w wodzie, wiec zaczelam o tym czytac;)
 
reklama
Do góry