reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie Beta HCG

Dołączył(a)
9 Sierpień 2017
Postów
3
Cześć Dziewczyny, jestem tu nowa. Pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki to 14.09.2017. O prawdopodobnej ciąży dowiedziałam się 11.10.2017, czyli 3 dni przed spodziewanym terminem miesiączki- test ciążowy pozytywny, choć druga kreska była bardzo blada. Tego samego dnia poszłam na betę, która wyszła 10,10mlU/ml, 3 dni później, czyli dziś powtórzyłam badanie, a wynik to 37,70mlU/ml. Przyrost wydaje się ok, ale czy 37,70 to nie za niski wynik, jak na dzień spodziewanej miesiączki? Jestem przewrażliwiona, bo dwa miesiące temu poroniłam właśnie w 5 tygodniu ciąży.. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :)
 
reklama
No właśnie. Ja żadnych operacji nie przechodziłam. Porody SN. Co do ciąży biochemicznej,to czy ona nie powinna trwać krócej? Czytałam ze najczęściej jest to kwestia paru dni po spodziewanej miesiączce. U mnie dziś mija 6 tygodni od om. Zastanawiam się jeszcze nad pustym jajem.Ja nie mam zadnych Plamien i nie miałam .Gdyby nie beta nawet bym nie wpadła pewnie na to że coś jest nie tak. Paradoks sytuacji jest taki że w żadnej swojej ciazy wcześniej nie robilam Bety. Ale dobrze przynajmniej jestem już przygotowana na wszystko.
biochemiczne mogą trwac dłużej...nie mart sie narazie pozamaciczna..one tez potrafia sie same ewakuować. Tylko jak zaczniesz krwawic to rób przyrost bety...tzn jak zacznie spadac to dobrze. Puste jajo to raczej jest widoczne na Usg. W 6,5 tyg juz napewno. Chyba ze owu Ci sie przesuneła.
 
reklama
biochemiczne mogą trwac dłużej...nie mart sie narazie pozamaciczna..one tez potrafia sie same ewakuować. Tylko jak zaczniesz krwawic to rób przyrost bety...tzn jak zacznie spadac to dobrze. Puste jajo to raczej jest widoczne na Usg. W 6,5 tyg juz napewno. Chyba ze owu Ci sie przesuneła.
Dziś jest równo 6t0d. Jutro idę na USG..zobaczymy może cos się uda wypatrzyć.
 
Melduje się. Kolejny lekarz który stawia na ciąże biochemiczna. Pani Doktor dość wnikliwe wszystko sprawdzila i powiedziala że obraz samej.macicy jest az zaskakujaco dobry. Oczywiście pęcherzyka brak. Wg niej nie jest to CP (nie wiem na jakiej podstawie)endometrium o dziwo 11 mm..nie wiem jakim cudem ostatni lekarz napisał że 24mm! Jest mała torbiel na jajniku. Generalnie obraz nie sugeruje żadnej ciąży Jedyne co mi zaproponowała to przyjmowac luteine i potem odstawić. Szczerze mówiąc utknęłam w martwym punkcie i już mam tak dosyć. ....
 
Cześć Dziewczyny, jestem tu nowa. Pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki to 14.09.2017. O prawdopodobnej ciąży dowiedziałam się 11.10.2017, czyli 3 dni przed spodziewanym terminem miesiączki- test ciążowy pozytywny, choć druga kreska była bardzo blada. Tego samego dnia poszłam na betę, która wyszła 10,10mlU/ml, 3 dni później, czyli dziś powtórzyłam badanie, a wynik to 37,70mlU/ml. Przyrost wydaje się ok, ale czy 37,70 to nie za niski wynik, jak na dzień spodziewanej miesiączki? Jestem przewrażliwiona, bo dwa miesiące temu poroniłam właśnie w 5 tygodniu ciąży.. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :)
Mam nadzieję że u Ciebie wszystko dobrze. Chciałabym cię pocieszyć i powiedzieć że ja w dniu spodziewane miesiączki miałam betę 35,34. Po trzech dniach powtórzyłam i wynosiła 121,71. Rosła prawidłowo ale wartości nie były oszałamiające. Teraz jestem w 14 tygodniu ciąży i z dzieckiem jest wszystko dobrze. Lekarz kazał mi przestać mierzyć betę jak na usg zobaczyliśmy fasolke z bijącym serduszkiem.
Trzymam za ciebie mocno kciuki i napisz czy wszystko dobrze.
 
Cześć, po pierwsze bardzo dziękuje za odpowiedz;) Byłam u ginekologa, powiedział, ze beta rzeczywiście nie jest za wysoka, ale rośnie, co jest dobrym znakiem. Mam poczekać i po tygodniu- czyli już w poniedziałek zrobić kolejna betę, wtedy będziemy wiedzieć coś więcej. Mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze, staram się myśleć o tym jak najmniej i nie wchodzić na fora(jak widać z marnym skutkiem;)). Cały czas mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze..;)
 
reklama
Mam nadzieję że u Ciebie wszystko dobrze. Chciałabym cię pocieszyć i powiedzieć że ja w dniu spodziewane miesiączki miałam betę 35,34. Po trzech dniach powtórzyłam i wynosiła 121,71. Rosła prawidłowo ale wartości nie były oszałamiające. Teraz jestem w 14 tygodniu ciąży i z dzieckiem jest wszystko dobrze. Lekarz kazał mi przestać mierzyć betę jak na usg zobaczyliśmy fasolke z bijącym serduszkiem.
Trzymam za ciebie mocno kciuki i napisz czy wszystko dobrze.
.
Cześć, po pierwsze bardzo dziękuje za odpowiedz;) Byłam u ginekologa, powiedział, ze beta rzeczywiście nie jest za wysoka, ale rośnie, co jest dobrym znakiem. Mam poczekać i po tygodniu- czyli już w poniedziałek zrobić kolejna betę, wtedy będziemy wiedzieć coś więcej. Mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze, staram sięmyśleć o tym jak najmniej i niewchodzić na fora(jak widać z marnymskutkiem;)). Cały czas mam nadzieje,ze wszystko będzie dobrze..;)
 
Do góry