reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jeść aby nie przytyć

Ja po sobie widzę, że jednak dieta ma duże znaczenie dla samopoczucia. Ostatnio zrobiłam sobie dietę oczyszczającą warzywną i po niej doszłam do wniosku, że po warzywach sie bardzo dobrze czuje. Nie trzeba w zasadzie jakoś bardzo się ograniczać tylko trzeba codzienną dietę wzbogacić o zdrowe produkty - własnie warzywa. Nawet zamówiłam sobie wyciskarkę wolnoobrotową Kalorika na promocji w Link do: Indukcyjna wolnoobrotowa wyciskarka FE 2000I bo moja koleżanka z pracy na takich sokach chudnie 1 kg na tydzień - to tak jakby mocno na siłowni ćwiczyła.
 
reklama
ja jem wszytko ale patrzę co jest w składzie produktów które kupuję, lubię np przetwory z ogródka dziadunia mają fajny skład i cena też ok :)
 
Niestety w dzisiejszych czasach co raz wiecej produktow jest szprycowane chemia ile wlezie. Moge zrozumiec fakt, ze jest duze zapotrzebowanie na produkty spozywcze jednak powinno sie uzywac jak najmniejsza ilosc tych substancji, a jednak trend jest zupelnie odwrotny. Ktos wyzej wspomnial o sokach .. tutaj sytuacja nie jest o wiele lepsza poniewaz sugerowanie sie samym napisem na etykiecie mowiacym o 100% uzytego soku mozna wsadzic jedynie miedzy bajki. Inaczej sprawa miewa sie z drozszymi sokami tloczonym, rzeczywiscie smakiem przypominaja prawdziwy sok .. ale to i tak nie przebije jak sie go zrobi samemu. Ja w zeszlym roku trafilam na swietna promocje w jednym ze skleopow ( aktualnie tez maja ich sporo alerabat.com/kody-promocyjne/al-to a niebawem bedzie black friday ) i zakupilam sobie sokowirowke. Od tamtego czasu bez wzgledu na pore roku staram sie regularnie pic soki. W tym sezonie kroluje u mnie w domu sok z marchwii, jest bardzo sycacy i zapewnia opdowiednia ochrone organizmu. Macie moze jeszcze jakies propozycje?
 
Ostatnia edycja:
Raczej nie co, tylko jak. Jedzonko musi być bogate w witaminy i minerały, które uzupełnią wszystko w organizmie. Nie można do tego też podchodzić tak, że "jestem na diecie, nie mogę nic zjeść, nawet ciasta w niedzielę" w tym przypadku samemu trzeba się zabrać za przygotowywanie fajnych i wartościowych posiłków. Nie można samemu sobie być wrogiem, bo to zazwyczaj się źle kończy. Ja mam sposób na szybkie, ale niepracochłonne mini dania, np. na śniadanie lub kolację. Wbijam jajko, wrzucam cebulkę do takiej kokilki, zapiekam w piekarniku przez około 7-10 minut i gotowe. A jak chcę na słodko, to biorę owoce sezonowe, granolę, dorzucam cukier trzcinowy, polewam miodem i jest! Obiady u nas robi mąż, ale zawsze jest dużo warzyw. Więc w sumie nie liczy się to, żeby tylko się zapchać, ale to, by dobrze i smacznie zjeść. Trzeba zmienić podejście.
 
Jak ktoś unika cukru to jak najbardziej, ja w święta akurat odpuszczam, ale na co dzień kombinuję :)
 
Mam podobnie. Cukier ponoć jest o wiele gorszy dla organizmu niż tłuszcz. Przykładowo avocado ma tyle samo kalorii jak mars. Ale to właśnie mars odłoży się w formie tłuszczu w organizmie a nie avocado, które zawiera w sobie dobre tłuszcze i nas nie utuczy.
Tak więc polecam odżywiać sie zdrowo, zrezygnować z cukru. Ale również nie przesadzać z kaloriami. Głodówki również nie są wskazane.
Za to jak najbardziej warto jest uprawiać sport ponieważ jest to dobre dla naszej wątroby.
Link do: Wpływ aktywności fizycznej na wątrobę
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry