reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Który to tydzień?

Mamfasolki92

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Październik 2017
Postów
30
Witam.

To moja pierwsza ciąża, w którą nadal nie mogę uwierzyć, bo lekarze mówili, że będzie ciężko. Mam niedoczynność tarczycy, insulinooprnosc, podejrzenie PCOS.. No, ale do rzeczy, ostatnia miesiączkę miałam 5 sierpnia i zrobiłam w minionym tygodniu badanie beta hcg i wyszło, że jestem w 5tc, a będąc u lekarza stwierdził, że to 2tc i gdybym przyszła dzień wcześniej to nic by nie widzial. Więc sama nie wiem który to właściwie tydzień. Którego terminu się trzymać i dlaczego aż taka rozbieżność?
 
reklama
Liczac z ostatniej miesiączki to 10,4 tydzień. Ale ze słów lekarza wynika ze to wcześniejsza ciąża, prawdopodobnie zaszłaś później niż myślisz. Z daty miesiączki wychodź poród na 12 maja przy cyklach 28 dniowych.

Czyli musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać do następnej wizyty i usg.
 
Liczac z ostatniej miesiączki to 10,4 tydzień. Ale ze słów lekarza wynika ze to wcześniejsza ciąża, prawdopodobnie zaszłaś później niż myślisz. Z daty miesiączki wychodź poród na 12 maja przy cyklach 28 dniowych.


Czyli musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać do następnej wizyty i usg.
Czyli jest możliwe by wystąpiła owulacji bez miesiączki? Chyba, że cykl z sierpnia mi się tak przesunął... Jutro idę do lekarza może powie mi coś madrzejszego niż ostatnio :)
 
W przyrodzie wszystko jest możliwe.
Na usg lekarz jest wstanie określić dzień poczęcia z dokładnością -+5 dni.
Ja np. nie pamiętałam ostatniej miesiączki i urodziłam dzień po terminie z usg.
 
reklama
Przy tak wczesnej ciąży bardzo trudno jest się zorientować który to tydzień. Teoretycznie na tą chwilę trzymamy się terminu wyliczanego z ostatniej miesiączki ale tutaj rozbieżność jest spora: 10 tydz (wg miesiączki) a 2 tydz (wg. jednego z lekarzy).

Biorąc pod uwagę tak wiele różnych czynników, które opisujesz, nie ma sensu na tą chwile tutaj na forum wróżyć z kart. Myślę, że wszystko się wyjaśni na najbliższej wizycie u lekarza. Pamiętaj, że termin porodu i tak jest przybliżony (za poród o czasie uznaje się poród w 38-42 tygodniu ciąży), każdy rozwija się we własnym tempie. Trzymam kciuki za Was!
 
Do góry