reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Ja mimo swoich przeżyć też zaczęłam myśleć o drugim dziecku, ale też chciałabym poczekać aż Mikołaj skończy 3 latka. Będzie łatwiej :) Poza tym chciałabym mieszkać już u siebie.
My cały czas chorujemy, teraz mały ma zapalenie oskrzeli i pierwszy raz się inhalowaliśmy. Początki były trudne, ale teraz jakoś Nam się udaje przeprowadzić ten zabieg :)
Mikołaj też naśladuje dużo i nauczył się sam jeść. Oczywiście wszystko jest rozrzucone ale idzie mu nieźle :) Gada coś po swojemu ale nie potrafi naśladować np. zwierzątek. A najśmieszniejsze jest to, że jak czegoś chce to mówi "kammmm" i wyciąga rękę. Jego tonacja przypomina mi wtedy medytacje :)
Zastanawiam się tylko czy on dobrze chodzi. Wydaje mi się że coś jest nie tak, tym bardziej że on bardzo często się przewraca. Przy chodzeniu jakby buja się, nie wiem jak Wam to wytłumaczyć. Często uderza się o kanty szafek czy o zabawki leżące na podłodze. Jest mi bardzo przykro, robię wszystko co mogę żeby był bezpieczny ale on czasem i przy mnie się przewróci. Jego czoło jest w kreskach i czerwonych plamkach :(
 
reklama
Hej.
Ja też nie mam na nic czasu, jak wracam to mi zostaje może z godzina wieczorem.
I też podobnie jak Wy bardziej odpoczywam w pracy ;) Owszem jestem zmęczona, ale nie psychicznie jak czasem po całym dniu z Sarą.

Teraz ma taki kiepski czas, że o wiele rzeczy płacze, nie bawi się sama, chodzi za mną krok w krok. Plus taki, że się mogę w weekend rozłożyć z książką na kanapie, a ona się wtedy bawi w swoim baseniku ;) Czesze się wszystkim - szczotką do butów, chochelką... ;) Dużo pokazuje, co to jest? albo co chce, np. picie albo książeczki. Chodzi podobnie jak te dziewczyny z horrorów na takich sztywnych nogach i z rękami do przodu, mega śmieszne to jest zwłaszcza jak się filmik ogląda ;)

I ostatnio coraz więcej myślę o drugim dzidziusiu, ale chyba na razie odpuszczę, bo w sumie nie chciałabym znów iść za chwilę ma macierzyński i trudno byłoby najpierw w ciąży, potem z dwójką - nie mamy nikogo do pomocy. Chyba, ze się coś samo rozwiąże... ;)

Właśnie, @Martus90 jak u Ciebie druga ciąża?
Dziękuję za pamięć, zaczynam jutro 28 tydzień i póki co dobrze wszystko znoszę :) nawet udało nam się pierwszy i ostatni raz w trójkę na wakacje polecieć (na początku września, bo teraz jednak byłoby już za ciężko). Będzie druga córeczka z czego się ogromnie cieszę, marzyłam zawsze żeby mieć dwie córeczki. I chyba zdecyduję się na cc zaraz po nowym roku... ze względu na mój bardzo ciężki pierwszy poród zakończony vacuum

Cześć dziewczyny :)
Ola w niedzielę zaczęła chodzić, nadal woli raczkować, ale radzi sobie jak mówimy że idziemy na nóżkach, wie któraś czy długo trwa ten etap? raczkowanie naprzemiennie z chodzeniem?

Kamejka - jesteście już po teście genetycznym na celiakię? Moja córcia też miała podejrzenie i kilka miesięcy temu robiliśmy to badanie i wynik wyszedł negatywny, oby u Was też się to nie potwierdziło, nam lekarze mówili że dopiero gdy wynik pozytywny to biopsja jelita. Daj znać co u Was :* i 3mam kciuki!

Iwona, Gwiazda - dobrze jest czytać, że sobie radzicie, pewnie że nie wy pierwsze i nie ostatnie, ja chyba wcale łatwiej nie będę miała :) Iwonka zdrówka dla Szymusia, pisz nam jak sytuacja :*

Mam jeszcze pytanie jak myjecie małym ząbki? Tzn np moja Ola niby próbuje myć je sama, ale nie wiem jak jej wypłukać resztę pasty? Ona ją połyka a to chyba nie do końca zdrowe

Pozdrowionka i miłego dnia:happy:
 
Dziękuję za pamięć, zaczynam jutro 28 tydzień i póki co dobrze wszystko znoszę :) nawet udało nam się pierwszy i ostatni raz w trójkę na wakacje polecieć (na początku września, bo teraz jednak byłoby już za ciężko). Będzie druga córeczka z czego się ogromnie cieszę, marzyłam zawsze żeby mieć dwie córeczki. I chyba zdecyduję się na cc zaraz po nowym roku... ze względu na mój bardzo ciężki pierwszy poród zakończony vacuum

Cześć dziewczyny :)
Ola w niedzielę zaczęła chodzić, nadal woli raczkować, ale radzi sobie jak mówimy że idziemy na nóżkach, wie któraś czy długo trwa ten etap? raczkowanie naprzemiennie z chodzeniem?

Kamejka - jesteście już po teście genetycznym na celiakię? Moja córcia też miała podejrzenie i kilka miesięcy temu robiliśmy to badanie i wynik wyszedł negatywny, oby u Was też się to nie potwierdziło, nam lekarze mówili że dopiero gdy wynik pozytywny to biopsja jelita. Daj znać co u Was :* i 3mam kciuki!

Iwona, Gwiazda - dobrze jest czytać, że sobie radzicie, pewnie że nie wy pierwsze i nie ostatnie, ja chyba wcale łatwiej nie będę miała :) Iwonka zdrówka dla Szymusia, pisz nam jak sytuacja :*

Mam jeszcze pytanie jak myjecie małym ząbki? Tzn np moja Ola niby próbuje myć je sama, ale nie wiem jak jej wypłukać resztę pasty? Ona ją połyka a to chyba nie do końca zdrowe

Pozdrowionka i miłego dnia:happy:
U nas Jasiowi zajęło jakiś tydzień zanim zaczął więcej chodzić :) jeszcze chodzi tak chwiejnie ale dużo więcej niż raczkowania :)
 
Martus ja myję ząbki pastą Ziaja bez fluoru, ona jest dużo mniej szkodliwa gdy dziecko połknie. Ponoć takiej powinno się używać póki nie nauczy się płukać ust.

Dostaliśmy wlasnie skierowanie do genetyka więc on nam na pewno da skierowanie na takie badanie pod kątem celiakii.
A czemu wy je robiliście? Mieliście jakieś wskazania, objawy?
 
Martus ja myję ząbki pastą Ziaja bez fluoru, ona jest dużo mniej szkodliwa gdy dziecko połknie. Ponoć takiej powinno się używać póki nie nauczy się płukać ust.

Dostaliśmy wlasnie skierowanie do genetyka więc on nam na pewno da skierowanie na takie badanie pod kątem celiakii.
A czemu wy je robiliście? Mieliście jakieś wskazania, objawy?
My byliśmy u alergologa z Olą bo ona ma skazę białkową i pani jak ją zobaczyła to stwierdziła, że jej niska waga, opóźnienie ruchowe i anemia mogą właśnie wskazywać na celiakię i kazała nam zrobić to badanie, robiliśmy je prywatnie i płaciliśmy 500zł, wynik przyszedł po 2tygodniach. A córeczka widocznie taka po prostu jest bo dużo się u nas poprawiło od tamtego czasu - waży już 9200, wyszła z anemii i zaczęła chodzić. A Twoja córeczka ile waży aktualnie?
 
Dziękuję za pamięć, zaczynam jutro 28 tydzień i póki co dobrze wszystko znoszę :) nawet udało nam się pierwszy i ostatni raz w trójkę na wakacje polecieć (na początku września, bo teraz jednak byłoby już za ciężko). Będzie druga córeczka z czego się ogromnie cieszę, marzyłam zawsze żeby mieć dwie córeczki. I chyba zdecyduję się na cc zaraz po nowym roku... ze względu na mój bardzo ciężki pierwszy poród zakończony vacuum

Cześć dziewczyny :)
Ola w niedzielę zaczęła chodzić, nadal woli raczkować, ale radzi sobie jak mówimy że idziemy na nóżkach, wie któraś czy długo trwa ten etap? raczkowanie naprzemiennie z chodzeniem?

Kamejka - jesteście już po teście genetycznym na celiakię? Moja córcia też miała podejrzenie i kilka miesięcy temu robiliśmy to badanie i wynik wyszedł negatywny, oby u Was też się to nie potwierdziło, nam lekarze mówili że dopiero gdy wynik pozytywny to biopsja jelita. Daj znać co u Was :* i 3mam kciuki!

Iwona, Gwiazda - dobrze jest czytać, że sobie radzicie, pewnie że nie wy pierwsze i nie ostatnie, ja chyba wcale łatwiej nie będę miała :) Iwonka zdrówka dla Szymusia, pisz nam jak sytuacja :*

Mam jeszcze pytanie jak myjecie małym ząbki? Tzn np moja Ola niby próbuje myć je sama, ale nie wiem jak jej wypłukać resztę pasty? Ona ją połyka a to chyba nie do końca zdrowe

Pozdrowionka i miłego dnia:happy:
Martusiu super, że potwierdziło się, że to druga córka :) Ja również chciałabym drugą, zawsze to i rzeczy by były po Sarze i w pokoju by sobie razem mieszkały, a dziewczynka z chłopcem to jak małe to może jeszcze ok, ale np. nastolatki to myślę, że już gorzej.
Ja również poczekam z drugim dzieckiem jak Sara będzie starsza, chyba, że wyjdzie inaczej ;)

Ja Sarze też myję Ziajką, nakładam mikroskopijną ilość.
 
reklama
Do góry