reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Malak ja wlasnie w tym miesiacu tak miałam ze jajnik mnie bolał ponad 8 dni....ale czuje ze kolejny cykl stracony ...piersi mnie bolą i za 4 dni @ powinna przyjsc wiec nie wiem jak to jest u Ciebie...
Ja w sumie w tym miesiacu i tak odpusciłam sobie bo moj maz ma kontuzje kolana .okazało sie ze na rtg jest jakas plama na kosci udowej ,wiec jakos mysli w tym cyklu skierowały sie na cos innego.
Do tego jeszcze troche problemów doszło wiec nawet nie miałam kiedy myslec o fasolce...tylko wlasnie ten jajnik mnie tak dosc długo bolał po owulacji...
 
reklama
Hej Malak :) Zawsze tuż przed i w trakcie jajeczkowania bolał mnie jajnik i dół brzucha więc może jesteś w trakcie?;) W cyklu, w którym zaszłam w ciążę bardzo bolały mnie piersi.

Malak , Annauelle robiłyście badanie AMH?Jeśli macie wątpliwości czy Wasze jajeczka się nie wyczerpały to polecam to badanie, chociaż nie daje ono 100 procentowej odpowiedzi na pytanie co z płodnością i co dzieje się z jajeczkami ale dużo można z niego wyczytać, przede wszystkim to ile nam jeszcze czasu zostało i czy trzeba się spieszyć ze staraniami. Jeśli poziom jest poniżej normy, wówczas oznacza to najczęściej problemy z płodnością. Ja przed ciążą zrobiłam to badanie i poziom wyszedł mi prawidłowy ale w dolnej granicy. Mój lekarz wytłumaczył mi, że wszystko jest ok ale należy się spieszyć. Ponadto zwrócił mi uwagę na to, że jakość tych jajeczek pomimo poziomu w normie nie zawsze jest dobra i wystarczająca do zapłodnienia, ponieważ natura tak to urządziła że jajeczka najlepszej jakości schodzą w pierwszej kolejności, kiedy jesteśmy młodsze;) Dlatego zaczęłam szukać w necie artykułów na temat czy można w jakiś sposób poprawić tę jakość jajeczek i zaczęłam stosować dietę, która ma wpłynąć na ich poprawę. Poniżej wklejam Wam artykuły, które czytałam:

Link do: Obniżona rezerwa jajnikowa (niskie AMH) i dieta - towsrodku.pl
Link do: Jak naturalnie wspomóc płodność? - DomZdrowia.pl
Link do: » DIETA A PŁODNOŚĆ
Link do: Wpływ diety na płodność - rozmowa z Sylwią Leszczyńską
Link do: Dieta polecana przy in vitro i naturalnych staraniach | Zmagania z niepłodnością (UK i Polska)
Link do: NA ZDROWIE - Jestes Tym co Jesz i Myslisz : Odzywianie przy IVF (i nie tylko)

Dziewczyny nie wiem czy bierzecie jakieś suplementy, ja łykałam wit. D3, ubichinol i olej z wiesiołka przed owulacją, u mnie poskutkowało :)
 
Kochana Anika76 dziękuję za podpowiedź tyle tylko ,że mieszkam w de i niewiem jakie ma nazewnictwo owe badanie. Mnie lekarz niby zrobił wszystkie i stwierdził że najmniejszego powodu nie ma by starać się o fasolke.Narazie póki co " ciężko " ale pracujemy moja @ ma się pojawić 03.11 więc czekamy.....jeśli się nie pojawi będę miała najlepszy prezent na 40 urodzinki .....oby✊✊✊
 
Anika 076 kochana i ja rowniez dziekuje za ciekawe info...oczywiscie i ja poszłabym na takowe badanie ale tutaj jak narazie jesli nie zajde przez kolejne poltora roku mam sie zjawic zeby dostac sie na jakiekolwiek badania :( powiem z przekonaniem ze w Pl pod tym wzgledem widze o wiele lepsza opieke lekarską...poza granicami czlowiek moze liczyc tylko na siebie...Ja do Pl szybko nie pojade bo niestety nie moge... :(
Jesli chodzi o suplementy to bralam dosc dlugo inofem, castagnus i wiesiołek...poza tym moj maz caly czas jest na Fermentilu Plus...
 
Kochana Anika76 dziękuję za podpowiedź tyle tylko ,że mieszkam w de i niewiem jakie ma nazewnictwo owe badanie. Mnie lekarz niby zrobił wszystkie i stwierdził że najmniejszego powodu nie ma by starać się o fasolke.Narazie póki co " ciężko " ale pracujemy moja @ ma się pojawić 03.11 więc czekamy.....jeśli się nie pojawi będę miała najlepszy prezent na 40 urodzinki .....oby[emoji110][emoji110][emoji110]
Czego z całego serca Ci zycze[emoji9]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuję Chrzaszczyku.Z racji tego że weekend życzę wszystkim udanego...Ja niestety pracuje calutki ale dla tych co mogą niech wypoczywaja i zbierają siły na nowy tydzień. Pozdrawiam
 
Cześć dziewczyny,jestem załamana.....w czwartek musialam wykonać badania do pracy i wykonałem i....okazało się że mam niedoczynność tarczycy muszę zacząć brać thyroxine 75mg, mam niedobór witaminy D 3.......I najprawdopodobniej to przeszkadza w zajscia w ciążę. Boję się brać thyroxine bo nie wiem czy to nie zaszkodzi ...czy któraś z was miala bądź ma podobny problem?pozdrawiam serdecznie
 
Hej Malak :) nie załamuj się, nic strasznego się nie dzieje u Ciebie. Ja miałam podobnie, po ponad pół roku bezowocnych starań zrobiłam sobie poziom wit D3 i miałam na granicy normy więc włączyłam suplementy. Podobnie było z tarczycą, wynik niby nie wskazywał na niedoczynność ale moja endokrynolog powiedziała, że jest za wysoki do zajścia w ciążę bo powinien być poniżej 2, a ja miałam 3. Lekarka przepisała mi euthyrox 50 mg i po pół roku zaszłam w ciążę :) Leki muszę brać do końca ciąży, dodam że wyniki po lekach mam rewelacyjne. Nie przejmuj się te leki są bezpieczne:)
 
reklama
Do góry