reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@zosiak a kiedy planujesz ponowic kwas foliowy? Zazdraszczam witaminy d z Grecji..mi tylko suplementacja zostaje a niedobor spory..wynik 17.. @p_a_t_i jestem w szoku o_O pol roku?? A wiesz ze w szpitalu sie pytalam i lekarka powiedziala ze po pierwszej prawidlowej @ mozna zaczynac?chociaz zobaczymy czym mnie gin zaskoczy we wt..:) a powiedz czy to jest gin na nfz? i ile ma lat? Ciekawa jestem;)
Ja nie chodzę na NFZ, prywatnie chodziłam i chodzę cały czas. Starszy Pan po 50tce na pewno. No widzisz, co lekarz to inne teorie..
 
@p_a_t_i jaki niby wirus?? Lekarz podejrzewa że przyczyną poronienia był jakiś wirus, nie robiąc ci żadnych badań? Przecież to jest totalnie bez sensu. I niby co ci powiedział, że jak się masz pozbyć wirusa? Przecież nawet nie wiesz co to. Ja bym na twoim miejscu poczekala do @, potem poszła do innego gin i zapytała o zdanie. I jeśli jesteś gotowa psychicznie, to bym się starała. A jeśli chcesz poczekać do nowego roku, to jak najbardziej spoko :) tylko te tabletki są bez sensu totalnie. Tylko sobie rozwalisz nimi organizm
Organizm samoistnie niby zwalczy tego wirusa. Po poronieniu dostałam opryszczkę, co tylko potwierdziło niby. Ja nie wiem, dopóki nie zrobię sobie badania na cytomegalie najpierw to się nie dowiem.
Po pierwszej @ można już po łyzeczkowaniu? Nie za szybko, aby tam w środku wszystko się zagoiło?
 
@Marika92 aha jak l4 odrazu to rozumiem[emoji16]

@totois39 ja bralam vigantolletten 2000[emoji4] i tak jak Roxie pisze warto to laczyc z wit K bo jest lepsze wchlanianie,aczkolwiek mi i tak najwiecej dalo sloneczko[emoji4]

@roki_1991 w ciagu 48 h beta powinna urosnac bodajze min 66% ale juz nie pamietam,sa w necie kalkulatory bhcg,wydaje mi sie ,ze 50% na praktycznie 4 dni to zdecydowanie za malo by bylo:/
Kochana wiem ,ze sie stresujesz ale ciaza jest dluga i stresow moze byc duzo takze zostaw sobie energie.
Ja cos wiem,krwiaki,lezenie,niedawno ta krzepliwosc ,z reszta Ty to wiesz bo od pocztaku mojej ciazy tu jestes,ale wierzyc musimy w nasze cuda[emoji5]
Na pewno nic sobie nie zeobilas,spokojnie,ja biore do dzis luteine i w ciazy zdecydowanie aplikujemy ja paluszkiem[emoji4]aplikator moze podraznic rozpulchniona szyjke i mogloby sie pojawic plamienie ktore by Cie przerazilo[emoji4]

@AgaB33 mi dwoch ginow mowilo ,zeby nie przesadzac z suplementami,stad moje zdanie.
Z reszta ja od zawsze uwazalam ,ze im mniej kapsulek tym lepiej[emoji4]zima na pewno trzeba suplementowac ale ja to takiej dawki bym sie bala,szczegolnie w ciazy.
No i tak jak piszesz mozemy sobie doradzac ale kazda ma swoj rozum i zrobi jak uwaza[emoji5]

@ivvonka rozczulilam sie nad Twoimi dzieciaczkami [emoji5]mielego wyjazdu [emoji8]

@p_a_t_i czekanie duzo lekarzy zaleca choc to zadnej gwarancji nie daje ale ja bym tabletek nie brala skoro planujesz ciaze.
Natomiast to Twoja decyzja[emoji4]
W ciaze zajsc na prawde nie jest tak latwo,takze mysle ,ze jak ktos uwaza to nie ma szans na zajscie.
A dwa ja akurat mysle ,ze wystarczy odczekac do pierwszej @ pojsc na usg kontrolnej,zbadac hormony,poobserowowac sie i po 2-3 @ spokojnie dzialac ,oczywiscie o ile lekarz wyraza zgode.
Ja za kazdym razem mialam zielone swiatleko po 1 @.
Teraz jestem w ciazy ,po drgim poronieniu dostalismy zielone swiatlo po pierwszej @ ,ale robilismy badania i zaczelismy sie starac po drugiej i mamy dzis 27 tydzien[emoji4]
Ps co za wirus podejrzewa bez badania?heh troche dziwne ?
Jak podejrzewa np toxoplasmoze ,cytomegalie,chlamydie lub cos innego to dobrze by bylo wiedziec .
Ci lekarze [emoji4]

@zosiak homocysteine na prawde szybko obnizaja burako,najlpeiej surowe,polecam sok z nich,sam jest dla mnie nie do przezycia ale pol Na pol z jablkowym super,oczywiscie wysciskane nie z kartonu[emoji4]
A o wiesiolku tego nie czytalam,jak nie masz probkemu ze sluzami to nie bierz[emoji6]
Ew wit e do owu,ja bralam do 12 dc.

@roxie123 kochana szerokiej drogi[emoji5]o ktorej wyjazd?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Totois30 planuje spbie tak zmierzyc za miesiac moze za dwa noe zaczne staran

Dopuki homocysteiny nie zbije mam bardzo duza ale tez wiem co na to moglo wplynac to nie tylko tak ze to witamin nie przyswaja to wynika rowniez z braku ruchu oraz stresu sporego ja ostatnio bardzo duzo go mialam popadalam w obled w szpitalu i zdarzaly mi sie naprawde ciezkie dni gdzie nie plakakalam a szlochalam. Musze soe wziasc w garsc zostawic przeszlosc za soba i isc dalej mam naprawde wiele przykrych wspomnien. Naraziechce wyleczyc zeby i to jest moj priorytet kilka czynnikow moglo sie zlozyc na poronienia jednym z nich moze byc stan zapalny zebow w sierpniu 2016 roku ta 8 ktora wyrwalam dala mi tak w kosc na dodatek mialam rowniez kanalowe leczenie
@roxie123 bardzo dziwna sytuacja z ta kartka maz Ci jej noe podsunal?
 
@zosiakWłaśnie pytałam wszystkich i nie a wiem kiedy kłamią [emoji5]


Pozdrowienia z Łagiewnik wszystkie mam Was w myślach i Wasze trudy będę polecać Matce ;*
1508563812-37d291404e1337ee-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Funia90 właśnie nie zamierzam brać tych tabletek, bo chcemy poczekać do końca roku i znów się starać. No właśnie mówisz, że o ile lekarz pozwoli...A mój na pewno nie pozwoli. Uparcie trzyma się tych pół roku :/ ja już nawet mówiłam, że jak cytomegalie zrobię i wyjdzie ze to ona i pozbede się jej, że np za 2msce powtórze ja i będę czysta to czy juz bym mogła...NIE. No bez dyskusji pół roku każe czekać..gdzie wspominałam wyżej, że mówił ze gwarancji nie ma, że znów mnie coś złapie ale że będziemy stosować profilaktykę po tabletkach, czyli unikanie ludzi z którymi mam rzadszy kontakt niż regularny.
 
reklama
@Totois30 luteine w ciąży mam po to, aby w razie potrzeby uzupełniał progesteron. W poprzedniej też go miałam. Dużo osób bierze, bo jest to sposób na podtrzymanie ciąży. Ja póki co biorę malutka dawkę.
@Funia90 właśnie do aplikowania palcem to już na bank się nie przekonam. Wiem że to dziwne, ale ja nawet tamponow nie używałam nigdy, bo nie mogę się przełamać żeby je tam włożyć.... A czy oprócz podrażnienia tej szyjki, co może wywołać plamienie, jeszcze czymś grozi używanie tego aplikatora? Wiem że w ciąży jest dużo stresów, pamiętam każdy Twój stres i zły dzień, bo tak jak mówisz jestem tu od początku Twojej ciąży ;) ale tego i tak nie zmienię i będę się stresować na pewno...
@roxie123 myślę że nikt się nie przyzna do tej karteczki :) ale to znaczy że jest ktoś dla kogo jesteś ważna :) módl się tam dzisiaj Słońce, płacz jeśli jest potrzeba, a potem wracaj z tej pielgrzymki silniejsza :*
 
Do góry