reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

9-miesięczniak budzi się co 2 godziny w nocy

Jeszcze raz dziękuję za odzew :)
Jadwiga orłowska- u nas latanie z butlą i tak odpada bo mały odkąd skończył 3 miesiące był sporadycznie karmiony butelką i aktualnie jedynie co z nią robi to się wygłupia. Zresztą nie ma mowy żebym przestała karmić przed roczkiem bo on nie toleruje tego mm dla alergików niestety :/ stopniowo będę starała się ograniczyć to nocne karmienie ale całkowicie na pewno nie zrezygnujemy.
happybeti-też wydaje mi się że odstawienie dużo by nie zmieniło. Chociaż czasem zastanawiam się czy przypadkiem on właśnie przez chęć possania piersi się nie budzi :/
Może przez to że trochę na niego naskarzyłam to się poprawił. Dziś mieliśmy tylko jedną pobudkę po której zasnął przy piersi [emoji5] może będzie lepiej

Napisane na LG-H525n w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Jadwiga orłowska jak zmieniacie ten nawyk? U nas podobny problem 9 miesięczna córka budzi się na cyca co 40 min a dodatkowo jestem w ciąży i za chwile będę tych nocnym karmieniem wyczerpana... oczywiście smoczka i butelki nie tknie


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Atomek zazwyczaj jak tylko się budziła brałam ja do łóżka i dawałam pierś. Później stwierdziłam ze między 24 a 6 rano nie będę dawać. Jak się budziła to głaskałam, śpiewałam w ostateczności lulałam. Teraz zabkuje to znowu wstaję. Są lepsze i gorsze noce
 
Aha tego już próbowaliśmy tyle ze to nie ja próbowałam ja ululac tylko mąż. Finał był taki ze jak mała widziała ze się tata zbliża a nie ja to darła się w niebogłosy i uspokajała tylko przy cycku. To było miesiąc temu może trzeba spróbować powtórzyć


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Moze być tak że już piersią się nie na je sorki be urazy twój pokarm jest chudy albo masz go mało ja proponuję wprowadzić mm np Bebiprima 3 jest sycaca i szybko przyswajalne z mnóstwem witamin bo maluszek jest lub będzie na etapie stania chodzenia a to się mu przyda . A takze smoczek mowie ci spanie masz załatwione do 5 rano a rano Butla i pierś pół na pół i śpi ci 3 godz.

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam, mam problem. Mój synek za niedługo skończy 9 miesięcy i fatalnie sypia w nocy. Mając 3-5 miesięcy zdarzało mu się przespać po 7 godzin ciągiem, teraz to nie możliwe. Na początku myślałam że to ząbkowanie bo w ciągu miesiąca wyszły mu 4 zęby, później 2. Ale obecnie nie widzę że jakiś kolejny ząbek będzie wychodził, a noce są coraz gorsze. Nie potrafi zasnąć sam, do tej pory śpi w wózku, jak wkładam go do łóżeczka nawet kiedy jest bardzo senny to beczy. W nocy jest tak że jeśli się przebudzi to praktycznie za każdym razem muszę podać pierś, inaczej nie zaśnie, zazwyczaj po piersi trzeba jeszcze pobujać wózkiem, i tak co godzina, max 3. Mimo że fatalnie sypia w nocy to po 6 rano jest już gotowy rozpocząć nowy dzień. Wstajemy z mężem na wzajem ale tych pobudek jest tyle że rano oboje jesteśmy padnięci. Myślałam też że to kwestia tego że się nie najada, ale zjada na kolację całą porcję kaszki do tego czasem jeszcze jakieś owoce i oczywiście pierś, więc nie ma mowy że się nie najada. Przez dzień zjada łącznie 2 porcje kaszki ,mały słoiczek obiadku i deserku, do tego 3 razy pierś, to chyba wystarczająco aby w nocy nie był głodny, więc nie mam już pojęcia o co chodzi :( ma 2 drzemki- zazwyczaj po 1.5 godziny ale zdarzają się i po 3 godziny, po prostu często noce odsypia sobie w dzień. Próbowałam zrezygnować z tej drugiej drzemki ( od 16 do 17.30 zazwyczaj) ale to nic nie dawało a mały był po prostu bardziej marudny w tym czasie. Kąpiemy go codziennie o 19. Samo to że on zasypia jedynie bujany w wózku albo przy piersi jest problemem, ale te pobudki co chwila już nas wykańczają :(
Jak nauczyć go zasypiac samodzielnie? Podawać pierś jak się budzi w nocy czy zrezygnować z karmienia nocnego ? A może z drzemek w dzień ?

Napisane na LG-H525n w aplikacji Forum BabyBoom
Moze być tak że już piersią się nie na je sorki be urazy twój pokarm jest chudy albo masz go mało ja proponuję wprowadzić mm np Bebiprima 3 jest sycaca i szybko przyswajalne z mnóstwem witamin bo maluszek jest lub będzie na etapie stania chodzenia a to się mu przyda . A takze smoczek mowie ci spanie masz załatwione do 5 rano a rano Butla i pierś pół na pół i śpi ci 3 godz.


Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moze być tak że już piersią się nie na je sorki be urazy twój pokarm jest chudy albo masz go mało ja proponuję wprowadzić mm np Bebiprima 3 jest sycaca i szybko przyswajalne z mnóstwem witamin bo maluszek jest lub będzie na etapie stania chodzenia a to się mu przyda . A takze smoczek mowie ci spanie masz załatwione do 5 rano a rano Butla i pierś pół na pół i śpi ci 3 godz.


Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
Co do spania samodzielnego spróbuj go położyć jak zauważysz ze ziewa trze oczka itp siadz lub połóż się obok niego nic nie rób pokręci się może sam zaśnie bardzo prawdopodobne ze nie próbowałas go uczyć samodzielnie spać dlatego teraz jest ta pora...

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moze być tak że już piersią się nie na je sorki be urazy twój pokarm jest chudy albo masz go mało ja proponuję wprowadzić mm np Bebiprima 3 jest sycaca i szybko przyswajalne z mnóstwem witamin bo maluszek jest lub będzie na etapie stania chodzenia a to się mu przyda . A takze smoczek mowie ci spanie masz załatwione do 5 rano a rano Butla i pierś pół na pół i śpi ci 3 godz.


Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
Jezu co za bzdury piszesz...
Sprawdź sobie najpierw skład mm dobra reklama mleko matki ma wszystko co potrzebne dziecku .. witaminy w mm przyswajalne są słabiej o wiele jest porostu żeby dziecko miało co jeść w razie w
Nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm..
To mit poczytaj blog hafija
I badania które udostępnia
Dzieci cycowe tak mają..
Z resztą butelkowe też..się budzą to zależy od dziecka
Mój synek w nocy też się budzi w dzień ma długie przerwy..w nocy czasem się napije i dalej śpi a czasem chce podydac pobyć przy mnie .
Pięknie rośnie od początku a nawet jak zje solidna kolacje i wypilby butle to i tak się obudzi na pierś i dopiero wtedy zaśnie.
Więc Twoja teoria nie jest mądra.
Tak samo jak dziecko wisi na początku po narodzinach to potrzeba ssania i bliskości a nie głód.
I nie da się niczym oszukać butelka pluje.
A jakby miała chudy pokarm to by tak piękne nie rosl i wyników krwi nie miał dobrych i jak byl młodszy to spał w dzień czasem po 5 h
ciągiem
Raz czy mu dałam butelkę jak jeszcze tolerowal wypil i się obudził po 20 minutach na piers i dopiero zasnął i spał
A mama jakby miała mało pokarmu to by dziecko nie rosło 7 miesięcy zdrowo więc pomysl
Dla porównania mleko matki na żółto na pomarańczowo mm..:D
A i beprima nie jest najlepszym mlekiem na rynku.
A mm często dziecko zapycha a mleko matki jest lekkostrawne
Maja taka potrzebę i już.
 

Załączniki

  • received_1498401370252526.jpeg
    received_1498401370252526.jpeg
    121,6 KB · Wyświetleń: 149
Ostatnia edycja:
Do góry