reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Mam pytanie

Potrzebuję zrobić badania do Mutter Kind Pass ,nie znam niemieckiego

Czy oreintujecie się może czy w Wiedniu lub okolicach jest jakieś laboratorium w którym mówią po angielsku lub pracuje polka .

Bardzo proszę o pomoc nie mamy się do kogo zwrócić z męzem czas upływa a my jestesmy bezsilni
 
reklama
Mam pytanie

Potrzebuję zrobić badania do Mutter Kind Pass ,nie znam niemieckiego

Czy oreintujecie się może czy w Wiedniu lub okolicach jest jakieś laboratorium w którym mówią po angielsku lub pracuje polka .

Bardzo proszę o pomoc nie mamy się do kogo zwrócić z męzem czas upływa a my jestesmy bezsilni
Anka badania krwii zwykłe do MKP? Po angielsku nie powinno być problemu, ale nawet bez słowa się dogadasz. Idziesz na recepcje dajesz skierowanie, dowód, ecard i czekasz, aż Cie wywołają do gabinetu. Sprawdzą datę urodzenia i spytają w recepcji czy chcesz wyniki pocztą czy odbierzesz osobiście. Tyle...

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
A nie mam problemu z tym ze jechac to 40 km dalej tylko jak juz się wybiorę to chociaz chciałam w meijsce w którym bd mniej stresu.. Bo mieszkam za garnicą od niedawna i wszytko jest przerazające
 
Ostatnia edycja:
Idź normalnie do siebie, tam gdzie mieszkasz :)
Przy badaniach w laboratorium (porównując do wszystkich innych badan) język jest najmniej potrzebny. Myślę, że im szybciej się przelamiesz, tym będzie Ci łatwiej :)
Początki bywają trudne, wiem, ale później jest zdecydowanie lepiej. Korzystaj jak najwięcej, żeby jak najszybciej złapać język. Pozdrawiam
 
Witam serdecznie Kobietki orientujecie się gdzie i o jakie dodatki moge sie starac zeby wesprzec swoj budzet domowy? Ja mam Karenz a moj narzeczony stracil prace wiec budzet okrojony. Nie naleze do osob, ktore lubia zyc z Panstwowych pieniedzy ale sytuacja niestety troche nas zmusza Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
 
Witam. Czy któraś z mam chodzi do Pani dr Hanna Czuk Slodkowski w 12bz? Bo chciałabym się wybrać z dzieckiem, ale nie wiem, czy wcześniej trzeba zadzwonić i ile trwa przeważnie oczekiwanie i jeszcze jedno pytanie, czy w rejestracji też jest polskojęzyczna osoba? Pozdrawiam
 
Cześć Dziewczyny. Jestem tutaj nowa. Jestem w trakcie przeprowadzki z UK do Austrii i dowiedziałam się że jestem w 6tc. Do Austrii przprowadzam się do rodziców ktorzy juz 20 lat pracują niedaleko Linz. Niestety nie mam jeszcze pracy wiec nie mam też ubezpieczenia i nie wiem co dalej mogę zrobić. ... przytłacza mnie ta sytuacja bardzo i stresuje...może poradźcie co dalej czy mogę gdzieś prywatnie do lekarza i wogole jak to wygląda w austrii. Tu w uk narazie byłam tylko na jednej prywatnej wizycie i zrobiłam pierwsze usg. W 12 tygodniu musze mieć zrobione usg genetyczne i nie wiem czy można takie prywatnie w austrii. PROSZĘ O POMOC - RADY
 
reklama
Anka pewnie, że wybrana położna może towarzyszyć przy porodzie, jak sobie ją opłacisz ;-)

Witaj Wiolusza :) na wstępie gratulacje! Jasne, że możesz prywatnie chodzić do lekarza, tylko to oczywiście kosztuje. To USG w 12 tc to tylko prywatnie się robi, nawet mając ubezpieczenie trzeba płacić. Czasami niektóre szpitale robią na kasę chorych, ale to już garstka, a przynajmniej w Wiedniu, nie wiem jak w innych miejscach w Austrii.
Kiedyś była tu dyskusja na temat ubezpieczenia ciężarnych i podobno każdej ciężarnej przysługuje w Austrii ubezpieczenie, musiałabyś podejść do ubezpieczalni i się dowiedzieć. Rodzice pewnie mówią po niemiecku to na pewno Ci pomogą. Inną opcją jest ubezpieczenie się pod mężem lub partnerem, ale to oczywiście musiałby tu pracować a w przypadku gdy nie jest się małżeństwem to musi być min 10 miesięcy meldunku razem. Można też ubezpieczyć się samemu - koszt to trochę ponad 400€ miesięcznie
 
Do góry