reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pracująca mama, dobrze zorganizowana

Pracująca mama, jak dobrze to znam. Mając piątkę pociech niezorganizowanie zniknęło z mojego słownika.Kończyłam studia z synkiem, a potem podyplomowe już z dwoma synami. Ten na piłkę, ona na śpiew, młodszy syn na gitarę. Potem jeszcze córka na plastykę, a syn na japoński. Do tego praca i kolejne zobowiązania. Nie powiem, trudno to ogarnąć. Ale potem, gdy ogląda się wygrany mecz syna, koncert drugiego syna, przedstawienie córki - to po prostu jest tego warte.

Osobiście mam pewien patent na zorganizowanie. Mamy w domu wielką tablice ( właściwie to kawałek ściany pomalowany specjalną farbą). Tablica jest podzielona na 49 prostokątów. Siedem członków rodzin, siedem dni tygodnia. W każdą niedzielę wieczorem ( i jesli jest taka potrzeba w ciągu tygodnia) każdy zapisuje przy swoim imieniu, w danym dniu rzeczy, zajęcia, potrzeby. Tak jest dużo łatwiej to wszystko ogarnąć. Polecam i pozdrawiam :)
Anna
 
reklama
Warto założyć własną działalność. Przede wszystkim ze względu na stale rosnącą satysfakcje. Nie będę ukrywać początki były bardzo trudne. Ogromnym wsparciem był dla mnie mój mąż, który cały czas we mnie wierzył. Teraz moja pozycja na rynku jest już pewna. Nie obawiam się kolejnego dnia.
 
To prawda. Wsparcie najbliższych jest bardzo ważne. Mnie wspiera cała rodzina, nikt nie "wątpi" w mój pomysł. Motywacji mi nie brakuje. Pracowałam przez dłuższy czas na etacie i byłam bardzo niezadowolona.
 
Może brzmi to jak eufemizm, ale każdy musi znaleźć swoją drogę w życiu. Z mężem odkryliśmy, że rolnictwo jest tym co nas najbardziej interesuje i właśnie robimy posadzkę w magazynie zbożowym, który ma nam w przyszłości posłużyć do rozwijania biznesu. Nie jest łatwo, ale sądzę, że damy radę.
 
Warto założyć własną działalność. Przede wszystkim ze względu na stale rosnącą satysfakcje. Nie będę ukrywać początki były bardzo trudne. Ogromnym wsparciem był dla mnie mój mąż, który cały czas we mnie wierzył. Teraz moja pozycja na rynku jest już pewna. Nie obawiam się kolejnego dnia.
A jak można zapytać to czym się zajmujesz? Też bym tak chciała przy czym...jestem lektorem jęz. angielskiego i na razie od czasu do czasu po prostu daję korepetycje natomiast chciałabym założyć jakąś działalność tylko się obawiam o formalności między innymi.
 
Zgadzam się, że z jednej strony pogodzenie obowiązków zawodowych i opieki nad dzieckiem wymaga dobrej organizacji, z drugiej strony dużo zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Ja jestem doradcą terenowym, dlatego mam wolne weekendy i elastyczne godziny pracy, dlatego mogę się opiekować synkiem na zmianę z mężem. Może któraś z was byłaby zainteresowana taką pracą? Z tego co wiem, ogłoszenie jest cały czas aktualne. Tutaj znajdziecie wszystkie szczegóły Link do: KRUK S.A. – windykacja należności, pomoc osobom zadłużonym / Praca / Oferty pracy /. W pracy z pewnością odnajdą się osoby, które lubią kontakt z ludźmi, chcą podejmować nowe wyzwania i dobrze zarządzają swoim czasem.
 
Też łączyłam obowiązki zawodowe jak miałam małe dziecko. Teraz drugi raz jestem na macierzyńskim a pracuje w Tivronie w Krakowie i dogadałam się, że pracuję z domu kiedy mogę. Mam do wyrobienia jakąś normę, ale tu jest taka polityka, że dzwonić do klientów możesz z domu :)
 
Mnie się wydaje, że kobiety, które urodziły, a później sporo czasu spędziły z dzieckiem są tak nakręcone i pełne motywacji do działania, że sama im tego zazdroszę. Oczywiście mam pewne domysły, skąd to może wynikać, nie mniej i tak podziwiam.
Moja przyjaciółka, z którą znam się od szkoły średniej stwierdziła, że nie wraca do branży i zakłada coś swojego. Miała też dosyć pracy na kogoś. Z tego właśnie powodu postanowiła założyć własną działalność ze sprzedażą maszyn typu:

Oczywiście nie mówię, że było jej super łatwo, ale była tak zdeterminowana i zaangażowana w swoje przedsięwzięcie, że teraz zatrudnia kolejne osoby i rozbudowuje firmę. Osobiście zazdroszę, ale jestem pełna szacunku i podziwu, że podołała. Tym bardziej, że branża nie jest zbyt sprzyjająca dla kobiety.
 
Wszystko chyba też zależny od pracy ja pracuje 15 dni w mc ale po 12 godzin więc czasami córka przez 3 dni mnie prawie nie widuje ale potem za to mam 2-3 dni wolnego i jestem cała dla Niej i mam czas na ogarnięcia innych spraw ... Dzisiaj jestem w ciąży z drugim potem rok przerwy i planuje powrót ale na pewnie nie wyobrażam sobie pracy codziennie po 8-9 godzin 5-6 razy w tygodniu. Zwłaszcza ze mąż pracuje 5 dni w tygodniu po 9 godzin. Widzę jak moja córka za mną tęskni i teraz jest szczęsliwa jak mama siedzi w domu na L4:)
 
reklama
Do góry