reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej dziewczyny, u mnie dziś 33+3tc, rozstępy pojawiły się około tydzień temu i zajmują coraz większą część brzucha :o glownie są teraz wokół pępka. Bliźniaki jednak pokonały dobre geny po mamie, która nie miała ani jednego rozstępu po 2 ciążach;)
U mnie znowu nasilenie skurczy, krążek coraz słabiej trzyma, więc po konsultacji z ordynatorem noworodków postanowiono dziś ze postarają się hamować skurcze do 35tc bo to lepiej dla dzieci. Trzymajcie kciuki żebym tyle wytrzymała, bo sytuacja rzeczywiście robi się coraz mniej ciekawa...:(
Miałam dzisiaj USG i dziewczynka ma ok. 2200g a chłopak przekroczył 2kg :-) :)
Nemeyeth waga dzieci naprawdę imponująca, lekarze mówią że bardzo ważne jest dotrwanie do końca 34 tygodnia, więc zostały Wam tylko 4 dni. Dacie radę, trzymam kciuki aby dzieci się tak nie spieszyły. zresztą już na tym etapie poród ponoć nie taki straszny, ale one jeszcze na pewno trochę poczekają :)
 
reklama
Hej dziewczyny, u mnie dziś 33+3tc, rozstępy pojawiły się około tydzień temu i zajmują coraz większą część brzucha :o glownie są teraz wokół pępka. Bliźniaki jednak pokonały dobre geny po mamie, która nie miała ani jednego rozstępu po 2 ciążach;)
U mnie znowu nasilenie skurczy, krążek coraz słabiej trzyma, więc po konsultacji z ordynatorem noworodków postanowiono dziś ze postarają się hamować skurcze do 35tc bo to lepiej dla dzieci. Trzymajcie kciuki żebym tyle wytrzymała, bo sytuacja rzeczywiście robi się coraz mniej ciekawa...:(
Miałam dzisiaj USG i dziewczynka ma ok. 2200g a chłopak przekroczył 2kg :-) :)
U mnie też dziewczynka większą. Trzymam kciuki żeby maluszki wytrwały w brzuszku do 35 tyg[emoji110] [emoji110] [emoji110]

Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny! Dopiero zaczynam Was podczytywac, bo nie widziałam wcześniej tego forum. Jestem w 18 tygodniu ciąży bliźniaczej, a Wy z tego co czytam już tuz tuż do porodu?
Witamy w gronie trojpakow [emoji4] tak. Jest jest nas trochę na forum w podobnych tygodniach ciąży.

Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny! Dopiero zaczynam Was podczytywac, bo nie widziałam wcześniej tego forum. Jestem w 18 tygodniu ciąży bliźniaczej, a Wy z tego co czytam już tuz tuż do porodu?
@agulula witamy na forum :-) Fajnie, że pojawiają się nowe osóbki. Dużo dziewczyn z forum lada moment przywita swoje maleństwa na świecie, więc cieszę się, ze ktoś tu jeszcze po nas pozostanie. Same zobaczycie ile to forum daje siły, wsparcia, a także pozwala pogadać o zwykłych, codziennych sprawach kto co kupił dla swoich bliźniaków, kto ma jaki brzuch itp ;-)
 
Cześć dziewczyny:) Super, że Wasze dzieciaczki rosną i dzielnie czekają w brzuszkach. Ja dziś 34+3 i po wizycie u pani doktor. Dziewczynki ważą 2314g i 2111g. Myślałam, że dziś była moja ostatnia wizyta ale jednak muszę jeszcze wrócić za tydzień na wymaz na paciorkowce. Ostatnio trochę więcej leniuchuję, jak jestem zmęczona w ciągu dnia, to idę spać, częściej wypoczywam i napawam się ostatnimi dniami w domku - za 1,5 tyg już idę do szpitala. No i zamawiam już prezenty świąteczne:) A Wy jakie macie pomysły na prezenty dla maluchów?
U mnie jak pisałam wcześniej rozstępy na brzuchu są, nie wiem jak to będzie wyglądać trochę po porodzie, jeśli brzuch będzie fatalny to rozważę laser, zobaczymy. Miałam taki plan, żeby nie przekroczyć 70 kg ale to raczej niemożliwe, bo już mam 69 kg czyli 15,5 kg na plusie. Kręgosłup pobolewa ale ostatnio jest trochę lepiej (mogę coś porobić w pozycji stojącej dłużej niż ostatnio czyli powyżej 2 godzin;)
Trzymajcie się i wszystkiego dobrego, zwłaszcza dla tych z Was, które są już przy końcówce.
 
Cześć dziewczyny. Byłam dzisiaj na badaniach prenatalnych i dowiedziałam się za na 80% dwie dziewczynki Strasznie mi to poprawiło humor ponieważ tak właśnie chciałam . Jestem w 13 tygodniu. Dowiedziałam się również że jedna ma dwunaczyniowa pępowinę zamiast trzynaczyniowej czy któraś z Was tak miała? A jeżeli chodzi o tętno to jedna na granicy dolnej normy 150 a druga na granicy górnej normy 173.
 
reklama
A to mój ogromny brzuch :) Zrobiłam parę zdjęć na pamiątkę.
@Sylwia 1984 mi lekarz też powiedział o płci w 13 tyg i tak zostało :-)
32.jpg
 

Załączniki

  • 32.jpg
    32.jpg
    268,1 KB · Wyświetleń: 3 088
Do góry