reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią czteromiesięcznego niemowlaka

Joannaa24

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2017
Postów
1 432
Witam forumowiczki!

Mam krótkie pytanie: jak wygląda u Was kp 4-miesięcznego bobasa?
Ile razy na dobę, jak długo, jak długie przerwy pomiędzy?

Wiem że każdy dzidziuś jest inny, ale myślę że jakieś podobieństwa są i chciałabym je wyłapać.

Z góry dzięki za pomoc.
 
reklama
Zależy:-)

Synek ma 10 ,5 miesiąca w dzień je ale dłuższe przerwy ma niz jak mial 4 mies w nocy się dalej budzi
KP tylko i wyłącznie na żądanie nie patrzę czyje dzieci ile jedzą:-)
Piersią nie możesz przekarmic dzidziuś je kiedy chce i ile chce :)
 
Hej. Mój Antek skończył 3m-ce. Karmię go w dzień co około 2 h. Mój pokarm wypływa bardzo szybko i mały je około 5 min z każdej piersi. Ogólnie nie przepada za piciem z piersi bo się musi namęczyć a nie ma to jak mama odciągnie pokarm i da z butli :) Uparłam się na karmienie piersią i mam nadzieję że damy radę się karmić to pół roku. Od jakiegoś tygodnia przesypia nam fajnie nockę bo zasypia około 23 i śpi do 5 . Minus jest dla mnie tego taki że mleko i tak powinno się odciągać a przyznam szczerze że sporadycznie udało mi się obudzić żeby odciągnąć pokarm. Jednak dziecko bardziej motywuje. Aaa... I karmień wychodzi mi 7 na dobę. Wiem że powinno być 8 a picie powinno trwać około 15 min na jedną pierś ale małego nie zmuszę żeby pił dłużej tym bardziej że nie słychać żeby coś jeszcze z piersi leciało;)
 
My akurat mamy 4 miesiące, więc odpowiem.Karmię tylko piersią na żądanie, wychodzi średnio nam po 10-12 karmień na dobę( najczęściej 12). Odstępy to ok. 2.5h. w dzień. Noc natomiast zasypia o 21 wstaje o 3 i 6 jeść potem budzi się o 8. Czas trwania karmienia to ok 8-15 minut, wieczorne karmienie po kąpieli, przed spaniem trwania ok. 30 minut:)
 
Do góry