reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

O kurka... [emoji85]
Mi to wygląda na immunologie. Zaskakujesz ale twoje ciało zwalcza zarodek jak tylko ten zaczyna produkować betę.
Myślałaś by skonsultować leki z innym lekarzem ?
Ja dostałam na starcie Encorton 10, Clexane 80 ( waga 64kg) , Acard, Estrofem , Duphaston 10 , Luteina 2x2 , wit D 2000 ( podobno jest korelacja między poronieniami a niedoborem). Wszystkie leki brałam od punkcji , oprócz Clexane- ta od transferu czyli 2 dni po.
Trzymam kciuki za Ciebie kochana.[emoji110][emoji173]
Może muszą zwiększyć Ci dawki leków ?

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom

Trzeba jeszcze dodać ze to były zamrożone w 6 dobie zarodki po biopsji która myśle ze im nie pomogła, słabym nasieniu, mąż mocno chorował na miesiąc przed pierwsza procedura. Zapalenie oskrzeli i górnych dróg oddechowych, 3 tygodnie był chory, trzeba było antybiotyk włączyć jakiś delikatny ale zawsze. Lekarz twierdził ze to nie przeszkadza. I moje TSH tez było za duże, na poziomie 3. Ja myślę ze bardziej prawdopodobne ze te zarodki zwyczajnie nie dały rady.

No i.. byłam już w ciazy naturalnej w 2015. Żadnych plamien, leków, objawów, wszystko pieknie do prenatalnych :(

Dziękuję. Ja postanowiłam teraz jeszcze na podobnym zestawie podejść, może ten atosilban... a jesli znowu będzie tak samo to wtedy pojade do Łodzi. Teraz jestem w nowej klinice, w Novumi u pani Dr która wszyscy chwalą. Tyle ze nie zdążyłam omówić transferu bo w trakcie stymulacji miała urlop, wróciła dzień po mojej punkcji. Jej na tyle ufam ze przyznaje się do tego co biorę. Poprzedni doktor aż zębami zgrzytał jak usłyszał ze jadłam 3 lutinusy zamiast 2. Wiec o tym co biore za prg w ostatnim transferze nawet z nim nie rozmawiałam.
 
reklama
b12 w normie (ok 550 przy normach 197-771) ale tez mniejsza, we wrześniu miałam ponad 780
kwasu dzisiaj nie robiłam, w lipcu miałam sporo powyżej normę (27.7 przy granicy do 18.6), dr kazał tylko zmniejszyc ovarin z 2x1 do 1x1, a potem jak mi wyszła mthfr to łykam tylko metyl.
tak myślę, że wrócę po części to tych syntetyków z ovarinu, ponoć homocysteinę zbijają jakieś te syntetyki w połączeniu z metylami... U mnie dokładnie na to wygląda... zobacze co mi powie ta profesorka w piątek..........
Daj znać koniecznie sama jestem bardzo ciekawa co tu wymyśli. A jaka homocysteine mialas na początku przed zabijaniem. Zanim się w ogóle dowiedziałaś ze musisz?
 
odstawił pod groźbą separacji. on mi przez dlugi czas mowił ze to nic takiego itp. nawet jak po głupich przedtreningówkach złapałam go z wysokim ciśnieniem to cos tam wymyślał. teraz od kiedy nic bierze mniej tez ćwiczy. poza tym on zdrowo sie odżywia nie pali nie pije. tylko te ćwiczenia go tak wciągnęły. Mam nadzieje ze juz teraz zrozumiał

Oby. Ruch wiadomo jest wskazany, ale wszystko z umiarem. A jak pojawi się bejbik to będzie się gimnastykował przy pampach :)
 
I bardzo dobrze!!! I dobrze ze masz takiego meza:) nasi mezowie sa niesamowici. Moj.M nie mial.oporu przed zadnym badaniem a bylo ich mnostwo, i wizyty u urologow a jak slysza ze sa tacy co nawet podstawowego badania zrobic nie chce i przez to.sie nie lecza to mnie szlag trafia
Mój tylko raz się podłamał jak mu robili wymaz na chlamydie z cewki w meicover. Bo mamy ubezpieczenie wiec pozałatwiała większość badan tam żeby je płacić w klinice. I widocznie nie za często robią te wymazy, doktor zadał mu trochę bólu. Do dziś truchleje jak o tym wspomina :D No i jakuslyszal w klinice ze ma sobie sam ten wymaz zrobić to trochę niemrawy był ale okazało się ze tak jest znacznie lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Pewnie ze można, ciaza jest przy becie powyżej 5. Tyle ze nie każda tak wczesna ciaza dalej się rozwija i po to sprawdźmy przyrosty. Można się dowiedziec czy jest się w ciazy ale nie czy beta rośnie zgodnie z normami.

@HopeFul87
Oj pecha mam dziś z tymi negatywnymi ocenami za literówki na forum. Już druga, koło południa trafiła mi się ta sama reprymenda od @Laurka82
:rofl::rofl::rofl2:
 
Mialam podwojna dawke. Dwie ampulki. Czekamy wiec do czwartku. Moze to Kurczak z opoznionym zaplonem. Moze sobie przysnal na dzien czy dwa...len po mamusi...



Dobrze rozumiem ze masz az tydzien przerwy miedzy jedna a druga beta? Czy cos pomieszalam?



Dziekuje. Walcze. Staram sie.

:* dziekuje kochana. Oby to byl jakis cud.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Tak ponad tydzień ale pewnie nie wytrzymam i zrobię pewnie też wcześniej
 
reklama
Iwo może jednak nowy rok przyniesie inne perspektywy :) Moze spod ziemi uda Wam się wynaleźć jakies fundusze, równocześnie możecie rozpocząć procedurę adopcyjną :) Teraz się coś zadziało, organizm być może "posmakował" ciąży i teraz zaskoczy? Moja teściowa zaszła w ciążę w wieku 44 lat, jak urodziła, miała skończone 45, urodziła zdrową mądrą i moim zdaniem lekko ponadprzeciętnie inteligentną córę, więc może zdecydujesz się jeszcze? :* Tak czy siak, jaką byście nie podjęli decyzję, to życzę powodzenia :) :*

Dzięki, w przyszłym roku będę miała właśnie 44 lata. Kto wie , co się wydarzy. Ginekolog wczoraj namawiał do kolejnej ciąży. Na ten moment nie mam siły do walki. Kobieta wiele w życiu może wycierpieć ale przychodzi taki moment że mówisz basta. I tak jest w moim przypadku. Ostatnio jak byłam w klinice , to chciałam jak najszybciej wyjść z stamtąd . Może tak ma być.
 
Do góry