reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eko-sprzątanie

No to ja tez się wypowiem.
Używam boraksu (czyszczenie toalety, armatury itp, mocny towar- w rękawiczkach :))
sody (to juz wiadomo, że to genialny środek)
oraz kwasku cytrynowego (odkamienia, w łazience...)
Zajrzyjcie, sprawdźcie co, do czego i ile kosztuje: Pranie i sprzątanie - miluni
Będę miała niedługo więcej środków Sonett (Niemiecka firma, eko, wydajne, niedrogie, na prawdę świetne)!
Jestem w szoku, że tak mało ludzi o tym wie. No cóż.. Reklama dźwignią handlu :/
 
reklama
tytanowa wielkie dzięki za opinie i link. Te produkty o których piszesz gdzieś mi mignęły, w jakimś internetowym eko-sklepie. Wezmę je pod uwagę skoro są dobre i co ważne nie za drogie. Teraz zamówiłam z promocji zestaw z Lilys eco, sprawdzimy co jak i na ile wystarczy.
A z innej beczki, ostatnio znajoma próbowała mi wcisnąć super cudną ściereczkę magiczną ekologiczną. Cena ściereczki -kosmiczna.
 
No całkiem spory ten listing produktów. I w końcu to nie jest allegro, tylko specjalistyczna strona! :)
Na allegro nawet nie sprawdzałam, tam to sodę dobrze kupić bo jest tańsza i w dużych opakowaniach. A ty też naturalnie ekologicznie sprzątasz? Przyszła mi paczka z płynami z Lilys Eco o których pisałam. Ale ładnie pachną! Jest nutka octowa dla mnie ale przyjemny zapach jest po sprzątaniu. Podoba mi się płyn do wc, w końcu nie śmierdzi mi w łazience chlorem. Robiąc porządki w biblioteczce ciotki znalazłam stary poradnik gospodyni z poradami, wrzucę tu kilka.
 
Super że znalazłam ten wątek, ostatnio sporo myślałam na temat zmiany środków do czyszczenia...
tak jak piszecie, śmierdzi chlorem... a przyjemnego zapachu niewiele.
 
Dla mnie uniknięcie tego zapachu było jednym z powodów porzucenia chemicznych środków. Ten płyn do wc z dodatkiem olejku jest ok, byłby jeszcze lepszy jeśli byłby ciut gęstszy. Zastanawiałam się czy sama nie mogłabym skomponować własnej mieszanki. W końcu olejek herbaciany można kupić. Jakbyście wiedziały o jakiś promocjach na produkty eko to wrzycajcie info.
 
reklama
u mnie w ruch idą głównie soda z octem. może nie jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, bo niektóre środki są naprawdę wydajne, ale świadomość, że nie mam ich w domu, jest lepsza niż te niewielkie oszczędności :)
 
Do góry