reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Potrzebna porada :)
Dziewczyny powiedzcie mi jakie mialyscie miesiaczki po punkcji?
Ja punkcie mialam 13 listopada... Dostałam miesiączkę ktora byla bardziej obfita niz zwykle (pewnie przez heparyne) teraz czekam na kolejna przed crio ale dzis 15dc a ja od 2 dni mocno plamie widoczne sa tez male skrzepy... Brzuhch boli jak na @ ale brak żywej krwii...
Moze to byc miesiaczka? ( heparyny juz nie przyjmuje od jak s 2tygodni)

U mnie dziwna sytuacja, po ostatniej punkcji nie miałam obfitej @. Teraz też nie , przed leczeniem miałam 8 dni jak w mordę strzelił i co miesiąc do wykorzystania 40 podpasek. Taka natura. Może hormony wpłynęły na moją nature, albo zaczęłam przekwitać :).
 
Dr Taszycka z novum jak miałam tsh 2.5 powiedziała że z takim się w ciążę nie zachodzi. Zbijam eutyroxem 0.25
Z tarczycą to co lekarz to opinia... prolaktyny nigdy nue miałam badanej gdzie leczyłam się u gina jak i endokrynologa. Tsh zaczynałam z wartością 3coś endokrynolog przepisał eutyrox ładnie zbił tsh do 1,7 i sie utrzymywało w maju gdy zaczynałam brać leki do stymulacji tsh2,4 zmartwiłam się a lekarz gin, że jest w normie i nic z tym nie robimy ja oczywiście pędem do endokrynologa z badaniami i on też że nie da wiejszej dawki leku bo wzrośnie ft4 i niedoczynność zmieni się w nadczynność a to podobno jeszcze gorzej. W Ciąże zaszłam pod koniec sierpnia bo miałam crio właśnie z takim wynikiem, a tsh w październiku 1,4 ale to w ciąży tak się dzieje, że spada. @Justin87 skontroluj sprawę i może warto iść do endokrynologa.
 
To już się załamałam teraz. Widać to moja wina, że się transfer nie udał. 2 piękne zarodki i nic z tego nie wyszło. Doszło tylko do jakiejś dziwnej późnej implantacji. :(
To nie Twoja wina. Bo po 1. Tsh nie mialas masakrycznie wysokiego. Jakbys naturalnie zachodzila to moglabys nawet nie wiedziec ze takie masz. Po 2. To nie nie jestesmy po medycynie i nie my pracujemy w klinikach. Lekarze sa od tego. To okropne ze musimy ich pilnowac i wiedziec lepiej. Ale to na pewno nie Twoja wina. Spytaj lekarki przy wizycie co mysli i tym TSH i czemu go nie kazala zbijac.
 
reklama
Z tarczycą to co lekarz to opinia... prolaktyny nigdy nue miałam badanej gdzie leczyłam się u gina jak i endokrynologa. Tsh zaczynałam z wartością 3coś endokrynolog przepisał eutyrox ładnie zbił tsh do 1,7 i sie utrzymywało w maju gdy zaczynałam brać leki do stymulacji tsh2,4 zmartwiłam się a lekarz gin, że jest w normie i nic z tym nie robimy ja oczywiście pędem do endokrynologa z badaniami i on też że nie da wiejszej dawki leku bo wzrośnie ft4 i niedoczynność zmieni się w nadczynność a to podobno jeszcze gorzej. W Ciąże zaszłam pod koniec sierpnia bo miałam crio właśnie z takim wynikiem, a tsh w październiku 1,4 ale to w ciąży tak się dzieje, że spada. @Justin87 skontroluj sprawę i może warto iść do endokrynologa.

Tak, ja właśnie przez za dużą dawkę eutyroxu miałam za duże ft4 i pojawiły sie niemile kołatania serca :/ w ciąży jednak ważne zeby nie było za mało ft4, więc udając sie do lekarza, warto mieć wyniki TSH i ft4. Na tej podstawie lekarz ustala odpowiednią dawkę leku.

Moja znajoma miała teraz TSH coś ok 4 i lekarz jej powiedział, ze najbliższy cykl przeznaczają na uregulowanie TSH, starania o dzidziusia muszą być przesunięte.
 
Do góry