reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

NaNa8 czy ty nie sypiasz w nocy?? Haha

Ciężko powiedzieć co jest fizjologią a co już nią nie jest. Wydaje mi się, że dla świętego spokoju warto odwiedzić ortopedę, albo fizjoterapeutę dziecięcego bo na tym etapie korekcje takich wad są łatwe i zwykle wystarczą proste ćwiczenia.
Ćwiczenia można też wykonywać profilaktycznie.
Moja starsza córka miała naprawdę sporą koślawość- wyglądało to źle, ale jak napisałam mieściło się w normie. Jak jest u was to już musi lekarz zmierzyć- jak masz dobrego pediatrę to tez powinien to umieć zrobić przynajmniej do wstępnej oceny.

Jedno co warto wdrożyć to całkowity zakaz siadania w siadzie "V'. Wiele dzieci (może nawet wszystkie??) tak siada. Moja starsza bardzo lubiła tak siadać i ciężko było ją oduczyć- były ciągłe upominania i pooprawianie nóżek. Młodsza o zgrozo też ostatnio tak siada, ale już reagujemy od jakiegoś czasu i sama się poprawia.
 
reklama
Wróciłam z panienskiego akurat i jeszcze zajrzałam do Was :) dlatego taka godzina :p.
Chodzimy do rehabilitanta . Pediatra oczywiście "nic nie widzi" .
Mała dostanie ortezy do spania na noc . Po świętach będę załatwiać .
Pytam bo po prostu chciałam wiedzieć czy jest szansa że to jednak się wyprostuje
 
Ja czasami zaglądam, ale chyba nikt oprócz nas NaNa już nie wchodzi na nasze forum :(

Moja mała już się całkiem rozgadała. Składa długie zdania ale mówi niezrozumiale dla innych. Ja rozumiem 80% starsza córka prawie wszystko...ale w porównaniu do rówieśników to mówi raczej słabo...
Mała jest ciągle w ruchu. Nie ma czasu jeść, nie ma czasu spać...
Interesują ją ostatnio zabawy intelektualne- lubi rysować- rysuje ludziki składające się z głowy, nóg, rąk i obowiązkowo dużej ilości włosów. Lubi też puzzle i muszę powiedzieć, że układa je w ekspresowym tempie i z każdym dniem coraz trudniejsze. Dziś ułożyła sama 36 elementów.

Przymierzam się do kupna rowerka biegowego. Czy któryś maluch już śmiga na takim?
Nie wiem nawet na co zwrócić uwagę kupując taki rower...


I co ciekawe...zauważyłam, że nie wiem kiedy ale nauczyła się rozróżniać kolory.
 
U was pewnie przedszkole dużo też daje co?
Moja mówi już dużo , dość ładnie , zdania też są i się mądruje.
Kolory jeszcze ciężko choć się uczymy , jak ma wene policzy sama do pięciu. Jemy dalej o tych samych porach . Śpi po południu choć nie każdego dnia.
Też ciągle biega, skacze. Wszędzie jej pełno , nie usiedzi.
Umie robić już po złości , jest bardzo zawzieta . Czasem nie słucha przez co stoi w kącie niestety . Puzzle układa ale taki z obrazkiem na dole bo innych nie mam :p
Bardzo lubi lalki . Ubiera , rozbiera, wozi, całuje, lula itp. Pamięć dalej ma dobrą .
Teraz byliśmy prywatnie na rehabilitacji .
Siedzę z mała w domu .
Zaczyna się przytulać więcej . I od kilku dni nie używamy smoka . Uwielbia śnieg a go tak mało :p
Dużo tego jeszcze jest ale czas goni:p
.
Mamy rowerek , metalowy akurat ż frozzen ż Tesco . Ale ogólnie wydaje mi się po mojej obserwacji że nie powinna na nim jeździć z racji tych koslawych kolanek
 
Hej ;)
Dziewczyny u nas była choroba ale wszystko czysto i oskrzela i płuca a teraz utrzymuje się straszny kaszel . Spotkalyscie się z czym takim ?
 
U moich dzieci kaszel też utrzymuje się długo po chorobie. Tak do tygodnia. Na moje córki super działa syrop z cebuli.
Moja mała choruje bardzo mało, ale zwykle właśnie jest to ostry kaszel, straszny taki a osłuchowo jest ok.

Zapisujecie dzieci do przedszkola? Ja już złożyłam podanie
Ale czas szybko leci
 
reklama
Chciałam zapisać do przedszkola bo kontakt z dziećmi i w ogóle ale jeszcze nie wiem czy nie zostanie jeszcze rok w domu. Mamy problem z rejonizacja też. Jeszcze przemyślany sprawę
 
Do góry