reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie tylko jedną piersią.

U mnie podobny problem.Od jakiegoś czasu tylko jedna pierś.W drugiej już nie mam mleka.Jedna przybiera bo czuję a druga nie :((No i mam teraz jedną pierś większą oczywiście to ta karmiąca :)) mam nadzieję że jak i w tej zaniknie pokarm to się wyrównają.JAk myślicie?
 
reklama
Widzę, że nie jestem sama z problemem. Z tym, że u nas córcia je z prawej. Ale to raczej nie jej, tylko moja wina, bo jej było wszystko jedno, z której je, aby leciało. Ale w pewnym momencie nie wiem dlaczego przestałam karmić na zmianę (czyli prawa, lewa, prawa, lewa) tylko zaczęłam sprawdzać, gdzie więcej pokarmu (która pierś cięższa) i karmiłam właśnie z tej. No i tak doszłysmy do etapu, że w prawej jest pokarm i córcia je a w lewej mam tyle, że mogę w ogóle nie karmić i nic się nie dzieje. Planowałam się wybrać do jakiejś położnej laktacyjnej, ale nie wiem, czy to nie za późno, bo mała ma już prawie 7 miesięcy. Acha, dodam, że różnia w wielkości jest znaczna i mam wrażenie, że jak chodzę w staniku i bluzce w ciągu dnia, to jak przeglądam się w lusterku, to różnicę widać.
I jeszcze jedno. Próbuję córkę przystawiać do lewej piersi, ale kończy się to może nie płaczem, ale nerwami, więc na głodniaka nie przystawiam. Daję się najeść trochę z prawej (ale nie do końca) i przystawiam do lewej. Może chociaż troszkę się wyrówna. Żeby tylko po zakończeniu karmienia nie było takiej różnicy.
 
ja też niestety mam jedną pierś większą-prawą, tylko właściwie nie wiem dlaczego. powinno być odwrotnie bo w szpitalu częściej przykładałam ją do lewej (łóżko było tak do ściany przystawione, że musiałam z małą leżeć na lewym boku) przez pierwszy miesiąc nie było różnicy, pokarmu miałam dużo w obu, później mimo przystawiania do obu jednakowo, w lewej zrobiło się go mniej.. no i teraz mam 2 rozmiary większą prawą od lewej. widać to w każdej bluzce, nawet luźniejszej. córka je z obu.. mam nadzieje że się wyrównają jak skończę karmić. nie wygląda to ładnie
 
Mój Syn wybrał sobie prawą pierś. Ja po wielu próbach, kramieniu spod pachy itd dałam za wygraną. Teraz prawa jest większa od lewej i to sporo ale mam nadzieję, że wszystko wróci do normy jak skończę karmić piersią...
 
I jak tam mamy karmiące jedną piersią? Rozmiary wróciły do normy po zakończeniu karmienia?
 
Do góry