reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Hej. Brakowało mi Waszych elaboratow;)
Więc Staś je kaszke ryżowa ale dziś mu nie dałam bo kupy ani wpisu ani słychu:no:je na zmianę marchew, marchew jabłko, dynię. Jest taki słoiczek bobovita jarzynowy i jak pojechałam i spróbowałam to prawie belt. Stasiowi dałam trochę czy będzie miał podobne odczucia i też zrobił mnie jakby chciał zwrócić. Takwiec ego słoiczka nie polecam. W składzie marchew ziemniak i por..podoba mi się Wasz plan Aneczqa bo jest zawsze ta sama kolejnosc. Ja sie tylko martwie czy on nie je za malo. Pierś potrafi odróżnić w 5 min. Wodę będę mu podawać choć nie przepada. Rzeczywiście herbatki są może za słodkie. Może podam mu 2 razy w tyg żeby się nie przyzwyczaił. Dziś znów basen. Pani pochwaliła że świetnie pracuje nogami i że może piłkarz ż niego wyrośnie. A mąż uwielbia grać to pewnie już niedługo sobie pokopia:). Niestety Staś się lubi budzić o 5 i marudzić do 7 . Marudzi ale nie jest to taki płacz na głod, więc jest noszenie i lulanie. Na szczęście tydzień była moja mama więc jestem wypoczęta. Ale mam nadzieję, że dziś pośpi trochę dłużej. ..a ż tym planem widzę że wszystkie macie trochę inne. To jest chyba tak że trzeba też zestroic plan z własnym rytmem A każda z nas ma inny.
Olgierda podobno nie można dawać dużo marchewki bo dziecko ma po niej zatwardzenie. Tak mi powiedziała pediatra. Moze spróbuj mu podać coś z owoców co mu pomoże zrobić kupkę, np śliwkę. No i powinien dużo pić.
Moja Zoja jest w takim razie fenomenem, bo robi przynajmniej z 5 kupek dziennie.
 
reklama
Aderma exomega krem nawilzająco zmiekaczający
Brodke ma sucha od slinienia? Ja smaruje cale ciało rano i wieczorem ale buzke kilka razy jeszcze , właśnie ze wzgledu na slinienie.
Kupilam mięso z indyka, kalafiora, kalarepke, marchewke, pietruszke i seler. Jutro ugotuje sama jakąś zupke, przyprawie natka pietruszki która zamrozilam dla małego latem. Zobacze , może chętniej zje niż te sloiczkowe? Ja malemu daje banana ugniecionego widelcem i jabłko starte na szklanej tarce .
On wszystko co dostaje do buzi, na początku ma jakby odruch wymiotny. Dopiero jak mu po kilku lyzeczkach posmqkuje to otwiera dzióbek.
Po bananie sie kwasi choć przeciez jest słodki :)
Zabawne sa te maluszki :-) :)

Daj znac jak sama przygotujesz jedzonko. Na parze? Jaka konsystencja i jak młody na to?

Do samodzielnego gotowania kupie też olej:

Link do: HOLLE Olej BIO do posiłków dla dzieci i niemowląt
 
Daj znac jak sama przygotujesz jedzonko. Na parze? Jaka konsystencja i jak młody na to?

Do samodzielnego gotowania kupie też olej:

Link do: HOLLE Olej BIO do posiłków dla dzieci i niemowląt
Zrobilam dziś zupe i mały zjadł z apetytem, tylko piersi nie chciał.
W malej ilości wody w garnuszku pokroilam kalarepe, ziemniaka, kawałek marchewki, pietruszki, selera. Ugotowalam do miękkości. W drugim garnuszku ugotowalam kawałek sznycla z indyka. Gdy był juz miękki, dodalam do warzyw, wrzucilam odrobinę natki pietruszki, oleju i zmiksowalam. Konsystencja mniej więcej taka jak marchewki ze sloiczka tylko nie tak gładka. Mały jadł aż mu się uszy trzesly.
 
Olgierda podobno nie można dawać dużo marchewki bo dziecko ma po niej zatwardzenie. Tak mi powiedziała pediatra. Moze spróbuj mu podać coś z owoców co mu pomoże zrobić kupkę, np śliwkę. No i powinien dużo pić.
Moja Zoja jest w takim razie fenomenem, bo robi przynajmniej z 5 kupek dziennie.
Tak, marchewka zapiera. Na sloiczkach hipp są uwagi czy danie jest zestalające czy rozluzniajace kupki.
O jej! To Zoja rzeczywiście idzie na całość z kupkami:-) :) U nas od wielu miesięcy jest jedna dziennie lub jedna na dwa dni a przy rozszerzaniu diety żadne reguły kupy nie obowiązują :baffled: Chociaż juz poprawiło się w tym temacie. Myślę ze może ta kaszka z pełnego przemiału pomogła?
 
Tak u mnie dzisiaj tez płakał przy cycu spuchniete ma dziąsełko i zero ząbków
U nas dwie dolne jedynki ma od sylwestra, ale gora mocno spuchnieta. Poza tym on przewraca się na brzuch i ucieka od piersi. Ale anitek ma rację, wszystkie mamy gorsze dni i może ja w zbyt ciemnych barwach na to wszystko patrzę.
 
Olgierda, oh jak ja marze żeby Olek spokojnie przez 5 minut pil z piersi :(
Oli coraz bardziej przekonuje się do wody! Codzienne podstawianie przynosi rezultaty. Teraz po tej przerwie gdy byliśmy nad morzem chętniej pije. Daje mu w malej buteleczce 60 ml ze smoczkiem, bierze w łapki i sam pije tylko nie wie ze trzeba podniesc do gory bo nic nie poleci :-) :)
 
reklama
Do góry