reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina

camellia92

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Luty 2018
Postów
139
Czy moge wykonać badania hormonalne i badania tarczycy po krwawieniu wywołanym luteiną? Nie miesiączkuje prawidłowo od kilkunastu miesięcy, ostatnią swoją miesiączke naturalną miałam prawie 4 miesiące temu i nie wiem czy badania wyjdą prawidłowo jak je zrobie po wywołaniu krwawienia luteiną. Mam niskie tsh co mnie niepokoi. Nie miesiączkuje, nie moge zajść w ciąże. Przyjmuje euthyrox został mi przepisany przez podwyższone ft3 powyżej normy i lekko ft4. I mam wrażenie, że tsh się obniżyło przez ten lek.
 
reklama
Akurat euthyrox faktycznie obniża TSH . Ja brałam go właśnie ze względu na podwyższone TSH , miałam je w granicach 3,17 , gdzie w ciąży było maksimum do 2. Nie jestem pewna czy TSH ma jakikolwiek wpływ na to czy miesiączka się pojawia czy nie.Jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza czy faktycznie powinnaś brać euthyrox jeśli zbyt mocno spada ci po nim TSH , leczenie powinno być dobrane tak aby wszystkie parametry były w normie . Zrób te badania i idź z wynikami do lekarza
 
Akurat euthyrox faktycznie obniża TSH . Ja brałam go właśnie ze względu na podwyższone TSH , miałam je w granicach 3,17 , gdzie w ciąży było maksimum do 2. Nie jestem pewna czy TSH ma jakikolwiek wpływ na to czy miesiączka się pojawia czy nie.Jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza czy faktycznie powinnaś brać euthyrox jeśli zbyt mocno spada ci po nim TSH , leczenie powinno być dobrane tak aby wszystkie parametry były w normie . Zrób te badania i idź z wynikami do lekarza
Wgłębiłam się w ten lek i naprawdę obniża. A ja miałam przy ostatnich badaniach 0,3. Bardzo niskie tsh. Jutro z rana zrobie ft3, ft4, powtórze tsh u tsh3 plus jeszcze usg tarczycy. A co do hormonów wykonam je przy prawdziwej miesiączce bo boje się, że przy braniu luteiny wyjdą fałszywe. Szczególnie, że mam do zbadania progesteron.
 
Mam zbadać podczas miesiączki progesteron, prolaktyne, estradiol, LH, FSH i testosteron :( Bo niewiadomo czemu nie miesiączkuje, mam długie cykle, dwa razy wyniosły prawie 70 dni.
 
No przecież że euthyrox jest na obniżenie tsh.
Także brałam w ciąży bo poza miałam wynik ok w ciąży trochę za wysoki i ładnie mi obniżyło tsh do 1.3
Brałam do mies po porodzie.
Jaki masz wynik?
W ciąży wynik 1 po przecinku najlepiej jak jest albo 2.3 chyba
 
No przecież że euthyrox jest na obniżenie tsh.
Także brałam w ciąży bo poza miałam wynik ok w ciąży trochę za wysoki i ładnie mi obniżyło tsh do 1.3
Brałam do mies po porodzie.
Jaki masz wynik?
W ciąży wynik 1 po przecinku najlepiej jak jest albo 2.3 chyba
Mam tsh 0,3 albo nawet niżej, bo badanie robiłam 2 lutego. I czuje się nawet gorzej, mam coraz silniejsze bóle głowy i dalej nie dostałam miesiączki
 
Przed leczeniem miałam tak :

FT3 6,36 norma 3,80 - 6,00
FT4 13 norma 7,86 - 14,40
TSH3 2,664 norma 0,340 - 5,600
I dostałam euthyrox. Nie wiem jakie miałam tsh, bo dostałam dopiero do zbadania po czasie brania.

Teraz ft3 mam 5,1
 
Z tego co widzę to TSH miałaś właśnie 2,6 więc jeśli nie jesteś w ciąży to powiedzmy że jest to norma . Jęsli po lekach spadło do 0,3 to widocznie przyjmujesz za dużą dawkę
 
TSH3 (3 generacji) to jest kochana, ja robiłam to przed leczeniem a w trakcie brania euthyroxu tsh i tpo. I tsh po ledwo miesiącu leczenia wyszło 0,3
 
reklama
Do góry