reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne - ŁÓDŹ I OKOLICE

Ja miałam zaświadczenie od neurologa i niekt z tym nie dyskutował. Dr Lech jest specyficzny, ale bez przesady. Ja pamietam ze chciałam coś tam powiedzieć o ciązy, o moim stanie zdrowia, pokazać wyniki badań a on mówi :Ja poprowadzę tą rozmowę, dobrze? - no to się zamknęłam, zaświadczenie do cc wziął, zajrzał w kajet z terminami porodów, zadzwonił do Salve, powiedział by mnie dopisali i już. Jak pisałam- w Medeorze wyznaczyli mi cc dzień wcześniej niż w Salve i tylko dlatego tam się zgłosiłam, ale nie załuję.

Ludzie, naprawdę ja polecam dr Perenc. Co piszecie to się w głowie nie mieści- że lekarz niejako z łaski dał skierowanie na USG? No ludzie..21 wiek, to jest standard.
No właśnie dr Lech jest specyficzny - no ale moment , doktor jest dla mnie czy ja dla niego ? Powiedział ci jedno zdanie i sama powiedziałaś , że się zamknęłaś - i właśnie tak ten lekarz ( jak dla mnie) traktuje kobiety - najlepiej by się zamknęły , gorzej niż do rzeczy, bo np do szafy by ją zamknąć to trzeba się wysilić i podejść i ją zamknąć. Ja nie jestem z tych kobiet, które dają się pomiatać innym ludziom i być im posłusznym , bez względu czy to lekarz , prawnik czy robotnik na budowie. Jestem człowiekiem, szanuję siebie i tego samego wymagam od innych. Mam prawo do wypowiadania swoim myśli na głos i nikt nie będzie mnie uciszał ani na mnie krzyczał. Dr. Lech jak dla mnie mógłby pracować jako weterynarz , choć i do zwierząt trzeba mieć podejście bo mogą odwdzięczyć się boleśnie.

Chciałam nadmienić , że doktorkowi pomachałaś papierkiem od neurologa ze wskazaniami do CC. Ciekawa jestem jego zachowania , gdybyś papierka nie miała tak jak ja . Bo chciałabym ci powiedzieć , że w 21 wieku u nas w Polsce Naczelna Rada Ginekologów i Położników ustanowiła, że kobieta , która miała już raz CC ma prawo wyboru , w jaki sposób chce rodzić przy kolejnej ciąży. Powtórzę bo może przeoczysz "ma prawo". Większość kobiet o tym nie wie, ty pewnie też nie wiedziałaś. Tak mamy do tego prawo i wkurza mnie to machanie papierkiem od "specjalisty" by mieć CC a Dr. Lech powiedział , że ma w nosie Radę Ginekologów i Położników, więc moment on jest nad nimi czy pod nimi?

Chciałam jeszcze dodać , że niestety w 21 wieku u nas w Polsce zdarzają się i ginekolodzy i gabinety, gdzie lekarz "na oko" stwierdza , czy kobieta jest czy nie jest w ciąży bez jakiegokolwiek badania . Nie do wiary prawda ? No nie do wiary ale niestety takie przypadki nadal są . Osobiście znam około 10 kobiet, które niedawno rodziły i nie wiedzą , że w ciąży są obowiązkowe 3 USG prenatalne , wśród nich są takie, które w czasie całej ciąży miały w ogóle 1 USG . I to wszystko u nas , w "mieście Łodzi".
Zresztą masz przykład po wypowiedzi Rybka89

ciezko trafic na dobrego lekarza. Ja chodze do dr. Pietrzaka do Medicover, ale tam wizyty trwaja 15min :/ na usg kieruje zupelnie gdzie indziej, wiec troche dziwnie,ze lekarz prowadzacy nigdy nie zobaczy usg. niby fajnie bo mam wszystkie badania za darmo i usg tez super jakosci w przychodni, ktora zajmuje sie typowo diagnostyka —Diason, ale jak spytalam ost lekarza jak moge sie z nim konraktowac w razie jakichs naglych dolegliwosci to powiedzial, ze trzeba zapisac sie na wizyte. Troche slabo. Chyba jak juz ciaza bedzie bardziej zaawansowna (teraz 10tc4d)to zaczne chodzic gdzies prywatnie. Najlepiej by bylo do jakiegos lekarza ktory potem bedzie w szpitalu gdzie bym rodzila. Ale takie cuda sie chyba nie zdazaja;)

Nie wiem do którego Pietrzaka chodzisz. Moją ciążę prowadzi Michał Pietrzak , niestety nie pracuje w żadnym szpitalu . Przyjmuje tylko w Parkowa Med na 3-go Maja . Na każdej wizycie masz USG w cenie wizyty, w razie nagłych sytuacji piszesz smsa, odpisuje ci w miarę szybko, wiadomo jak robi badanie pacjentce to nie będzie rzucał wszystkiego by ci smsa napisać. USG prenatalne możesz zrobić u niego ale wtedy więcej się płaci (logiczne bo przecież wizyty są prywatne) , ale jeżeli nie chcesz u niego to możesz sobie zrobić u kogoś innego (polecam Dr. Dudarewicz - najlepszy w łodzi od USG , albo Dr.Perenc ale do niej też ciężko się dostać ) .
Osobiście po swoich przejściach i teraz 7-mej ciąży mogę doradzić , że dobrze jest chodzić do lekarza , który pracuje w szpitalu gdzie chcesz rodzić . Polecam Salve lub Medeor i prowadzić ciążę u jakiegoś lekarza , który tam pracuje .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie wiem do którego Pietrzaka chodzisz. Moją ciążę prowadzi Michał Pietrzak , niestety nie pracuje w żadnym szpitalu . Przyjmuje tylko w Parkowa Med na 3-go Maja . Na każdej wizycie masz USG w cenie wizyty, w razie nagłych sytuacji piszesz smsa, odpisuje ci w miarę szybko, wiadomo jak robi badanie pacjentce to nie będzie rzucał wszystkiego by ci smsa napisać. USG prenatalne możesz zrobić u niego ale wtedy więcej się płaci (logiczne bo przecież wizyty są prywatne) , ale jeżeli nie chcesz u niego to możesz sobie zrobić u kogoś innego (polecam Dr. Dudarewicz - najlepszy w łodzi od USG , albo Dr.Perenc ale do niej też ciężko się dostać ) .
Osobiście po swoich przejściach i teraz 7-mej ciąży mogę doradzić , że dobrze jest chodzić do lekarza , który pracuje w szpitalu gdzie chcesz rodzić . Polecam Salve lub Medeor i prowadzić ciążę u jakiegoś lekarza , który tam pracuje .
To inny Pietrzak. Ja chodze do Witolda. Pracuje w Salve i w przychodniach i w szpitalu, wiec pod tym wzgledem ok, bo moze zrobic kwalifikacje do porodu w razie czego. Jednak o Salve ost duzo slyszalam w temacie braku miejsc. Dziewczyny dzwonia, ze rodza i juz jada, a oni mowia, ze trzeba do innego szpitala, bo maja komplet...o Medeorze poki ci takich niusow nie slyszalam. Na szczescie mam jeszcze pare mc na decyzje, ale nie chcialabym jechac W ost chwili do matki polki np.
 
Polecam dr Pawła Biesiade ze szpitala Medeor.
Wypytał mnie o wszystko, zlecił badania, zbadał. Odpowiedział na wszystkie pytania. Nigdzie się nie śpieszyl. Lekarz miły, uśmiechnięty i na prawdę skupiający się na pacjentce.
 
Polecam dr Pawła Biesiade ze szpitala Medeor.
Wypytał mnie o wszystko, zlecił badania, zbadał. Odpowiedział na wszystkie pytania. Nigdzie się nie śpieszyl. Lekarz miły, uśmiechnięty i na prawdę skupiający się na pacjentce.
Rozumiem, że wizyty prywatnie? Jakie koszty? Długo się czeka na wizyte? I jak wygląda kolejka już na miejscu, trzeba swoje wysiedzieć, czy jak jesteś na godzine to wchodzisz?
 
Nie prywatne. Na nfz. Oczywiście tam też można i prywatnie, ale ja na nfz. Czekałam 2,5 tyg.z tym, że powiedziałam przez tel.,że jestem w ciąży, więc nie wiem jaki jest czas oczekiwania kobiet, które nie są w ciąży.
Umawiają na daną godzine, no ale wiadomo trzeba czasem trzeba doliczyć 15-30 min oczekiwania. Tutaj się nie dziwie, bo lekarz po prostu wszystko dokładnie tłumaczy i nie pizbywa się szybko ich z gabinetu.
 
No właśnie dr Lech jest specyficzny - no ale moment , doktor jest dla mnie czy ja dla niego ? Powiedział ci jedno zdanie i sama powiedziałaś , że się zamknęłaś - i właśnie tak ten lekarz ( jak dla mnie) traktuje kobiety - najlepiej by się zamknęły , gorzej niż do rzeczy, bo np do szafy by ją zamknąć to trzeba się wysilić i podejść i ją zamknąć. Ja nie jestem z tych kobiet, które dają się pomiatać innym ludziom i być im posłusznym , bez względu czy to lekarz , prawnik czy robotnik na budowie. Jestem człowiekiem, szanuję siebie i tego samego wymagam od innych. Mam prawo do wypowiadania swoim myśli na głos i nikt nie będzie mnie uciszał ani na mnie krzyczał. Dr. Lech jak dla mnie mógłby pracować jako weterynarz , choć i do zwierząt trzeba mieć podejście bo mogą odwdzięczyć się boleśnie.

Chciałam nadmienić , że doktorkowi pomachałaś papierkiem od neurologa ze wskazaniami do CC. Ciekawa jestem jego zachowania , gdybyś papierka nie miała tak jak ja . - nie machalam, przedstawilam zaswiadczenie i w dwoch zdaniach opisalam moje schozenia. Bo chciałabym ci powiedzieć , że w 21 wieku u nas w Polsce Naczelna Rada Ginekologów i Położników ustanowiła, że kobieta , która miała już raz CC ma prawo wyboru , w jaki sposób chce rodzić przy kolejnej ciąży. Powtórzę bo może przeoczysz "ma prawo". Większość kobiet o tym nie wie, ty pewnie też nie wiedziałaś. Tak mamy do tego prawo i wkurza mnie to machanie papierkiem od "specjalisty" by mieć CC a Dr. Lech powiedział , że ma w nosie Radę Ginekologów i Położników, więc moment on jest nad nimi czy pod nimi - zawsze możesz skargę napisać do Izby Lekarskiej.

(polecam Dr. Dudarewicz - najlepszy w łodzi od USG , albo Dr.Perenc ale do niej też ciężko się dostać - około 3 tyg się czeka na wizytę, potem ustala je co 5 tyg.

Napisałam, że jest specyficzny, ale bez przesady - dla mnie tak się wyraża rzeczowosc, to lubię, sama wolę w pracy konkret bez pitupitu zbędnego. Co do wyboru sposobu rodzenia to wiem, ze jest wybór ale to akurat moja 1 i jedyna ciąża i już dawno wybrałam cc. Jakaś rozdygotana jesteś....
 
W którym szpitalu pracuje dr Perenc? Czy jeśli prowadzi ciąże to jest szansa ze uczestniczy w porodzie?

Właśnie nie pracuje w żadnym, dlatego te wizyty są takie tanie - w razie czego zostajesz na lodzie, nie masz opieki. Ja wole dołożyć to 100 zł do wizyty i mieć ginekologa, który pracuje w szpitalu (ZWŁASZCZA W CIĄŻY). Ginekolog, który nie pracuje w szpitalu nadaje się co najwyżej do leczenia infekcji. Dziewczyny, błagam - więcej wydajecie na paznokcie, tu chodzi przecież o życie i zdrowie dziecka .
 
Właśnie nie pracuje w żadnym, dlatego te wizyty są takie tanie - w razie czego zostajesz na lodzie, nie masz opieki. Ja wole dołożyć to 100 zł do wizyty i mieć ginekologa, który pracuje w szpitalu (ZWŁASZCZA W CIĄŻY). Ginekolog, który nie pracuje w szpitalu nadaje się co najwyżej do leczenia infekcji. Dziewczyny, błagam - więcej wydajecie na paznokcie, tu chodzi przecież o życie i zdrowie dziecka .
Nie przesadzaj, na jakim lodzie? Idziemy rodzic do szpitala, gdzie wlasnie pracuja najlepsi leparze jak sama piszesz :) to ze chodzisz do lekarza prywatnie myslisz ze zapewni Ci lepsza opieke? Przeciez tacy lekarze pracuja w kilku osrodkach na raz, nie rzuca wszystkiego, zeby do Ciebie przyjechac. Napisz lepiej jakiego lekarza polecasz i w jakim szpitalu chcesz rodzic zamiast krytykowac.
 
reklama
Nie przesadzaj, na jakim lodzie? Idziemy rodzic do szpitala, gdzie wlasnie pracuja najlepsi leparze jak sama piszesz :) to ze chodzisz do lekarza prywatnie myslisz ze zapewni Ci lepsza opieke? Przeciez tacy lekarze pracuja w kilku osrodkach na raz, nie rzuca wszystkiego, zeby do Ciebie przyjechac. Napisz lepiej jakiego lekarza polecasz i w jakim szpitalu chcesz rodzic zamiast krytykowac.

Tak, nie tylko myśle, ale i wiem to z autopsji - dzięki temu, ze miałam swojego lekarza i Panią Położną przy porodzie moje krocze jest w całości , a nie nacięte do połowy pośladka. Nie żałuje żadnej złotówki wydanej na zdrowie moje i mojego synka.
 
Do góry