reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Moje 3 koleżanki któe ostatnio rodziły dwie były nacięte jedna pękła. Ta która pękła bardzo to chwaliła że to się lepiej zrasta , że nie chciałaby być nacięta itp,a tamte mówią że nacięcie też ok ładnie się zrosło, owszem na początku ciężko im się siadało ale finalnie żaden problem z tego nie wyniknął. Ja liczę się z tym że będę nacięta, bo raczej u mnie to praktykują. Ale na pewno przed porodem ile tam mówią będę brać ten olej z wiesiołka pić te maliny i masować.

@Motyl_ek ja mam plus 15. Teraz od tygodnia dwóch waga raczej nie wzrasta, ale czuję że puchnę. Obrączka już zdjęta. A i widzę że paluszki u rąk robią się paróweczki , nóg jeszcze nie czuję jakos. Ale pewnie to tylko kwesta czasu.
 
Dziewczyny, macie jakiś sposób na katar w ciąży? Dopadł mnie i mnie męczy od rana :/ Do tego w gardle mnie drapie i coś czuje, że nic dobrego z tego nie wyjdzie... Smaruje pod nosem maścią majerankową, ale pomaga tylko na chwilę. Popijam herbatę z miodem, cytryną i sokiem malinowym na zmiany, mleko z miodem już poszło, tantum verde do gardła mam, ale wiecej pomysłów na walkę z przeziębieniem już nie mam. My rzadko chorujemy, więc i wiedza na te tematy u mnie raczej marna ;)
Niestety NIC - chętnie sama się dowiem co inni robią przy przeziębieniu :) Też choruję rzadko i szczerze wolę być rzeczywiście chora niż przeziębiona - to poczucie rozbicia, zdarty nos i wargi, oddychanie przez usta i to ciągłe uczucie suchych ust i cieknącego nosa - tragedia... Jak miesiąc temu złapałam jakieś paskudne przeziębienie (w sumie nic poza cieknącym nosem i ogólnym rozbiciem nie miałam, bo nawet gorączki nie było) to żadne witaminki, słodkie herbaty z cytryną, inhalacje z czosnku ;) - no nic nie pomagało :(
Zdrówka życzę - byle szybko minęło!
 
Myślisz, że inhalacja z soli fizjologicznej da radę? Otrivin baby nie mam... wyślę męża do apteki jakby co.
Ja zawsze robię inhalacje sobie albo młodej z soli przy katarze...
Na pewno Ci nie zaszkodzi, katar bardziej będzie spływać..
Źróbb sobie ze 3x dziennie.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też byłam nacieta, jakoś położna nie wykazała inicjatywy żeby chronić krocze. No chyba że było to konieczne, ponieważ mały miał 4 kg i mogłoby się nie udać bez nacięcia - nie zapytałam nawet, byłam szczęśliwa że wreszcie urodziłam [emoji14] blizna przeszkadzała przez ok 2 tygodnie, potem już lepiej.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, macie jakiś sposób na katar w ciąży? Dopadł mnie i mnie męczy od rana :/ Do tego w gardle mnie drapie i coś czuje, że nic dobrego z tego nie wyjdzie... Smaruje pod nosem maścią majerankową, ale pomaga tylko na chwilę. Popijam herbatę z miodem, cytryną i sokiem malinowym na zmiany, mleko z miodem już poszło, tantum verde do gardła mam, ale wiecej pomysłów na walkę z przeziębieniem już nie mam. My rzadko chorujemy, więc i wiedza na te tematy u mnie raczej marna ;)
Ja zawsze wtedy załączam inhalacje z soli fizjologicznej + termos herbaty z prawdziwym (!) sokiem malinowym, z czarnego bzu, imbirem i cytryną i miodem.
Jak sie pogarsza to syrop z cebuli i płokanka wody z solą. Od 3 lat tymi sppsobami pokonuje kazde przeziebienie.

Edit. A! I inhalacja z soli to w zaleznosci jaki katar, bo sa dwa rodzaje soli do nebulizacji (inhalacji) z sól izotoniczna i hypertoniczna. Izotoniczna na przesuszony nos (jak smarkamy i nie ma czym) a hypertoniczna jak sie leje. Zwracajcie uwage jaka macie sol do inalacji.



Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Myślisz, że inhalacja z soli fizjologicznej da radę? Otrivin baby nie mam... wyślę męża do apteki jakby co.

Ja robię mueszankez soki fizjologicznej i solanki rabczańskiej. Mi i synkowi ponaga.tylko ja działam od razu jak widze początki i w zasadzie po 3-4 dniach jest lepiej. Otrivin baby stosuję u synka i sana jak mam katar to psikam na noc i mogę oddychać przynajmniej.
 
Ja zawsze robię inhalacje sobie albo młodej z soli przy katarze...
Na pewno Ci nie zaszkodzi, katar bardziej będzie spływać..
Źróbb sobie ze 3x dziennie.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Nie wiem czy dobrze link wklejam. Nasz pediatra o tym, jak powinno się robić inhalacje

Link do: Marek Pleskot - Lekarz Dzieci

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja niestety mam koszmarne wspomnienia związane z porodem i nacięciem wiec może nie będę się wypowiadać [emoji6]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Popłukalam wczorak gardlo szalwia, zrobilam inhalacje z solą i jakos noc przetrwałam! :) Koleżanka mi jeszcze przypomniala o imbirze! Więc z rana wkroilam go do herbaty, wcisnęlam cytrynę, dalam miód i pije od rana. Mam nadzieję, że do jutra przejdzie, bo obiecałam corce, że pójdziemy na targi dla dzieci. Będa tam m.in. warsztaty z robienia dekoracji wielkanocnych, a ona uwielbia takie rzeczy. No i nie ukrywam, że liczę że może kupie tam pościel albo otulacz albo coś dla mlodego, bo wystawiaja sie tam z reguły lokalne firmy handmade..
 
Do góry