reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Moj synek juz ma szyne tylko na noc, po kontroli lekarz mowi ze wszystko jest dobrze, nozki ladnie wygladaja, po wadzie narazie nie ma sladu, ale jeszcze za wczesnie zeby odetchnac z ulga, ale jestem dobrej mysli
 
reklama
AmMaWi jak po Wiedniu?
Kiedy Wasze dzieci zaczęły chodzić? Mój Młody za tydzien kończy 14 miesięcy a sam jeszcze nawet kroczka nie zrobił. Trochę się tym martwię...
 
Sylwek0512 w Wiedniu Rasler stwierdził że stopy są idealnie wyprowadzone. Sa bardzo elastyczne i ryzyko nawrotu jest minimalna. Stwierdził również że jeżeli u nas szyna DB robi dobrą robotę to nie ma co dziecku rewolucji mitchelem robić. Bo może nie zaakceptować. Kontrola może być dopiero za rok, bo on uważa że jest wszystko super ☺. Tak szczęśliwa jestem że aż trudno to opisać. Sprawdził kolanka, biodra, kręgosłup. Wszystko jest ok. Wizyta trwala 40 minut, a nie trzy ☺. Co do chodzenia to córcia miała 14,5 miesiąca. Dziecko ma cxas do 18 miesięca. A to kiedy zaczyna chodzić to kwestia bardzo indywidualna
 
Moj ma prawie 11 miesiecy i chodzi podtrzymujac sie mebli, sam jeszcze nie.
AmMaWi super, cieszę się z Twojego szczęścia, oby tak dalej.
 
Witam,
my już po wizycie wczoraj byliśmy u Pani dr. Jest dobrze, ale te paluszki dalej troszkę uciekaja do srodka jak synek stanie. Chociaż on też zależy jak stanie bo nieraz tak że śladu nie ma że wada była. Jak wiecie dawno jesteśmy bez szyny i pani dr dała nam skierowanie na taką łuskę AFO na noc żeby mu zakładać żeby to przodostopie poprawić. Zalatwiemie wszystkiego zajmie nam okolo 1,5 mc. Czas oczekiwania na pomiar oraz wykonanie. Mialyscie może z taka łuską styczność? Jeśli tak to co o niej sądzicie?

Synek zaczął chodzić na równe 15 miesięcy :-)
 
A slyszal ktos badz korzystal z butow ortopedycznych ADM? Podobno jest to alternatywa dla szyny
chce zapytac o opinie lekarza ale do wizyty mamy jeszcze troche
 
Mamka48 buty adm są podobno dobre dla starszych dzieci, używane po zakończeniu szynowania. Nie na tą chwilę chyba badań mówiących czy są dobre do leczenia wady. To jeszcze nowinka.
Mysia1992 ortezy do leczenia nie są raczej dobrym kierunkiem. Jeżeli nie ma najmniejszych szans na powrót do szyny to może warto pomyslec o tych butach ADM. Tylko nie wiem czy w Polsce jakiś lekarz będzie wiedział jak je ustawić. Skonsultuj może jeszcze synka u innego ortopedy.
Milenka887 jak nocki? My zostajemy jednak przy szynie DB co mnie bardzo cieszy. Michela bardzo się bałam że nie zaakceptuje
 
Witam. Drogie Mamy, czy Wasze dzieci na nodze z SKS też mają wysokie podbicie? Syn ma 10 miesięcy i właśnie tą jedną stope ma znacznie grubszą.
 
reklama
Hej moj synek tez ma sks kiedy skończył miesiac założyli mu gips , w 5 miesiącu doktor zapisala nam butki bebax , niestety nie pomagają , umówiliśmy sie na operacje we wrzesniu , strasznie sie stresuje czy to mu pomoże
 
Do góry