reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczulenie na roztocza

Ja nawilżałam wcześniej ale niestety to nie przynosiło efektu, od niedawna mamy ozonator w domu i powietrze jest zdecydowanie czystsze i pozbawione alergenów.
 
reklama
U ans sprawdził się specjalista z centrum medycznego w www.centrummedyczne.com.pl. Z alergia było nie lada kłopotów, ale na szczęście najgorsze już za nami. Bardzo jestem wdzięczna tamtejszym lekarzom za poświęcona uwagę i pełne zaangażowanie.
 
Też mam alergię na kurz, co jakiś czas ozonuję mieszkanie, żeby usunąć roztocza i tak dalej, myślałam nad kupnem ozonatora, ale panowie z airozone szybko mi zabieg przeprowadzają, ja wychodzę z domu, wracam i zrobione :) efekty słuchajcie są, bo w domu już nie kicham tak i lepiej mi się oddycha.
 
Jestem alergiczką i moja córka też się z tym zmaga także razem się inhalujemy przez Alergia Stop. Bardzo dobry wygodny inhalator nie mam zastrzeżeń do jakości aerozolu. Łatwo przechodzi w głąb dróg oddechowych nie podrażnia tkanek i sama inhalacja trwa dość krótko. Nie spędza się nad rurką pół dnia co zwłaszcza dla dziecka jest super istotne żeby zabieg był krótki i sprawny.
 
No u nas niestety jest taka sytuacja, że ja jestem alergikiem no i moje dziecko odziedziczyło tę przypadłość. Dlatego w domu staram się mieć jak najmniej dodatków które chłoną kurz, ale wiadomo, że wszystkiego nie jestem w stanie się pozbyć. Dlatego kupiłam Allergoff Spray i szkoda, że nie odkryłam go wcześniej. Od razu spryskałam wszystkie materiałowe rzeczy, typu firany, tapicerkę, dywan. Efekt był naprawdę szybko.
 
Dokładnie zapoznałem się z Waszymi opiniami i muszę powiedzieć, że my z żoną mieliśmy podobne problemy. Co mogę z pełnym przekonaniem polecić to oczyszczacze powietrza, które pod tym kątem doskonale się sprawdzają. Jeżeli jesteś alergiczką to tym bardziej warto zastanowić się nad takim urządzeniem, bo co mamy ważniejszego niż zdrowie? :)
 
Kobitki pomóżcie mi, jeśli jest podobny wątek, proszę o przekierowanie mnie.
Zrobiliśmy córce panel pediatryczny, wyszło w nim ze w sumie wszystko 0 lub 1-2 intensywność, ale przy roztoczach (dermatophagoides pter/farinae) wyszło aż 30 intensywność i klasa 3. Pediatra przez tel (bo jest na urlopie) powiedziała, że na bank uczulenie na roztocza są i że po urlopie skieruje małą do poradni.
Pytanie, czy któraś ma dziecko z takim uczuleniem? Julce mniej wicej co 25 - 32 dni wyskakuje uciążliwa wysypka, zaczyna się w pasie, potem ramiona i pupa i reszta ciała, swędzi ją diabelnie, nasila się w ciepłe lub wilgotne dni. Smarujemy wtedy doraźnie laticortem. Czytałam już trochę nt roztoczy i o tym co trzeba w domu robić, aby było ich jak najmniej. Ale nie wiem, czy mam wyrzucić/schować wszystkie pluszaki? córcia uwielbia spać z misiami itp. Jak często prać pościel, specjalnie kupiłam pralkę z 7kg wsadem, co z firankami, dywanami, mamy panele, ale gołe posadzki są zimne. Czy dywan akrylowy to dobry wybór? Gubię się powoli, a nie chcę zrobić nic źle, zwłaszcza, że jakiś czas temu córka miała okropny kaszel i pediatra powiedziała ze to astma. Szczerze jestem załamana, bo jakby wyszło uczulenie na sierść psa czy orzechy to luzik, ale te roztocza nieszczęsne...
Witam czy mozna wiedziec jak wyglądają te zmiany skorne?
 
reklama
Sama gdy mialam straszna alerige na roztocza to co tydzien (plus odkurzanie codziennie poscieli), potem jak bylo troche lepiej to co dwa tygodnie, a teraz jak odczulanie mi zadziałałało to niby chcemy co dwa tygodnie ale wychodzi raz na miesiac bo nie chce nam sie prac wszystkiego co chwilę. Żyjemy i mamy sie dobrze - odkurzamy posciel raz w tygodniu a pierzemy raz na miesiac około.

Nie wiem czy znasz sklep internetowy Calvado - ale polecam sobie zajrzeć. W sklepie znajdziesz dobrej jakości pościel, mają rownież wiele świetnych wzorów. Mają tam też luksusowe kołdry https://www.calvado.com/sypialnia/koldry-i-poduszki/koldry.html Które mają wypełnienie antyalergiczne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry