reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczyny, czy któraś z Was szczepila się podczas starań i naszych immunologicznych problemów na takie 'normalne' choroby? Czy to ma wplyw na tą naszą nieszczęsna immunologie? Chodzi mi o to, czy jaj sie teraz zaszczepie to normalnie będę mogła miec szczepienia z limfocytow czy trzeba iles odczekac?
Przechodzilismy dzisiaj przez las, doslownie 10min i 3 kleszcze! Ostatnio szczepilam synka na odkleszczowe zapalenie mózgu, sama się nie zaszczepilam, bo tyle innych problemów i proszę :((( oczywiscie zaczynam juz schizować :(
 
reklama
@anna_kat ja miałam szczepienia przeciw żółtaczce. Dwie dawki. Szczepienia zawsze złe znoszę i tak było tym razem.... wiec nie wiem czy to, ze jestem w trakcie szczepień limfocytami pogorszyło coś. Co miesiąc biorę tez zastrzyk z witaminy b12 i pielęgniarka która mi go robi chciała abym wzięła zaświadczenia z przychodni w której dostaje szczepienia limfocytami, ze mogę brać te zastrzyki z b12 :/ oczywiście po takie zaświadczenia nie poszłam ( nie będę płacić za wizytę żeby takie zaświadczenie dostać ;)) i po prostu chodzę na zastrzyk z b12 w inne miejsce w którym nie wiedza o moich szczepieniach limfocytami.
Innych szczepień nie robiłam i nie planuje póki co....
 
Hej dziewczyny jestem tu nowa. Może po krótce opowiem wam moją historię. Jestem po 4 poronieniach. Wszytskie do 10 tygodnia . Mialam badania gemetyczne- mutacja mthfr. I mnóstwo badan immunologicznych, tarczyce itp itd. Reszta w normie. Jestem w tym momencie w 6 tyg+6 dni. Na lekach: 3x200 Luteiny, 3x4 Duphastonu, Estrofem 3x1, Neoparin 80, Encorton 1x, Aspirin Cardio 100, kwas foliowy 5 mg, Femibion. Od kilku dni mam plamienie ciemnobrazowe. Dzwoniłam do lekarza , jutro msm wizytę i juz zaczynam wariowac, bo spodziewam sie najgorszego... poprzednie ciąże zakończyły sie w sumie bezobjawowo. Nie mialam żadnych plamień itp. Dowiedywalam sie na kolejnym Usg ... moze któraś z Was miała podobnie i wszytsko było ok? Potrzebuje jakiegos pocieszenia, bo chyba zwariuję....
 
@Koralowa30 Witaj! Niestety nie ma złotego środka skąd pojawiają się plamienia. Mogą być z ilości leków jakie stosujesz - przeciwzakrzepowych, może być z jakiegoś krwiaczka, może pojawiać się łożysko i być bardzo ukrwione a może być póki co w takim miejscu że daje taki objaw, może być zupełnie z niczego :)
 
Witaj @Koralowa30. Przykro mi, ze 4 straty za Tobą :(. Badalas zarodki może i masz wiedzę czy były wady? Za każdym razem doczekalas zarodka i serduszka? Co dokładnie wyszło w badaniach immunologicznych? I czy ze wzgledu na mutację w poprzednich ciazach miałaś heparynę, acard, encorton? Czy dopiero ta ciąża jest na lekach?
@Asiula11111 jak u Ciebie?
@dżoasia kiedy zaczynasz kolejną procedurę?
@magda1208 jak samopoczucie?
@marzycielka81 jak się trzymasz?
 
@marshia Badalam ostatni zarodek. Trisomia 22.
Pierwsze poronienie w 5 tyg. Bardzo szybko wszystko sie wydarzylo. Jak trafilam do szpitala to w usg byly juz widoczne resztki.
Drugie poronienie puste jajo plodowe
Trzecie poronienie 11/8 tyg. Brak akcji serca. W 6 tyg byla widoczna.
Czwarte poronienie 8 tyg. Serce przestalo bic... i właśnie po 4 ciazy badania genetyczne -trisomia 22. W tej ciąży mialam również cukrzyce ciążową.
Pierwsze dwie ciaze bez leków. 3 i 4 z luteina, Clexanem 40 i kwasem foliowym 5 mg.
Badania które mialam robione :
antykoagulant tocznia, zespol antyfosfolipidowy, tarczyce, DHea, estradiol, prolaktyne, LH, testosteron, hormon anty-Mullerian, SHBG, test obciążenia prolaktyna, celiakie, przeciwciala przeciwjadroweANA, przeciwciala przeciw kardiolipinie, przeciw beta2glikoproteinie, przeciwciala przeciwplamnikowe, ocena cytokin i wspolczynnika th1/th2- wszystkie wyniki dobre. Przed aktualną ciążą szczepilam sie również na grypę-zalecenie lekarza z kliniki niepłodności.
 
@Koralowa30 a te ciaze to naturalne czy z IVF? Ten estrofem mi to zasugerował i teraz piszesz o klinice. Kariotypy macie pewnie zbadane?
Trzymam kciuki, żeby te plamienia to była drobnostka jakaś.
 
Hej dziewczyny jestem tu nowa. Może po krótce opowiem wam moją historię. Jestem po 4 poronieniach. Wszytskie do 10 tygodnia . Mialam badania gemetyczne- mutacja mthfr. I mnóstwo badan immunologicznych, tarczyce itp itd. Reszta w normie. Jestem w tym momencie w 6 tyg+6 dni. Na lekach: 3x200 Luteiny, 3x4 Duphastonu, Estrofem 3x1, Neoparin 80, Encorton 1x, Aspirin Cardio 100, kwas foliowy 5 mg, Femibion. Od kilku dni mam plamienie ciemnobrazowe. Dzwoniłam do lekarza , jutro msm wizytę i juz zaczynam wariowac, bo spodziewam sie najgorszego... poprzednie ciąże zakończyły sie w sumie bezobjawowo. Nie mialam żadnych plamień itp. Dowiedywalam sie na kolejnym Usg ... moze któraś z Was miała podobnie i wszytsko było ok? Potrzebuje jakiegos pocieszenia, bo chyba zwariuję....
Czytam o tobie prawie jak o sobie. Przykro mi :( mase badań miałas. A insulinę sprawdzalas? Ooo szczepienie na grupę tez mi lekarz sugerowal.
Trzymam kciuki za to żeby to nie było nic złego choć i tak zapewne długa droga przed wami

Ps a ja nadal "slomiana wdowa".,jutro pewnie cokolwiek powiedzą
 
@marshia ja teraz czekam na @ i na ostatnie szczepienie. Szczepienie 7 czerwca a @ na dniach, chociaz caly czas naiwnie wierze, ze nie przylezie... w polowie cyklu wizyta w klinice, zobaczymy co w trawie piszczy i moze pod koniec czerwca zaczne klucie. Wiec ewentualny punkt kulminacyjny w lipcu dopiero... a ty jak sie masz? Co tam rozkminiasz? Dietujesz sie czy juz koniec pudeleczek?:)
@nafoczka czekamy na dobre wiesci :*
 
reklama
Czytam o tobie prawie jak o sobie. Przykro mi :( mase badań miałas. A insulinę sprawdzalas? Ooo szczepienie na grupę tez mi lekarz sugerowal.
Trzymam kciuki za to żeby to nie było nic złego choć i tak zapewne długa droga przed wami

Ps a ja nadal "slomiana wdowa".,jutro pewnie cokolwiek powiedzą
Tak, insulinę też miałam. W normie oczywiście ☺
 
Do góry