reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczucie luźnej pochwy

Dołączył(a)
6 Czerwiec 2018
Postów
7
Witam.
Jestem w 22 tc, od 3 dni mam wrażenie jakby pochwa była rozluźniona, moze nawet trochę bardziej otwarta. Czy jest to normalne? Już kiedyś czułam coś takiego w 10 tc, ale przeszło. Uczucie jakby mięśnie tam na dole nie trzymały zbyt dobrze, i coś mogło w końcu wypaść. Mięśnie kegla też jest mi spiąć ciężej niż kiedyś. Bardzo boję, ze coś moze być nie tak z szyjka macicy. Jestem w Norwegii i tutaj w ogole nie ma badań ginekologicznych w czasie ciąży. Ostatnie badanie miałam w Polsce w 12 tc - szyjka w porządku. Kolejny raz będę w Polsce za 5 tygodni. Dodam, ze co jakiś czas ostatnio uciska mi bardzo na pęcherz, po kilku dniach przestaje i tak w kółko. Zrobiłam badanie moczu, zakażenia nie ma. Ale co z tą szyjką i pochwą? Martwię się.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Hej, to może być sygnał że coś źle zaczyna się dziać z Twoim dnem miednicy i grozi Ci obniżenie narządów itp. Ja się zorientowałam dopiero po porodzie :frown:. To bardzo częsta bolączka kobiet ale mało kto o tym mówi. Poszukaj w necie na ten temat. Ćwicz i najlepiej znajdź jakąś dobrą rehabilitantkę/fizjoterapeutkę od dna miednicy.
 
Poczytałam o tym teraz i jestem przerażona. Wszystko pasuje :( Czy to jest bardzo groźne? Leciec do lekarza i żądać kontroli ginekologicznej? Czy mam czekać do wyjazdu do Polski 5 tygodni?
 
Niestety lekarze to bagatelizują i słabo się na tym znają. Chyba że jakiś specjalista uroginekolog. Tak jak mówię, najlepiej znajdź jakąś fizjoterapię dla kobiet w ciążyczy okołoporodową. Poczytaj o tym konkretnie, ćwicz to dno miednicy, nie dźwigaj, prostuj się i rozejrzyj nad super położną do porodu. Jak wiesz na samym początku to jeszcze dużo możesz przeciwdziałać. Dziecku nic nie grozi. To ty na dole możesz się rozsypać i komfort życia znacznie gorszy, a na starsze lata nietrzymanie moczu grozi. Czasem trzeba operacjii, ale na razie rób swoje!
 
Najlepiej bardzo szybko udac się do lekarza a jak zostanie to zbagatelizowane to udać się do szpitala ponieważ możesz mieć problemy z utrzymaniem ciąży
 
Do góry