reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co zrobić ze stresem??

Ja zwykle w takim stresującym okresie staram się znaleźć dla siebie odpowiednią aktywność - basen, spacer, bieganie, siłownia, rower. A jeśli akurat potrzebuję zostać w domu to sprzątam, gotuję albo projektuję nowe dekoracje do domu. Po kilku godzinach stres jakby znika, albo po prostu staje się niezauważalny. Kiedyś jeszcze pomagała mi joga, ale teraz niestety nie praktykuję jej od dawna i trudno mi do niej wrócić po tak długiej przerwie.
 
reklama
Zgadzam się, sport bardzo dobrze relaksuje! Osobiście jeśli nie mam czasu na to, żeby pójść pobiegać czy na siłownię, to czytam książki, to pomaga mi się oderwać od rzeczywistości, wyciszyć uspokoić.
 
Stres trzeba odpowiednio rozładować. Myślę, że trening lub innego rodzaju aktywność powinny pomóc chociaż przez chwilę pozbyć się stresujących myśli. Zawsze tez można pomyśleć o bardziej uspokajającym sposobie i pomedytować trochę. Ja zawsze gdy się stresują raczej wolę rozładować negatywne myśli wylewając siódme poty na siłowni. Jednak wiem, że niektórzy po prostu potrzebują wyciszenia.
 
U mnie na stres działa gorąca kąpiel, dobry film, oderwanie się od źródła stresu, najlepiej jakiś wyjazd czy chociażby wyjście z domu i zajęcie się czymś innym.
Moja pani doktor poleciła mi również stosowanie suplementów z magnezem i cynkiem i co ciekawe... witaminę c na stres! Nie wiedziałam, że witamina c ma cokolwiek wspólnego ze stresem, a tu niespodzianka. Podrzucam do poczytania Link do: Żyjesz w stresie? Sięgnij po witaminę C!

Staram się mocno ograniczać stres, ale nie zawsze jest to możliwe. Ziółka na uspokojenie na mnie nigdy nie działały. Musiałam albo oderwać się od stresu i myśli o tym, co mnie stresuje, albo porządnie się wyładować np. na worku treningowym czy wskakując na rower i zasuwając ileś kilometrów przed siebie :)
 
Zazdroszczę wszystkim tym których stres motywuje... Na mnie niestety działa wręcz paraliżująco... Chociaż już staram się z nim walczyć i jakoś minimalizować jego negatywne efekty, to nie zawsze mi się to udaje. Ale próbuję i się nie poddaję!
Poza tym faktycznie nic w takich momentach nie zastąpi pełnoprawnego i zasłużonego relaksu z dala od pracy i obowiązków :))
 
U mnie na stres świetnie spisuje się melisa - może to takie najbanalniejsze rozwiązanie, ale po prostu działa. Poza tym, warto znaleźć jakieś zajęcie, który po prostu oderwie Cię od codziennych problemów i pozwoli zapomnieć, często dobrym wyjściem jest aktywność fizyczna - łączysz przyjemne z pożytecznym.
 
Stres potrafi naprawde wyniszczać. Nie tylko nasz umysł ale równiez i rzutuje na nasze zdrowie fizyczne. Co polecam:
dużo snu
wyluzowanie w pracy
znalezienie sobie jakiegoś hobby
oraz sport! Aktywność fizyczna jest chyba najlepszym lekiem na stres jaki może być. Nie dosć,ze ogranicza stres to jeszcze wyzwala o wiele większe wydzielanie endorfin z organizmie, które są hormonami szczęścia. I sprawiaja, że czujemy sie lepiej. Link do: Ćwiczenia uwalniające od traumy, stresu i złych emocji. Czy metoda Tre rzeczywiście działa?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry