reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Hej wszystkim dawno mnie nie było ale coś mi aplikacja zaczęła szwankować i nie chciała działa i nie miałam dostępu do was[emoji4] AmMaWi nocki są już ok synek się przyzwyczaił do butów i szyny mitchella czasami jak ma bardzo aktywny dzień i nie ma drzemki to wtedy się budzi w nocy i płacze żeby zdjąć buty ale nie codziennie się to zdarza
 
reklama
Około tygodnia czeka się na wizytę u Napiontka, albo u Shadiego jeśli jest to noworodek. Ja umówić się na kontrolę dzwoniłam na początku lutego, a wizyta na 27 czerwca.
 
Czesc syn ma trzy miesiace i dopiero przypadkowo stwierdzona Sks, czy ktos zaczynal leczenie tak pozno,czy gipsy i szyna pomogly ? Bardzo sie martwie ze tak pozno ruszamy,umowilam sie do Poznania do profesora Napiatka zobaczymy co powie ,w Gdabsku terim dopiero za trzy tygodnie,dajcie znac jak te gipsy dzieci znosza ,dzieki
 
Czesc syn ma trzy miesiace i dopiero przypadkowo stwierdzona Sks, czy ktos zaczynal leczenie tak pozno,czy gipsy i szyna pomogly ? Bardzo sie martwie ze tak pozno ruszamy,umowilam sie do Poznania do profesora Napiatka zobaczymy co powie ,w Gdabsku terim dopiero za trzy tygodnie,dajcie znac jak te gipsy dzieci znosza ,dzieki
Te gipsy i buty tylko strasznie wygladaja, tak naprawdę dziecko się do tego przyzwyczaja i my rodzice też musimy to zrobić . Najważniejsza jest systematyczność. Mój syn gipsy znosił bardzo dobrze, jesli chodzi o noszenie butów też nie mamy z tym problemu.
 
Witam czy są tu jakieś mamusie których pierwsze dziecko miało SKS, a drugie lub kolejne urodziło się zdrowe? Bardzo mnie zastanawia to pytanie, chciałabym mieć kiedyś 2 dzieciątko, ale bardzo boje się SKSu. Pozdrawiam wszystkich i proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami w tej kwestii :-)
 
Mysia1992 ja mam bliźniaczki. Jedna SKS druga zdrowa. Ryzyko przy drugiej ciąży napewno jest ciut większe, ale chyba nie ma co rezygnować z drugiego dziecka. W razie czego wiesz już jak walczyć i co robić żeby stópki były zdrowe
 
Witajcie :) Mam czteroletniego synka, który urodził się z sks. Udało nam się praktycznie w pełni z tego wyjść :) Drugie dziecko jest zdrowe, lekarz twierdził, że ryzyko nie jest większe, bo wada nie jest genetycznie uwarunkowana.

Gdyby ktoś był zainteresowany, mam na sprzedaż szynę Tibax i buciki Bebax o długości 10cm. Link do zdjęć i ogłoszenia: Link do: Szyna Tibax i buty Bebax

Mam też ortezę JS Bunny na lewą stopę, długość 11,5cm. Link do ogłoszenia:
Link do: Liszki Rowerki dziecięce, huśtawki, pieluszki, pampersy, kołyski, używane łóżeczka na sprzedaż OLX.pl Liszki

Możliwy odbiór w Krakowie lub wysyłka.

Pozdrawiam i powodzenia w leczeniu!
 
reklama
Karola 1986: A drugie dzieciątko to chłopczyk czy dziewczynka jeśli mogłabyś napisać, bo raz mi taką kobieta mówiła, że jeśli by był drugi chłopak w jej przypadku to lekarz daje praktycznie 100% pewność że będzie z SKS. I bardzo proszę napisz mi czy ta orteza Wam pomogła, bo my zamiast szyny DB (synek przestał całkowicie tolerować gdy miał około 12 m-cy) mamy teraz orteze AFO na noc i powiem, że zauważam już minimalna różnicę trzyma nozke praktycznie tak jak zdrowa, a ortezke mamy od około 3 tyg. Bardzo proszę napisz jak to u Was wyglądało. Pozdrawiamy wszyskich i dawajcie znać co u Was, bo coś tu cicho ostatnio :-)
 
Do góry