reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usypianie dzieci

reklama
U nas były wprowadzane rytuały. I syn sam zasypial. Problem pojawił się, gdy poszedł do swojego pokoju. To wtedy było glaskanie albo leżenie do czasu aż usnie. Ale ile można?:) Tym bardziej,że potrafił zasypiać 1,5 H... od dłuższego czasu rytuał jest taki, kolacja, kąpiel, czytanie u rodziców na łóżku bajki, przytulania wspólne, paciorek i kładziemy się do łóżka. Syn chodzi do przedszkola, gdzie podczas lezakowania mają włączanie melodyjki, więc włączamy kolysanke, zapalamy światło i dobranoc:) na początku były krzyki,ale dużo tłumaczyłam,że jest duży itd i się nauczył. No ale w nocy przychodzi do nas;) ma 3 latka.
 
Ja mam dwójkę maluchów u prawie rocznej wypracowałam metodę butla z wodą i zasypia sama :) (choć ponad 10 miesięcy się wymęczyłam ;) ). A z prawie 3 latekiem -kładę do jego łóżka (tylko leżę) i do 20 min zasypia :). To kwestia rytuałów i przyzwyczajenia :).
 
@Karolina R A jaki masz problem z usypianiem? Dziecko nie chce spać, bo nie jest zmęczone? Lub odwrotnie - nie może zasnąć, bo jest za bardzo zmęczone? Nie chce być samo w pokoju? Pojawił się mały brat lub siostrzyczka? Przeszkadza mu hałas lub cisza? Ma zbyt pełny brzuszek? Może ma refluks?
 
Pojawił się braciszek, od kwietnia poszedł do przedszkola i jeszcze pożegnał się ze smoczkiem. Kiedyś nie było problemu kąpiel butla i po 19 spał. teraz ma prawie 3 latka widzę że jest zmęczony a nie chce spać :/. Jeszcze jak w dzień nie ma drzemki to jest troche lepiej, ale jak pośpi w dzień to masakra. Najgożej że śpimy wszyscy w 1 pokoju on ma swoj tapczanik, ale tam śpi też niemowlak i jak ten starszy krzyczy się buntuje to budzi małego:(
 
To myślę, że to jest problem.
Ja bym na czas usypiania wysłała tatę na spacer z braciszkiem (bądź starszego zostawiała z tatą, a sama szła z młodszym - a najlepiej na zmianę)
Tak żeby to był tylko czas dla dziecka+rodzic. W przedszkolu jest bardzo dużo emocji - zwłaszcza, że wszedł w grupę. Musi się tam uczyć samodzielności i "walki" o swoje. A nie jest to takie proste. Wydaje mi się, że on powinien mieć drzemkę w ciągu dnia (mój 5-latek po męczącym dniu w przedszkolu potrafi pójść na drzemkę, albo położyć się o 17 i spać do rana).
 
Mój trzylatek, odkąd zaczął usypiać NIE na rękach, to zasypiania tak " kładziemy się spać, czytamy ulubione bajeczki, potem jest hasło smyramy i śpiewamy - tak zasypia. Czasem trwa to 10 minut , czasem godzina i nie może zasnąć. Ktoś już mi kiedyś powiedział, że dzieci dzielą się na te śpiące i nie śpiące, my ze spaniem od zawsze mamy problem. Dodam, że mój nie ma drzemek w ciągu dnia, jest aktywny od 7 do 21, 22. Tak więc.. Taki typ. Nigdy nie chciał spać w dzień, zawsze spał mało, w nocy milion pobudek. Przechodziliśmy wszystko. Jedyne co działa- wyluzować .
 
reklama
reklama
Przy mojej dwuletniej córci najlepiej sprawdził się stały, codzienny rytuał. Tzn. na około godzinę przed kolacją wyciszanie dziecka, poprzez czytanie bajek. Następnie stała godzina kolacji, później kapiel, mycie ząbków, uszek (od dłuższego czasu kąpie córkę codziennie bo to najlepiej sprawdza się jako odpreżenie i relaks przed spaniem). Następnie wycieranie, ubieranie w piżamkę, przytulenie, ucałowanie i pożegnanie się. Przed każdą czynnością mówię córce co bedziemy robić, aby nie była zdziwiona tylko aby była przygotowana na wszystko. To chyba tyle.
Powodzenia zyczę:)
 
Do góry