reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród czy cc

Agnesss35

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2018
Postów
29
Witam miałam już jeden poród 9 lat temu dodam okropny wody odeszły ale brak skurczów dziecko się lekko zakeszczylo miałam 3 krwotoki a dziecko niedotlenienie ogólnie przeżyłam traumę ... teraz jestem w drugiej ciąży zastanawiam się nad cc o uważacie dziewcYny czy cc to do re rozwiązanie w moim przypadku jak długo dochodzi się do siebie potem?
 
reklama
Każdy poród jest inny, więc nie sugeruj się pierwszym. Sn zawsze jest lepsze dla matki i dziecka, o ile nie zagraża życiu.
 
Ja znam i osoby bardziej zadowolone z cc i z sn, mówię o tych co mają za sobą oba porody. To kwestia indywidualna jest. Każdy poród ma swoje plusy i minusy. Nie można powiedzieć, że któryś poród jest lepszy czy gorszy :)
 
U mnie cc bez powikłań, w związku z brakiem współpracy mojego dziecka ;) wszystko zniosłam rewelacyjnie, szybko wstałam i bez problemu doszłam do siebie, ale to sprawa bardzo indywidualna. Nie ma reguły, jednak po traumatycznym porodzie sn zdecydowałabym się na cc!
 
@Agnesss35 rodzilam sn, urodzilam syna w ciezkiej zamartwicy. Kilka bledow lekarzy, najwarzniejszy pobierzny pomiar. Czy mam traume? Porod ciezki byl i jestem znow w ciazy. Jak bede miala mozliwosc urodzic to dziecko chce znowu sn. Tylko tym razem nie dam sie zbyc na pomiarach, bo wiem czym to sie moze skonczyc. Mysle, ze warto rozwazyc sn ale z rozsadnym lekarzem i po dobrych pomiarach, by nie powtorzylo ci sie to samo. Jesli bezpieczniej bedziesz sie czula, to idz na cc. Roznie dziewczyny do siebie dochodza. Jedne smigaja po 12h, inne sie zmagaja dlugo. To tak jak z sn. Ja po ciezkim porodzie po 3h smigalam, inne potrzebowaly wiecej czasu. Duzo zalezy od ciala i nastawienia. Wiadomo, ze trudniej, bo jednak rana. Tak mi sie wydaje. Nie znam cc, ale wiem co znaczy urodzic dziecko z 2pkt apgar
 
Ja dwa razy rodzilam naturalnie, pierwszy troche ciezszy porod bo dziecko wieksze i bylam szyta, drugi lzejszy obylo sie bez nacinania. Zdecydowanie jestem za naturalnym ale jesli cos by sie wydarzylo przy pierwszym czy drugim porodzie nie wahalabym sie nad cc. Nie wazne czy sie bedzie lepiej czuc po 3h czy 3dniach najwazniejsze zeby z dzieckiem i kobieta bylo wszystko ok. Dzis uslyszalam historie mlodej dziewczyny u ktorej wszystko bylo ok ale lekarze na czas nie wykonali cc i dziecko urodzilo sie z 1pkt i juz wiecej nie chca miec dzieci... Tak to nie powinno wygladac.
 
każdy poród jest inny i każda inaczej go przechodzi jedne maja ciężkie inne jak np. ja szybkie i lekkie pierwszy 6,5 godziny drugi,5 znam dziewczyny gdy pierwszy od przyjęcia do szpitala godzinę
 
@Olka1909 skadze znowu. Porod naturalny wcale nie jest taki straszny. To co mi sie przydaxylo to splot zlych zbiegow okolicznosci. To sie naprawde niezwykle rzadko zdarza. Przewaznie nie jest taki straszny. I ptzeciez tez napisalam, ze mimo wszystko 2raz che rodzic sn. To wydaje mi sie lepszym rozwiazaniem niz cc. Ovzywisvie troche boli w trakcie i po zanim sie wszystko zagoi, ale jak dostajesz dziecko do reki to naprawde wszystko przestaje miec znaczenie. Nie martw sie. Wiekszosc lekarzy jest rozsadna. To co waxne. To stataj sie sluchac lekarzy czy poloznej i na tyle, na ile bedziesz w stanie wykonuj pole enia. Bedzie dobrze. Ja rodzilam wielkie dziecko prawie 4kg. Niewiele mnie rozcieli, przepieknie pozszywali. Wciaz jestem za sn. Vhoc rozumiem kobiety wybiersjace cc.
 
reklama
Do góry