reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ech jestem po wizycie u gina. Dobrze nie jest :(
Główka małego jest już przy wyjściu, bardzo nisko, aż na usg ciężko było ja zbadać.
Do tego rozwarcie się pojawiło 1-2 cm i ciagle rośnie moje wielowodzie - jest już prawie 25 ( norma 18).
Wielowodzie prawodopodobnie od cukrzycy, powoduje skurcze i prowadzi do porodu przed czasem.

Miesiąca mi nie dają, 2 tygodnie to maks, a tak naprawdę w każdej chwili mogę jechać rodzic :( stresuje się teraz bardzo.

(32 tydzień z om, 33 z usg)
Kurcze żeby sobie minimum te dwa tygodnie posiedział to by było fajnie[emoji848] A nie pewniej czułabyś się w szpitalu? Duży chłopak jest, będzie dobrze [emoji170][emoji847]
 
reklama
Ech jestem po wizycie u gina. Dobrze nie jest :(
Główka małego jest już przy wyjściu, bardzo nisko, aż na usg ciężko było ja zbadać.
Do tego rozwarcie się pojawiło 1-2 cm i ciagle rośnie moje wielowodzie - jest już prawie 25 ( norma 18).
Wielowodzie prawodopodobnie od cukrzycy, powoduje skurcze i prowadzi do porodu przed czasem.



Miesiąca mi nie dają, 2 tygodnie to maks, a tak naprawdę w każdej chwili mogę jechać rodzic :( stresuje się teraz bardzo.

(32 tydzień z om, 33 z usg)

U mnie też mam aie szykować szybciej. Wody mam ok ale młody główką napiera na wyjście czuć go przy badaniu ja drugi dzien ledwie sie poruszam tak boli.
 
Oby maluch wytrzymał w brzuszku jak najdłużej! Ja właśnie dokładnie tak czuję odkąd mała się odwróciła główka do dołu.
To czyli wszystko w porządku?
A w którym jesteś tygodniu i od kiedy masz takie uczucie ? (Tzn od kiedy mała się odwróciła główką do dołu?) [emoji4]

Któraś z mam jeszcze tak ma ?
 
@springflower
Podpowiedział lekarz w jaki sposób możesz przedłużyć czas w dwupaku?
Mam nadzieję, że dzieciątko jeszcze i kilka tygodni posiedzi w Twoim brzuszku!

No właśnie już nie bardzo da się coś zrobić. Dostałam dodatkowo Dupasthon. Dalej nospa, magnez. Ale jak mówiła lekarz to leczenie objawowe a nie przyczynowe.

Do szpitala mam jechać jak tylko będzie się coś działo. Kontrola za 2 tyg i jeśli wód przybyło to szpital na bank. Mam bliziutko do tego szpitala, co jest moim szczęściem( ma najwyższy stopień referencyjności w regionie), gdyby nie to, to pewnie już bym tam musiała być.

No i jutro mam diabetologa, liczę ze da mi insulinę, bo cukry mi się ciagle podwyższają i boje się cokolwiek zjeść żeby te wody nie rosły :(

@Ewela - o dziwo chyba czuje te główkę- jak kucam to mam takie opuchnięte krocze jakby. W sumie takie odczucie mam od jakiegoś czasu. Z doświadczenia - lepiej zgłoś to lekarzowi, lepiej niech Cię dwa razy przebada i nie daj się zbyc.

@majacyr - sterydy na płuca dostałam 2 tyg temu.


Dzięki za wsparcie dziewczyny. Mamy już mocnego kandydata do pierwszego dziecka wątku...:p
 
To czyli wszystko w porządku?
A w którym jesteś tygodniu i od kiedy masz takie uczucie ? (Tzn od kiedy mała się odwróciła główką do dołu?) [emoji4]

Któraś z mam jeszcze tak ma ?
Jestem w 34 tygodniu (33+6) i mam tak gdzieś od ponad 2 tygodni. Nie wiem czy to w porządku czy nie, bo ostatnie usg to było połówkowe. Mam też dodatkowo bol w kroczu jak trochę pochodzę, polożna stwierdziła tylko ze to główka naciska. Ostatnio jak byłam w szpitalu to badali położenie dziecka ręcznie i lekarka mówiła ze mała jest nisko, pytały jak często są skurcze, bo na ktg trochę się zapisało. Odpoczywam teraz dużo i mam nadzieje jeszcze wytrwać te 3 tygodnie conajmniej.
 
Ech jestem po wizycie u gina. Dobrze nie jest :(
Główka małego jest już przy wyjściu, bardzo nisko, aż na usg ciężko było ja zbadać.
Do tego rozwarcie się pojawiło 1-2 cm i ciagle rośnie moje wielowodzie - jest już prawie 25 ( norma 18).
Wielowodzie prawodopodobnie od cukrzycy, powoduje skurcze i prowadzi do porodu przed czasem.

Miesiąca mi nie dają, 2 tygodnie to maks, a tak naprawdę w każdej chwili mogę jechać rodzic :( stresuje się teraz bardzo.

(32 tydzień z om, 33 z usg)
Mam nadzieję, że maluch jeszcze posiedzi w brzuszku jak najdłużej, ale na tym etapie ciąży poród nie jest jakimś dużym zagrożeniem, bardzo często takie maluchy już same sobie świetnie radzą, a lekarze napewno będą wiedzieć co robić.. nie martw się na zapas, kup jakieś ulubione ciacho, nałóż maseczka na twarz, włącz film lub serial i się odpręż :*
Edit. Ciacho zastąp owocami z niską ilością cukru :)
 
Ech jestem po wizycie u gina. Dobrze nie jest :(
Główka małego jest już przy wyjściu, bardzo nisko, aż na usg ciężko było ja zbadać.
Do tego rozwarcie się pojawiło 1-2 cm i ciagle rośnie moje wielowodzie - jest już prawie 25 ( norma 18).
Wielowodzie prawodopodobnie od cukrzycy, powoduje skurcze i prowadzi do porodu przed czasem.

Miesiąca mi nie dają, 2 tygodnie to maks, a tak naprawdę w każdej chwili mogę jechać rodzic :( stresuje się teraz bardzo.

(32 tydzień z om, 33 z usg)
Spokojnie teraz odpoczywaj i nie stresuj się. Co ma być to będzie nic nie poradzimy. Sporo dziewczyn z listopadowych już urodziło i z dziećmi było ok.
Powiem szczerze że ja już bym chciała urodzić. Jakoś czekam na to kiedy w końcu moja niunie przytule
 
reklama
No właśnie już nie bardzo da się coś zrobić. Dostałam dodatkowo Dupasthon. Dalej nospa, magnez. Ale jak mówiła lekarz to leczenie objawowe a nie przyczynowe.

Do szpitala mam jechać jak tylko będzie się coś działo. Kontrola za 2 tyg i jeśli wód przybyło to szpital na bank. Mam bliziutko do tego szpitala, co jest moim szczęściem( ma najwyższy stopień referencyjności w regionie), gdyby nie to, to pewnie już bym tam musiała być.

No i jutro mam diabetologa, liczę ze da mi insulinę, bo cukry mi się ciagle podwyższają i boje się cokolwiek zjeść żeby te wody nie rosły :(

@Ewela - o dziwo chyba czuje te główkę- jak kucam to mam takie opuchnięte krocze jakby. W sumie takie odczucie mam od jakiegoś czasu. Z doświadczenia - lepiej zgłoś to lekarzowi, lepiej niech Cię dwa razy przebada i nie daj się zbyc.

@majacyr - sterydy na płuca dostałam 2 tyg temu.


Dzięki za wsparcie dziewczyny. Mamy już mocnego kandydata do pierwszego dziecka wątku...:p

Dziewczyny dobrze piszą, zrób co możesz, czyli nie denerwuj się i wypoczywaj, bierz leki. Może ta insulina pomoże. A dziecię przyjdzie na ten świat kiedy będzie miało ochotę.. dobrze, że i tak już wysoko jesteś w ciazy, zawsze to bezpieczniej [emoji5] trzymam kciuki za ciebie i twoje spieszące sie ma ten świat dzieciatko - niech sobie jeszcze posiedzi w ciepłym brzuszku [emoji106]

Nie mogę uwierzyć, że my się niedługo zaczniemy rozpakowywać [emoji86] dopiero pisałyśmy o testach, pierwszych usg, pierwszych zakupach...

Szok! Ja tez nie wtem jak to minęło... kiedy? [emoji33]


I szczerze to mam stresa przed dzisiejsza wizytą [emoji53] po tych wszystkich przebojach z forum ze skurczami, skracajacymi sie szyjkami, skokami ciśnienia i czym tam jeszcze to zaczynam za bardzo myślec co mój gin mi powie.... Mam nadzieję, że wizyta będzie książkowa i z synkiem wszystko w porządku..
Kto ze mną dzisiaj wizytuje?
 
Do góry