reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@paulina1994 dziwie sie ze inne dziewczyny nie podejmuja tematu @roki_1991 slyszalas o odstawianiu heparyny w polowie ciazy? Ktokolwiek? Przeciez nie ma takiej opcji c'nie ? Paulina ja tez biore na wszelki wielki po poronieniu. Wszkazan nie mam.
Wiesz co z czystej ciekawości weszłam na inne fora i rzeczywiście rzadko bo rzadko, ale lekarze stosują praktykę odstawienia heparyny po tym najbardziej "ryzykownym okresie 12 tyg"...
U mnie po jednym poronieniu bez badań żaden lekarz heparyny nie da niestety...
Tylko właśnie ten mój daje do połowy ciąży twierdząc że dalej nie ma podstaw, będę się martwić jak już będę w ciąży, ale fajnie jak by dziewczyny w tym temacie się odezwały [emoji4]
 
Dziewczyny to nie nowosc, ze sa lekarze, ktorzy prowadza heparyne tylko do polowy ciazy, tak jak mowi @paulina1994. Nie wiem co nimi kieruje. Jesli bierze sie heparyne profilsktycznie, to i tak uwazam, ze najlepiej do konca ja brac, by nie miec sobie nic do zarzucenia. Wtedy warto tez postarac sie o lekarza, ktory do konca ja przepisze.
Czyli jednak to nie żadna nowość z tą heparyną, jak już pisałam u mnie ciężko żeby ktokolwiek heparyne przepisał...
 
Jeżeli któraś słyszała o gin w okolicach Kalisz, Ostrów Wlkp, który przepisuje heparyne na cały okres ciąży to dajcie znać [emoji4][emoji4][emoji4]
 
@hona u mnie cykle 31 dni mniej więcej. Ale np nasza @muza_ton miała dopiero 4dni po @ betę dodatnia, a jasiu na już jakiś miesiąc ;) także tu nigdy nic nie wiadomo, bo nasze ciała to nie matematyka niestety ;) trzymam kciuki za jutrzejszy test :)
@Totois30 @paulina1994 nigdy nie słyszałam żeby któraś z dziewczyn coś mówiła/pisała na temat tego że ma heparyne tylko do połowy ciąży. To się mija z celem. Przecież te zakrzepy którym ma zapobiegać heparyna mogą się zrobić w każdym momencie ciąży. Zarówno w 4tyg, 15 tyg czy nawet 34tyg. Niestety wielu lekarzy olewa temat, szczególnie jak masz "tylko jedno" poronienie. Proponuję ci zrobić sobie pakiet badań na trombofilie. Na stronie testdna.pl możesz zamówić sobie pakiet do pobrania próbki śliny w domu. Odsyłasz im to potem i po 3tyg masz wynik. Często ten wynik będzie już dla lekarza podstawa do heparyny ;) jeśli nie chcesz robić więcej badań, to na prawdę polecam chociaż ten pakiet. Warto go zrobić i wiedzieć co z trawie piszczy. Tak na prawdę na tym forum chyba tylko jedną dziewczynę poznałam której to badanie wyszło całe prawidłowe, reszta zawsze ma choć jedną nieprawidłowość. Ale dzięki temu wiemy jak działać w ciąży :)
 
Jeżeli któraś słyszała o gin w okolicach Kalisz, Ostrów Wlkp, który przepisuje heparyne na cały okres ciąży to dajcie znać [emoji4][emoji4][emoji4]
A noze warto zrobic badania , zeby miec prawo do tej heparyny i refundacji wtedy nie bedziesz sie martwila , ze ktos w polowie odstawi, a Ty moze akurat masz problem z krzepnieciem.
Najpopularniejsze i najbardziej oplacajace to ten test co @roki1991 pisze z testdna.pl
 
reklama
Do góry