reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Zależy w jakies sytuacji :)
Jak do obliczenia dochodu np. do tych 6000tys. przy okresleniu samotniezarabiajacego/wychowujacego rodzica to się wlicza do dochodu normalnie.
 
Cześć Drogie kobietki mam pytanie, czy jest tu jakaś mama która rodziła w kh kietzing? i co jej było potrzebne na porodówce? chodzi mi konkretnie o rzeczy ciuchy dla siebie i dziecka?
 
Hej dziewczyny !!
Moje pytanie czy któraś z Was rodzila w Wiedniu nie pracujac tutaj ? Czy przysługują jakieś świadczenia ??
Z góry dziedzię za odpowiedzi i pozdrawiam
 
Co masz na myśli rodziła? Przyjechała tylko urodzić z zwiała do PL?
Czy też mieszka tu na stałe, żyje, prowadzi ciąże itp. tylko po prostu nie pracuje?
W drugim przypadku normalnie przysługuje FBH i KBG ;)
 
Hejka.
Z racji że za niedługo wybieram się na operację (W Polsce ) i nie będę mogła się przez dłuższy czas zajmować dzieckiem. Pytanie jeśli Tatuś pracuje i jest zameldowany w Wiedniu A my Z Synkiem w Pl to jak z urlopem dla Taty. Czy z racji mojej operacji przysługuje mu wolne? Jeśli tak to ile? Jak jest płatne? I jakie dokumenty potrzebne do złożenia wniosku? Będę bardzo wdzięczna za cenne informacje.
Pozdtawiam
 
W waszej konkretnej sytuacji tata może wziąć tydzień Betreuungsfreistellung na dziecko, w momencie kiedy osoba sprawująca na codzień opieke "odpada" ze względu na np. pobyt w szpitalu. Napewno pracodawca będzie chciał wypis ze szpitala itp. Wystarczy zgłosić pracodawcy i tyle. Jest jeszcze opcja bezpłatnego urlopu, jeśli pracodawca się zgodzi, co odradzam ze względu na koszty jakie tata do urlopu dopłaci.
 
reklama
Super dziękuję za szybką reakcję i odpowiedź. Bezpłatny urlop nie będzie konieczny jakoś będziemy sobie radzić. A wiesz może jak taki tygodniowy jest płatny?
 
Do góry