reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogą mnie zmusić do porodu naturalnego?

claire1983

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2010
Postów
112
Jestem 8 lat po porodzie cc z powodu niewspolmiernosci główkowo -miednicowej. Po 18 godzinach koszmarnego porodu, 2 godzinach skurczy partych tętno dziecka spadło i zrobili cc. Bardzo to odchorowalam. Poród wspominam strasznie. Wiele lat mi się śnił. Dziecko miało krzywą głowę przez parte.
Teraz jestem w 7 miesiacu i pytałam lekarza o cc. Pani doktor powiedziała że nie widzi powodu i że będziemy próbować naturalnie. Od tamtej pory nie mogę się uspokoić. Przecież to oczywiste że miednica mi nie urosła i że problem się powtórzy . Lekarka mówi że trzeba spróbować. Dla niej to łatwo mówić bo to nie ona będzie kilkanaście godz rodziła aby i tak ją pocieli.
Stąd moje pytanie. Jak to wygląda jeśli chodzi o przepisy i prawa pacjenta? Czy mam prawo do decyzji? Bardzo mi na tym zależy. Nie moge znaleźć informacji.
 
reklama
Z tego co wiem, to masz prawo po jednym cc do kolejnego bez podania przyczyny. Jeśli chcesz, to możesz próbować sn, ale zmusić Cię nie mogą. Tym bardziej, że miałaś je ze względu na swoją budowę(która raczej się nie zmieni), a nie np. ze względu na ułożenie dziecka.
 
A będziesz rodzić w szpitalu, w którym pracuje Twoja lekarka?

Jak ja trafiłam na porodówkę, to mnie lekarka spytała jak chcę rodzić, bo ona nie może mi odmówić cc (ze względu na pierwsze cc - mimo że powodem wówczas było miednicowe położenie).
 
Będę rodzić na Karowej. Ta lekarka też tam pracuje. Wyjątkowo przykra osoba Długo by opowiadać. To już 4 lekarz który mnie przejmuje że względu na liczne komplikacje ciążowe. Mam nadzieję że mnie nie zmuszą Bardzo się boję
 
Zresztą nawet jak to czyjś pierwszy poród i ma ogromne lęki i jest zdecydowany, że nie chce rodzić sn, to może iść do psychiatry, uzyskać zaświadczenie o tokofobii i wtedy każdy szpital musi zrobić cc. Uważam, że kobiety powinny mieć wybór i nie być przymuszane do porodu siłami natury.
 
@claire1983 a może warto jeszcze sprawdzić inne szpitale? Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego brzmią tak. Tu tylko fragment
  1. Kierunki postępowania u ciężarnych i rodzących po przebytym cięciu cesarskim
1.
Poród po przebytym cięciu cesarskim, jest możliwy drogami natury, gdy istnieją dogodne warunki ze strony rodzącej i płodu, a zespół prowadzący poród jest przygotowany do ciągłego monitorowania porodu i szybkiego wykonania cięcia cesarskiego w przypadku pojawiających się powikłań podczas porodu.

2.
Kobiety ciężarne i rodzące po przebytym cięciu cesarskim mogą być zakwalifikowane do porodu, gdy spełnione są wszystkie procedury, a rodząca akceptuje próbę porodu droga mi rodnymi i wyraża świadomą zgodę na próbę porodu drogami rodnymi, podpisaną w załączonej dokumentacji.
Porozmawiaj jeszcze z lekarzem.
 
reklama
reklama
@witch84 wiem, dlatego proponuję, żeby porozmawiać albo z innym lekarzem, albo w innych szpitalach i zapytać wprost, czy się stosują do rekomendacji PTG:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry