reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc

@Kasia0000 tu nie ma dobrej podpowiedzi bo kazde mleko inne. Sprobuj na poczatek to, co mialas w szpitalu, bebilon czy nan opti pro plus. I przygladaj sie, czy nie bedzie problemow brzuszkowych, wysypki itp. Kup sobie herbatke femal.tiker i pij nawet 4x na dobe, dostawiaj jak najczesciej dziecko nawet na pusto a dopiero potem daj mu mm, najpierw tez niech maluch wypije piersi a potem pracuj laktatorem w systemie 753, pij kompot z jablek acpokarm sie pojawi. Mozesz nawet na rozluznienie napic sie klasycznego karmi. Bedzie wiecej mleka, rozluznisz sie, a dziecko wyciszy, bo chmiel dziala uspokajajaco.
Mialam po porodzie syna niemal 10 dni w inkubatorze i na sucho rozkrecilam laktacje. Tobie tez sie uda. Tylko sie nie zniechecaj, bo to trwa nawet do 1,5 miesiaca. Kp to oprocz bulu niesamowita wiez z maluszkiem i wygoda
 
reklama
To jest moje 3 dziecko. Pierwsze karmilam 9 miesięcy tylko piersią bez mleka zmodyfikowanego. Drugie dziecko karmilam piersią 2 tyg i musiałam dokarmiac bo było mało i syn się denerwowal wprowadziła mu mleko modyfikowane i dostał skazy i musiał mieć mleko Babilon pepti. Dlatego też przy 3 dziecku boję się znów skazy itd ,wiem że moje mleko jest najlepsze ale niestety małej nie wystarcza A nie jestem w stanie ja co 20-30 minut dostawać do piersi bo mam na głowie jeszcze 2 dzieci w wieku szkolnym które muszę zawieść i odebrać ze szkoły z synem zrobić lekcję ogarnąć dom zrobić obiad zakupy itd A nie mam nikogo do pomocy A mąż niestety cały dzień jest poza domem w pracy wraca najwcześniej o 17:00 i dlatego pytam o mleko modyfikowane żeby mała chociaż z raz dziennie dokarmiac i moc zrobić coś w domu.
 
@Kasia0000 moj syn ma skaze bialkowa i nie toleruje zadnego mleka nawet tych na recepte. Musialam i wciaz walcze o kp. Tylko to prawda mam go jednego na ziemi i jest mi latwiej. Jesli dziecko bedzie mialo skaze, to sama wiesz, ze z mlekiem latwo nie bedzie. Moze zacznij od jakiegos mleka dla alergikow. Bebilon bywa dobrym mlekiem. Jak dziecko bedzie mialo skaze, to pozostaje ci nutramigen albo neocate. Mam jedna puszke w domu. Napisz mi adres na priv to ci wysle. Tylko to mleko jest gorzkie i w porownaniu z twoim mlekiem dziecko moze go nie ruszyc. Bo twoje mleko jest slodkie
 
Dziękuję ale nie będę zaczynać od mleka dla alergików powiedziałam mężowi żeby mi kupił Babilon i sprawdzę na tym mleku jak się będzie coś działo to wtedy będę kombinować z mlekiem na alergię. Na razie karmię piersią i ściągam pokarm jak muszę gdzieś jechać ile będę mogła bede walczyć o karmienie piersią bo wiem że to najlepsze dla mojej Agniesi
 
Kasia0000, po cc latacja może ruszać z opóźnieniem.

Sugerują kontakt z doradcą laktacyjnym w Twojej okolicy. On podpowie, pomoże w pobudzeniu laktacji i rezygnacji z mm na rzecz całkowitego kp. Trzymam kciuki. Dawaj znać co u Ciebie.

PS: dopajanie glukozą NIGDY nie jest dobrym pomysłem! zaburza laktację oraz negatywnie wpływa na samo dziecko, które nie zgłasza się regularnie do piersi. Takie rzeczy należy zgłaszać ze skargą. Jest to niezgodne z aktualną wiedzą medyczną a od stycznia 2019 będzie niezgodne ze standardem opieki okołoporodowej.
 
Kasia0000, po cc latacja może ruszać z opóźnieniem.

Sugerują kontakt z doradcą laktacyjnym w Twojej okolicy. On podpowie, pomoże w pobudzeniu laktacji i rezygnacji z mm na rzecz całkowitego kp. Trzymam kciuki. Dawaj znać co u Ciebie.

PS: dopajanie glukozą NIGDY nie jest dobrym pomysłem! zaburza laktację oraz negatywnie wpływa na samo dziecko, które nie zgłasza się regularnie do piersi. Takie rzeczy należy zgłaszać ze skargą. Jest to niezgodne z aktualną wiedzą medyczną a od stycznia 2019 będzie niezgodne ze standardem opieki okołoporodowej.
Kasia0000, po cc latacja może ruszać z opóźnieniem.

Sugerują kontakt z doradcą laktacyjnym w Twojej okolicy. On podpowie, pomoże w pobudzeniu laktacji i rezygnacji z mm na rzecz całkowitego kp. Trzymam kciuki. Dawaj znać co u Ciebie.

PS: dopajanie glukozą NIGDY nie jest dobrym pomysłem! zaburza laktację oraz negatywnie wpływa na samo dziecko, które nie zgłasza się regularnie do piersi. Takie rzeczy należy zgłaszać ze skargą. Jest to niezgodne z aktualną wiedzą medyczną a od stycznia 2019 będzie niezgodne ze standardem opieki okołoporodowej.
Pokarm mi zniknol już całkiem ponieważ byłam chora cały tydzień i miałam wysoką gorączkę 39.9°C . Glukoza kazał mi pediatra dopajac dziecko bo miała zoltaczke. Karmię ja Bebilonem ale wszystko jest ok z mała rośnie nie ma kolek i kupki robi 3 razy dziennie bez problemu. U mnie nie ma doradcy laktacyjnego mieszkam na wsi najbliżej mam 35km Olesnice lub Ostrów Wlkp.
 
reklama
Pokarm mi zniknol już całkiem ponieważ byłam chora cały tydzień i miałam wysoką gorączkę 39.9°C . Glukoza kazał mi pediatra dopajac dziecko bo miała zoltaczke. Karmię ja Bebilonem ale wszystko jest ok z mała rośnie nie ma kolek i kupki robi 3 razy dziennie bez problemu. U mnie nie ma doradcy laktacyjnego mieszkam na wsi najbliżej mam 35km Olesnice lub Ostrów Wlkp.

Gorączka nie ma żadnego wpływu na ilość pokarmu. To czas kiedy można a nawet powinno się przystawiać do piersi, ponieważ w mleku mamy oprócz substancji odżywczych jest cały koktajl przeciwciał przeciwko infekcji którą mama przechodzi. Karmienie w takim czasie to jak naturalna szczepionka przeciwko chorobie mamy. Znacznie spada ryzyko zachorowania dziecka na chorobę, którą przechodzi właśnie mama.

Dopajanie glukozą jest nie tylko niewłaściwe i szkodliwe dla laktacji oraz samego dziecka (zaburzanie odczucia głodu i zgłaszania się do piersi) ale również nie ma żadnego wpływu na poziom bilirubiny we krwi dziecka. To przestarzały mit. Przystawianie jak najczęstsze do piersi jest lepsze i zalecane by wesprzeć organizm dziecka i naturalnie obniżać poziom bilirubiny. W mleku matki znajdują się odpowiednie czynniki wspierające (m.in komórki macierzyste) dojrzewanie układu krwionośnego.

Na przyszłość, doradców laktacyjnych możecie szukać na stronie Centrum Nauki o Laktacji -> Link do: DORADCY
 
Do góry