reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie

Kasia2101

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Październik 2018
Postów
393
Dziewczyny, wiem że już nie odwrócę tego co się stało ale w nocy z 11na 12 poronilam. Ostatnia miesiączka 30 sierpnia, więc tydzień 6. Pech chciał że 11 jeszcze robiłam badania zlecone przez lekarza, podstawowe plus grupę krwi i bete. Czy na podstawie załączonego zdjęcia jesteście w stanie powiedzieć mi czy beta była oki? Cały czas się zastanawiam dlaczego tak się stało, nawet nie po to aby to rozdrapywać tylko na przyszłość, żeby wiedzieć czy moge jakoś tego uniknąć. Na początku brałam ovarin i pregne start, lekarz kazał mi przezucic się nie pregne plus. 8 był widoczny pęcherzyk na usg, 22 mieliśmy sprawdzić czy bije serduszko.... Powiedzcie mi po jakim czasie pojawi się pierwsza owulacja, czy mam czekać do pierwszej miesiączki i dopiero do owulacji?
 

Załączniki

  • Screenshot_20181017-123709_Snapchat.jpg
    Screenshot_20181017-123709_Snapchat.jpg
    167,1 KB · Wyświetleń: 225
reklama
Kochana przed ciaza donoszona tez poronilam..mozliwe ze plod byl wadliwy i sam sie usunal, to boli wiem bo rowniez nie moglam sie otrzasnac :* ale nie poddawaj sie ,wierze ze ci sie uda :* bierz nadal kwas foliowy i witaminy.. na becie sie nie znam wiec tu sienie wypowiem.. nastepnym razem jesli bedziesz widziala dwie kreseczki na tescie idz natychmiast do gina niech ci zapisze luteine dopochwowo ja wlasnie po poronieniu dostalam i ciaze donosilam :* trzymam kciuki
 
Dziewczyny, wiem że już nie odwrócę tego co się stało ale w nocy z 11na 12 poronilam. Ostatnia miesiączka 30 sierpnia, więc tydzień 6. Pech chciał że 11 jeszcze robiłam badania zlecone przez lekarza, podstawowe plus grupę krwi i bete. Czy na podstawie załączonego zdjęcia jesteście w stanie powiedzieć mi czy beta była oki? Cały czas się zastanawiam dlaczego tak się stało, nawet nie po to aby to rozdrapywać tylko na przyszłość, żeby wiedzieć czy moge jakoś tego uniknąć. Na początku brałam ovarin i pregne start, lekarz kazał mi przezucic się nie pregne plus. 8 był widoczny pęcherzyk na usg, 22 mieliśmy sprawdzić czy bije serduszko.... Powiedzcie mi po jakim czasie pojawi się pierwsza owulacja, czy mam czekać do pierwszej miesiączki i dopiero do owulacji?
Co do owulacji poczekaj do nastepnego okresu bedziesz miec pewnosc bo teoretycznie teraz sie oczyscilas ale moze byc problem..
 
Przykro mi. Też przez to przechodzilam (ale mam też szczesliwe porody za soba). Wg mnie taki wynik hcg nie ma już żadnego znaczenia diagnostycznego.

Powinnas pojsc do gina na usg. On na pewno powie, jak wyglada endometrium i kiedy mozna sie ponownie starac. Nie wiem, czy lekarz bedzie tego samego zdania, ale wg mnie za 2-3 tyg nalezy zrobic betę, aby upewnic sie, ze jest juz 0. A do tego czasu wstrzymac sie ze wspolzyciem bez zabezpieczenia.
 
Wiesz, jak na mój gust to ta beta juz mogła sugerować że coś jest nie tak. Bo skoro lekarz widział wcześnie pęcherzyk to beta wcześniej musiała być w granicach 1000. W większości dopiero kolo bety 1000 widać pęcherzyk (oczywiście są wyjątki ale raczej sporadyczne). Jedyne co beta mówi w takim razie jak na mój gust to to że już wczęściej coś złego zaczęło się dziać. Ale najlepiej porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Statystyka to marne pocieszenie, ale 3 na 10 kobiet w ciąży roni dzieci w pierwszym trymestrze wiec to prawdopodobnie było zupełnie niezależne od Ciebie... takie nieszczęśliwe zrządzenie losu... przykro mi.
 
Beta była już zdecydowanie spadkowa, więc już wcześniej zaczęło się coś dziać. Na poronienie na tak wczesnym etapie nie mamy wpływu niestety. Czasami jest to selekcja naturalna. Nie jest powiedziane, że następna ciąża tak samo się skończy, więc próbuj dalej.
 
reklama
Do góry