reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie TSH w ciąży.

Olil

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Sierpień 2018
Postów
156
Witam! Mam problem odebrałam dzisiaj wyniki badań. Jestem w 6 tygodniu ciąży. Zaniepokoiły mnie wyniki TSH gdyż norma to od 0/27 do 4, 20. Jednak czytałam że u kobiet w ciąży nie powinny przekraczać 2,5, u mnie wynosi 3,15. Wizytę u ginekologa mam dopiero za 3 tygodnie. Co mam teraz zrobić? Tyle się na czytałam o tym że nie mogę już i niczym innym myśleć.
 
reklama
Ja bym tyle nie czekała. Możesz np. wziąć skierowanie od rodzinnego lub pójść prywatnie.

W ciąży TSH powinno być w okolicach 1.

Warto zrobić dodatkowo ft3 i ft4, które dadzą pełniejszy obraz stanu tarczycy.
 
Ja bym tyle nie czekała. Możesz np. wziąć skierowanie od rodzinnego lub pójść prywatnie.

W ciąży TSH powinno być w okolicach 1.

Warto zrobić dodatkowo ft3 i ft4, które dadzą pełniejszy obraz stanu tarczycy.
Popieram. Sama mialam tsh 4.3 na poczatku. Poszlam do rodzinnego, przedstawilam sytuacje i bez problemu dostalam skierowanie do endykrynologa. Pamiętaj , ze w ciąży muszą przyjac Cie w ciagu 7 dni, z tym, ze trzeba miec karte ciazy lub zaświadczenie od gina. U mnie miejsce w ciagu 3 dni się znalazło chociaz panie w rejetracji kręciły nosem na poczatku. Od razu tez zrobilam sobie właśnie ft3 i ft4 zeby mieć pełne wyniki do endykrynologa.
 
Jak masz możliwość - to jasne, że pisz. Ale Twoje TSH jest za wysokie i na pewno coś trzeba z tym zacząć robić. Nie jest ono jeszcze skrajnie wysokie, ale ja bym powtórzyła badanie TSH wraz z wartościami ft3 i ft4 (bodajże jeszcze można zrobić antyTPO). Może Twój ginekolog coś Ci jeszcze podpowie.
 
Zazdroszczę tak luźnego podejścia :D Ja w dniu zrobienia testu poszłam na bete i tsh, bo wiedziałam, że może być za wysokie. Jak dostałam wyniki to się od razu umówiłam prywatnie do endokrynologa. Tsh jest paskudne i można nawet poronić przez problemy z tarczycą :(
 
reklama
Do góry