reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny mam dylemat.
Czy Wasze mleko po rozmrożeniu traci słodkość.
Dziś rozmroziłam młodemu w dzień z zapasów ( z woreczka) bo od wczoraj robił wodniste i ze sluzem kupy w każdą pieluchę.
Dałam mu a on nie chciał, kręcił się pluł.
W końcu 50 ml zjadł.
Nie prężył się jak wcześniej i nie nawalił kupy po tym mleku.
Ale zapach jak mrożonka. Bardziej smród niż zapach i gorzkie w smaku?!
Ja już nie wiem.
Co nowego zjem to on od razu się pręży, ma problemu z kupą.
Położna mi poradziła, abym przed świętami próbowała co chce zjeść na święta w małej ilości i tak wczoraj spróbowałam śledzia w śmietanie i brzydkie śmierdzące kupy, prężenie, pruty i widać, że dziecko się męczy.
Wiem, że nie ma diety kobiety karmiącej ale może przez to, że jest wczesniakiem ma bardziej wrażliwy żołądek?

Druga rzecz to zachęcona pozytywnymi opiniami na forum poszłam w środę z nim na szczepienie.
2 dni miał stan podgorączkowy i cieplejsze udo po szczepieniu, był kilka dni marudny i nie spał pół dnia.
Teraz w styczniu kolejne szczepienie, aż się boję tego.
Moje mleko ma lekko zmieniony smak ale nie jest gorzkie. Nie ma też przykrego zapachu. Młoda je bez problemu.
 
@Ewela2805 ja pikole juZ ząb!!! nieźle
a mloda przez to nie powinna być całe dnie marudna??

szczerze powiem że przy mojej starszej dwójce nie odczułam w ogóle tego że młodym zeby idą .. jedynie się bardziej slinili
ciekawe jak będzie tym razem:errr:

Nikolas te ma swoje skoki rozwojowe hahaha
dziś pięknie śpi cały dzień ale mimo wszystko nie mogę ogarnac zdjec..ciągle obrabiam bo chce szybko zamówić książki dla dziadków !!! i nie wiem czy zdążę w takim tempie ehh wrr

mleko które dzis ściągnęłam (110ml) zjadł tylko 60 a nie było Mnie 3.5h ...nosz jak zostawiam więcej to on wtedy dobrze śpi i mniej potrzebuje hahaha
ostatnio zostawiłam 60 jak nie było mnie 2h i Mąż musiał brać zamrożona porcje!
także na zmarnowanie poszło 50 wrrrrr
Ci powiem że w nocy to WOGULE nie spi, może 5 min przysypia i heja. A w dzień jako tako ale też nie śpi żeby spala jak 3 dni temu, ale mniej marudzenia niż w nocy. W nocy jest szał naprawdę... Dziś mąż przyłapal mnie jak spałam siedząc o 9ej rano z małą przytylona do klaty, w drugiej ręce telefon a głowa mi wisiała.... Takie nocki mamy..
Bardzo wcześniej zabkuje szczególnie że wczesniak.. Ale idzie i czuć KIEŁ bardzo..
 
@Lovegirl właśnie myślałam wczoraj o Tobie co słychać. Cieszę się ze się dobrze czujesz po cc. Malutka super i pokoj jaki piękny! Ja gorzej wspominam cc ale rzeczywiście po tygodniu tez już śmigałam, najgorszym druga/trzecia doba.
To prawda 2-3 doby bylo ciezko jesli chodzi o wstawanie a tak nie bylo problemow ;)
Jestem naprawdę zadowolona:) minelo 2 tygodnie a mi zostala faldka na brzuchu i uwidocznily sie rozstępy na biodrach male ale jednak ale machlam ręka bo mysle ze jak zbledna nie beda tak widoczne:)
Bo sa malutkie widze ze duzo mamus tuli maleństwa:)
Powiem wam ze jestem zakochana w malej ,poki co nie placze nie budza ja dzwieki glosne ani nic, raz mi okropnie ulala nosem i buzia-bylam przerażona ale wzielam to na zimno trzeba reagowac a nie stekac i opanowalismy sytuację z mezem:)
 
Dziewczyny mam dylemat.
Czy Wasze mleko po rozmrożeniu traci słodkość.
Dziś rozmroziłam młodemu w dzień z zapasów ( z woreczka) bo od wczoraj robił wodniste i ze sluzem kupy w każdą pieluchę.
Dałam mu a on nie chciał, kręcił się pluł.
W końcu 50 ml zjadł.
Nie prężył się jak wcześniej i nie nawalił kupy po tym mleku.
Ale zapach jak mrożonka. Bardziej smród niż zapach i gorzkie w smaku?!
Ja już nie wiem.
Co nowego zjem to on od razu się pręży, ma problemu z kupą.
Położna mi poradziła, abym przed świętami próbowała co chce zjeść na święta w małej ilości i tak wczoraj spróbowałam śledzia w śmietanie i brzydkie śmierdzące kupy, prężenie, pruty i widać, że dziecko się męczy.
Wiem, że nie ma diety kobiety karmiącej ale może przez to, że jest wczesniakiem ma bardziej wrażliwy żołądek?

Druga rzecz to zachęcona pozytywnymi opiniami na forum poszłam w środę z nim na szczepienie.
2 dni miał stan podgorączkowy i cieplejsze udo po szczepieniu, był kilka dni marudny i nie spał pół dnia.
Teraz w styczniu kolejne szczepienie, aż się boję tego.
widocznie mały tak reaguje na szczepionki, każde dziecko inne- niektórym nie jest kompletnie nic, a inne potrafią mieć wysoką gorączkę i być nieswoje kilka dni. To minie, tylko szkoda, bo Ty się męczysz. Szczepilaś darmowymi, czy 5w1/6w1 ?
Moja Iga praktycznie nie śpi od 11:30 do teraz. Jestem ledwo żywa. Z kąd ona ma energię żeby tyle godzin nie spać? Zasypia na parę minut i otwiera oczy. Jestem ledwo żywa.
moja ma dziś to samo. Od 11 rano do 00:30 spała może ze 2-3 godziny w sumie a tak ciągle je albo marudzi. Ma 3 tygodnie i myślę, że dopadł mnie kryzys laktacyjny, bo piersi "flaczki" a mała budzi się co godzinę/półtorej i je około godziny... Nie wiem z czego ona tam cycała, ale pewnie napędzala sobie laktacje na większe zapotrzebowanie. W ogóle cały dzień była nieswoja i ciągle tylko do cyca a jak ją odłożyłam to oczy jak pięć złotych i dalej do cyca... Czytałam, że taki kryzys może trwać nawet 3 dni. Dobrze, że teraz w nocy przespala 4h, bo byłam wykończona przez cały dzień.

Pytanie do mam posiadających szumisia. Pożyczyłam misia od koleżanki, ale on jest strasznie głośny!:szok: nie ma też na panelu wyciszania dźwięku ani innych opcji- jest tylko jeden przycisk. Wygląda jak oryginalny whisbear, ale wydaje mi się, że powinien mieć on jakieś inne opcje, a przynajmniej sciszanie tego potwornego hałasu? Jak to u Was wygląda?
Mam dokładnie tego: Link do: Whisbear Soft Szumiący Miś z Funkcją CrySensor
 
widocznie mały tak reaguje na szczepionki, każde dziecko inne- niektórym nie jest kompletnie nic, a inne potrafią mieć wysoką gorączkę i być nieswoje kilka dni. To minie, tylko szkoda, bo Ty się męczysz. Szczepilaś darmowymi, czy 5w1/6w1 ?

moja ma dziś to samo. Od 11 rano do 00:30 spała może ze 2-3 godziny w sumie a tak ciągle je albo marudzi. Ma 3 tygodnie i myślę, że dopadł mnie kryzys laktacyjny, bo piersi "flaczki" a mała budzi się co godzinę/półtorej i je około godziny... Nie wiem z czego ona tam cycała, ale pewnie napędzala sobie laktacje na większe zapotrzebowanie. W ogóle cały dzień była nieswoja i ciągle tylko do cyca a jak ją odłożyłam to oczy jak pięć złotych i dalej do cyca... Czytałam, że taki kryzys może trwać nawet 3 dni. Dobrze, że teraz w nocy przespala 4h, bo byłam wykończona przez cały dzień.

Pytanie do mam posiadających szumisia. Pożyczyłam misia od koleżanki, ale on jest strasznie głośny!:szok: nie ma też na panelu wyciszania dźwięku ani innych opcji- jest tylko jeden przycisk. Wygląda jak oryginalny whisbear, ale wydaje mi się, że powinien mieć on jakieś inne opcje, a przynajmniej sciszanie tego potwornego hałasu? Jak to u Was wygląda?
Mam dokładnie tego: Link do: Whisbear Soft Szumiący Miś z Funkcją CrySensor

Ma regulacje głośności.
Jak już go włączysz to naciśnij i przytrzymaj ten przycisk jeszcze chwile, wtedy będzie coraz głośniej, później zrób to drugi raz i będzie coraz ciszej, trzymaj do momentu aż będzie tak cicho jak chcesz [emoji6]
 
widocznie mały tak reaguje na szczepionki, każde dziecko inne- niektórym nie jest kompletnie nic, a inne potrafią mieć wysoką gorączkę i być nieswoje kilka dni. To minie, tylko szkoda, bo Ty się męczysz. Szczepilaś darmowymi, czy 5w1/6w1 ?

moja ma dziś to samo. Od 11 rano do 00:30 spała może ze 2-3 godziny w sumie a tak ciągle je albo marudzi. Ma 3 tygodnie i myślę, że dopadł mnie kryzys laktacyjny, bo piersi "flaczki" a mała budzi się co godzinę/półtorej i je około godziny... Nie wiem z czego ona tam cycała, ale pewnie napędzala sobie laktacje na większe zapotrzebowanie. W ogóle cały dzień była nieswoja i ciągle tylko do cyca a jak ją odłożyłam to oczy jak pięć złotych i dalej do cyca... Czytałam, że taki kryzys może trwać nawet 3 dni. Dobrze, że teraz w nocy przespala 4h, bo byłam wykończona przez cały dzień.

Pytanie do mam posiadających szumisia. Pożyczyłam misia od koleżanki, ale on jest strasznie głośny!:szok: nie ma też na panelu wyciszania dźwięku ani innych opcji- jest tylko jeden przycisk. Wygląda jak oryginalny whisbear, ale wydaje mi się, że powinien mieć on jakieś inne opcje, a przynajmniej sciszanie tego potwornego hałasu? Jak to u Was wygląda?
Mam dokładnie tego: Link do: Whisbear Soft Szumiący Miś z Funkcją CrySensor

Wciśnij kilka razy lub przytrzymaj ten przycisk powinno się wyciszyć [emoji4]
 
widocznie mały tak reaguje na szczepionki, każde dziecko inne- niektórym nie jest kompletnie nic, a inne potrafią mieć wysoką gorączkę i być nieswoje kilka dni. To minie, tylko szkoda, bo Ty się męczysz. Szczepilaś darmowymi, czy 5w1/6w1 ?

moja ma dziś to samo. Od 11 rano do 00:30 spała może ze 2-3 godziny w sumie a tak ciągle je albo marudzi. Ma 3 tygodnie i myślę, że dopadł mnie kryzys laktacyjny, bo piersi "flaczki" a mała budzi się co godzinę/półtorej i je około godziny... Nie wiem z czego ona tam cycała, ale pewnie napędzala sobie laktacje na większe zapotrzebowanie. W ogóle cały dzień była nieswoja i ciągle tylko do cyca a jak ją odłożyłam to oczy jak pięć złotych i dalej do cyca... Czytałam, że taki kryzys może trwać nawet 3 dni. Dobrze, że teraz w nocy przespala 4h, bo byłam wykończona przez cały dzień.

Pytanie do mam posiadających szumisia. Pożyczyłam misia od koleżanki, ale on jest strasznie głośny!:szok: nie ma też na panelu wyciszania dźwięku ani innych opcji- jest tylko jeden przycisk. Wygląda jak oryginalny whisbear, ale wydaje mi się, że powinien mieć on jakieś inne opcje, a przynajmniej sciszanie tego potwornego hałasu? Jak to u Was wygląda?
Mam dokładnie tego: Link do: Whisbear Soft Szumiący Miś z Funkcją CrySensor
Ciszej i głośniej robi się jak się przytrzymaj ten przycisk. Ale moim zdaniem i tak jest głośny. Ja napakowalam wacikow misiowi do glowy:)
 
reklama
@mayfly Dokladnie trzeba przytrzymac dluzej. Moze sprobuj znaleźć instrukcje w sieci nswet w filmiku na yt można znaleźć . Ja tak zrobiłam, bo odkupowalam szumisia na lokalnej grupieci instrukcji Pani nie mogła znaleźć. My mamy takiego i nie jest glosny.
 

Załączniki

  • Screenshot_20181211-072252.jpg
    Screenshot_20181211-072252.jpg
    199,1 KB · Wyświetleń: 58
Do góry