reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Która z mam jest lekarzem, bądź ma męża pediatre? (Gdzieś kiedyś pisałyście) Jeśli mogłabym o coś się spytać to byłabym bardzo wdzięczna.. Jeśli oczywiście jest taka możliwość, bo oszaleje normalnie....
 
reklama
U mnie właśnie spala wczoraj w łóżeczku ale co karmienie to brała tylko pare lykow, krzyczała, przeżyła się, przetrwało się w brzuszku i gazy wielkie... Ja już sama nie wiem..
I prawie nic nie jadła..
Idę do osteopaty dziś znów, za godzinkę mam spotkanie
A podajesz jej coś na gazy? Moje tez tak miały aż słyszałam ze im się przelewa przy jedzeniu, krzyczały nie raz na piersi ale daje im espumisan 100 i jest dużo lepiej.
 
Tomek od początku śpi w swoim łóżku. Czasami zaśnie sam, ale zazwyczaj przy cycu.
Co do samodzielnego zasypiania, starsze dzieci usypialiśmy leżąc z nimi, teraz pewnie będzie tak.samo. Upierdliwe to strasznie ale jakoś tak się nauczyliśmy. Pamiętam Zuzie, jak miała ok 3 lata i ją usypiałam na noc to musiałam leżeć twarzą do niej bo inaczej nie zasnęła [emoji4]
 
A podajesz jej coś na gazy? Moje tez tak miały aż słyszałam ze im się przelewa przy jedzeniu, krzyczały nie raz na piersi ale daje im espumisan 100 i jest dużo lepiej.
Ja też daje espumisan 100 dwa razy dziennie dostaje-przed jedzeniem na noc a później przed drugim nocnym karmieniem ok 5 rano, bo inaczej spać.nie może tak go bąki męczą
 
Wiesz co z tego co czytałam sen dzienny nie ma wpływu na nocny. Ja staram się bardziej patrzeć czy są zmęczone i kłaść wtedy. Ciężko powiedzieć o której mamy drzemki, bo to dopiero drugi dzień jak coś staram się działać i obserwować. Do tej pory była wolna amerykanka, plus ciężko było ogarnąć bo są dwie. Wczoraj przed nocą były aktywne około 1,5h o to było ok. Myśle ze jeszcze duuuzo przed nami, ale uczę je zasypiania samemu i jestem obok, wspieram kiedy się niepokoją i złoszczą, ze już nie ma lulania, skakania na kanapie i innych cudacznych zabiegów do których je przyzwyczaiłam.

tez tak czytalm ze sen dzienny nie ma wplywu na nocny i u mnie sie to sprawdzalo:)
mam nadzieje ze z Nikolasem tez bedzie podobnie choc dobrze sie sklada ze przed kapiela jest raczej juz czesciej aktywny sam z siebie
w oogole super sobie radzisz, najtrudniej to byc konsekwentnym ale dasz rade napewno:)
ja wiem ze wymaga to pracy teraz ale zobaczysz jak wiele zmieni sie na lepsze jutro






U nas niby też spala. Ale znów ten problem z mlekiem. Było już okej, a nagle znów się pręży podczas jedzenie i wczoraj od 21 zjadła może łącznie 200ml do teraz... I ogromne gazy..
Muszę pobrać jej krew bo zwariuje..
@Ewela2805 kiedys ci pisalam bys zerknela na opinie i wszystko co dotyczy koziego mleka mm ,, juz od 20 lat niby na rynku ..opini duzo pozytywnych gdzie dzieci dlugo cierpiace na krowim roznorakim mm , gazy bole brzuszka itd na kozim mm zmienialy sie totalnie , wszystko ustepowalo jak reka odjal . Oczywiscie ja nie chce naciskac ale widze ze starasz sie znalezc jakies rozwiazanie a noz moze warto sprobowac?
w kozim jest wiekszosc naturalnych skladnikow jak tych sztucznie dodanych (np, tluszcze) i bialko jest bardziej zblizone do budowy bialka mleka kobiecego jak mm z krowiego mleka wiec sumujac moze pomoze na to trawienie ?
bo ewidetnie cos z trawieniem sie dzieje jesli chodzi o te gazy hm

mlody moj gazy teraz to ma rzadko ( na poczatku meczyly go czasem) ..jak robi kupke to slychac jak strzela ale tylko wtedy takze uklad trawienny dziala juz duzo lepiej i nie ma zadnych pproblemow z tej strony.

@FiLi88 podaja ta wwitamine w zestawie z wit, e i probiotykami rano juz ktorys dzien... wszystko ok jak na razie nie liczac epizodu ze dzis o 4 w nocy zrobil big kupke hmmmmm a juz nie pamietam kiedy w nocy mi sie zalatwial

aa i musze starszego zmierzyc ile ma ale wysoki jest:)
 
Ostatnia edycja:
@Kelyana a kiedy macie ostatnią drzemkę w ciągu dnia? Bo mój tak koło 16 zasypia, śpi godzinkę półtorej, a o 19 już jest marudny a tak zazwyczaj mamy porę kąpania, 19:30 karmienie i wtedy zasypia od razu lub w ciągu godziny. Ale ostatnio zaczął nam się się budzić o 2 i ciężko go uśpić na nowo, później jak zaśnie to 4-5 pobudka! A tak pięknie mi spał, budził się tylko na karmienie i spal do 7-8, to było coś pięknego. A od dwóch tygodni jak napisałam wcześniej. I ja i mój już ledwo dajemy radę, bo nie da się tak funkcjonować na dłuższą metę, max 2-3h snu mam w ciągu jednorazowo [emoji85]
Teraz chce wyłączać światło, może jak będzie zupełnie ciemno dłużej pośpi... zapaść będę tylko żeby go przebrać bo raz w nocy muszę go przebrać bo ma przemęczonego pampersa.

Póki co usypiamy go bujając bo przerobiliśmy na kołyskę, raz na rękach zasypia raz w łóżeczku, raz przy cycu,ale generalnie zawsze dokładamy go do łóżeczka.
W sumie nie wiem czy dobrze robimy, ale przynajmniej będzie nauczony spania w łóżeczku, zawsze to łatwiej.
Teraz oduczamy spania przy lampce(mamy taką co daje mało światła).
Następne będzie zasypianie w łóżeczku. Tak krok po kroku się wszystko unormuje.

Jak przerobiliście łóżeczko na kołyskę? Gdzie można kupić takie płozy?
Współczuję, ja spałam po 3h w nocy ponad tydzień i wiem jak to wymęczyć potrafi. Aż ze zmęczenia nie mogłam zasnąć w dzień. Może na chwilkę tylko mu się przestawiło ;)

Która z mam jest lekarzem, bądź ma męża pediatre? (Gdzieś kiedyś pisałyście) Jeśli mogłabym o coś się spytać to byłabym bardzo wdzięczna.. Jeśli oczywiście jest taka możliwość, bo oszaleje normalnie....
Chyba tata Szarej jest lekarzem pediatrą, tak mi się wydaje :)


Czy to normalne, że dziecko nie robi siku w nocy? Dziś od 22 do 4 nad ranem nie zrobiła ani troszkę, za to nadrobiła z nawiązką rano.
 
reklama
Ale który ? U nas są dwa espumisan 30 i espumisan 100 mocniejszy. Nad dopiero ten mocny pomógł. On ma w 1 ml 100 mg substancji aktywnej. Ja daje praktucZnie max dawkę z każdym karmieniem, teraz schodzę bo widzę ze lepiej z nimi.
Daje taki
I dolaczam zdjęcie stosowania.
Daje rano 25 kropli i na noc 25
40mg/ml
Myślisz że mogę dac więcej? Np. Ile przed karmieniem? Czy dalej na dobę?
 
Do góry