reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Portal ZUS wypłata świadczenia

Dołączył(a)
8 Styczeń 2019
Postów
10
Witam drogie mamy. Mam pytanie odnośnie wypłaty świadczenia przez ZUS. Od dnia 30.10.2018 jestem na L4 ciągłym, zalogowałam się na portal ZUS. Tam widnieje informacja, ze data decyzji nastąpiła 19.12.2018, jednak w polu wypłata świadczenia, wysokość świadczenie nie ma żadnej informacji. Co to oznacza? Czy świadczenie zostało mi przyznane? Kiedy mogę się spodziewać środków na koncie?
 
reklama
reklama
Ja bym na Twoim miejscu upewniła się że pracodawca dostarcza do zusu druk Z3, musi to robić każdorazowo przy każdym nowym L4 i od tego momentu ZUS ma 30 dni na wypłatę świadczenia, ja miałam problem bo mój pracodawca tego nie robił, obecnie sama przez epue wysyłam wniosek ZAS53 o zasiłek i robię to odrazu jak mi lekarz daje nowe zwolnienie, w ten sposób mam w miarę regularnie pieniądze.


Hej. Mam pytanko. Można samemu wysyłać ten wniosek przez portal zus ?? ,Bo u mnie pracodawca też ten druk z-3 wysyła jak chce i niestety nie dostaje regularnie wypłaty zasiłku... ?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 
Jezu już się tego boję...a mnie czeka L4 do końca ciąży...a później zasiłek macierzyński bo umowa mi się kończy w czerwcu... Że się tak wtrace:p


Hej. Widzę ,że też Ci się kończy umowa z dniem porodu ???
Powiedz mi wiesz jak to potem wygląda właśnie jak pracodawca nie przedłuży ? Kto płaci później ten zasiłek macierzyński ? Ile trwa ? I ile wynosi ?
Pozdro
 
Hej. Mam pytanko. Można samemu wysyłać ten wniosek przez portal zus ?? ,Bo u mnie pracodawca też ten druk z-3 wysyła jak chce i niestety nie dostaje regularnie wypłaty zasiłku... ?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Ja miałam taki problem z pracodawcą i w Zusie pani mi doradziła by wysyłać elektrycznie przez Pue wniosek zas53. Myślę że najlepiej do nich podejść lub przedzwonić na infolinie zusu i się dopytać.
 
Hej. Widzę ,że też Ci się kończy umowa z dniem porodu ???
Powiedz mi wiesz jak to potem wygląda właśnie jak pracodawca nie przedłuży ? Kto płaci później ten zasiłek macierzyński ? Ile trwa ? I ile wynosi ?
Pozdro
Jak masz umowę do dnia porodu to od kolejnego dnia wypłatę zasiłku wypłaca ZUS, ale wniosek o macierzyński składasz w swoich kadrach, wszystko tam Ci wytlumacza. Możesz wziąć cały rok 80% średniej pensji albo najpierw 100% przez pół roku a potem 60% przez kolejne pół
 
Hej. Widzę ,że też Ci się kończy umowa z dniem porodu ???
Powiedz mi wiesz jak to potem wygląda właśnie jak pracodawca nie przedłuży ? Kto płaci później ten zasiłek macierzyński ? Ile trwa ? I ile wynosi ?
Pozdro
Zasiłek macierzyński trwa tyle co urlop macierzyński. Po porodzie dostarczasz papiery do swojej firmy (wniosek o macierzyńki/rodzicielski z określeniem ile chcesz dostawać, tj. czy 80% przez rok, czy też 100%/60% oraz skrócony odpis aktu urodzenia wraz z numerem PESEL). Pracodawca składa dokumenty w ZUS i on wypłaca Ci pieniążki.
 
reklama
Zasiłek macierzyński trwa tyle co urlop macierzyński. Po porodzie dostarczasz papiery do swojej firmy (wniosek o macierzyńki/rodzicielski z określeniem ile chcesz dostawać, tj. czy 80% przez rok, czy też 100%/60% oraz skrócony odpis aktu urodzenia wraz z numerem PESEL). Pracodawca składa dokumenty w ZUS i on wypłaca Ci pieniążki.
Zasiłek macierzyński trwa tyle co urlop macierzyński. Po porodzie dostarczasz papiery do swojej firmy (wniosek o macierzyńki/rodzicielski z określeniem ile chcesz dostawać, tj. czy 80% przez rok, czy też 100%/60% oraz skrócony odpis aktu urodzenia wraz z numerem PESEL). Pracodawca składa dokumenty w ZUS i on wypłaca Ci pieniążki.

dziękuję za informację :*
 
Do góry