reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
W ciąży odkryłam, że mam.
Na czczo wyniki do d... Po jedzeniu spoko. No, ale dietę muszę trzymać i insulinę dostałam na noc, więc jestem "miszcz", bo muszę sobie kłuć udko codziennie ;)

Przy standardowym badaniu glukozy we krwi wyszło, że masz za wysoki jej poziom, tak? Czy po badaniu krzywej cukrowej?
Niedługo idę na krzywą cukrowa i trochę się tego boję biorąc pod uwagę ilość spożywanych przeze mnie słodyczy... :)
 
Przy standardowym badaniu glukozy we krwi wyszło, że masz za wysoki jej poziom, tak? Czy po badaniu krzywej cukrowej?
Niedługo idę na krzywą cukrowa i trochę się tego boję biorąc pod uwagę ilość spożywanych przeze mnie słodyczy... :)
To pewnie masz troszkę ciałka jak tak wpylasz słodycze? ;) Bo ja jestem "kulka" ;)
 
Przy standardowym badaniu glukozy we krwi wyszło, że masz za wysoki jej poziom, tak? Czy po badaniu krzywej cukrowej?
Niedługo idę na krzywą cukrowa i trochę się tego boję biorąc pod uwagę ilość spożywanych przeze mnie słodyczy... :)
Wyszło w standardowym badaniu. Miałam tak "na granicy", tj. 94 chyba. Kiedyś przed ciążą też zrobiłam i miałam też na samej granicy normy dla nie-ciezarnych, tj ok 100. Ginekolozka stwierdziła, że zrobimy krzywą, żeby sprawdzić, co i jak. No i znowu na czczo tak, jak zwykle. Po glukozie b.dobry wynik. A że na granicy, to do diabetologa, żeby się upewnić. Byłam w 12 tc i dostałam plan diety i glukometr. Po 2 tygodniach kontrola i dla mnie jak wyrok - insulina. No i się tak bujam. Teraz mam dawkę 9 j. Zaczynałam od 4 j.
Co do krzywej - nie przejmuj się, będzie dobrze. Ale słodycze wyrzuć ;)
 
No my to takie warianty. :D



A który miesiąc? Ja, o dziwo, dalej się wciskam w spodnie i prawdę mówiąc jeszcze mnie nie cisną na szczęście, ale boje się tej chwili, kiedy zaczną. Chociaż wtedy, to już powinno być w miarę ciepło, więc może się na sukienki przerzucę. ;)
19 TC. Mam jeszcze spodnie, które zakładam bez kombinowania, ale ze 2 pary są już opięte na brzuchu i czasami nie fajnie się w nich czuje.
Sporo teraz jem więc, a ważę się tylko na wizycie u gin. Aż się boje co jutro wyskoczy na wadze [emoji39]
 
Wyszło w standardowym badaniu. Miałam tak "na granicy", tj. 94 chyba. Kiedyś przed ciążą też zrobiłam i miałam też na samej granicy normy dla nie-ciezarnych, tj ok 100. Ginekolozka stwierdziła, że zrobimy krzywą, żeby sprawdzić, co i jak. No i znowu na czczo tak, jak zwykle. Po glukozie b.dobry wynik. A że na granicy, to do diabetologa, żeby się upewnić. Byłam w 12 tc i dostałam plan diety i glukometr. Po 2 tygodniach kontrola i dla mnie jak wyrok - insulina. No i się tak bujam. Teraz mam dawkę 9 j. Zaczynałam od 4 j.
Co do krzywej - nie przejmuj się, będzie dobrze. Ale słodycze wyrzuć ;)

Kurcze, a właśnie miałam siadać do szarlotki z lodami ;)
 
reklama
Do góry